Colonnade Pojištění domácích mazlíčků Recenze

Vyhody

+ Úrazové pojištění pro psy a kočky
+ Ideální řešení pro ty, co potřebují pojištění mazlíčků i v zahraničí
+ Pojištění odpovědnosti na zdraví i majetku

Nevyhody

Pouze úrazové pojištění
– Oproti jiným pojistkám žádné možnosti připojištění

 

Colonnade Insurance Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Colonnade Insurance – Pojištění domácích mazlíčků Recenze

Shrnutí:

Pojišťovna Colonnade má v nabídce pojištění domácích mazlíčků, ve kterém je možné pojistit vašeho psa či kočku proti úrazu, a to do výše 15.000 Kč nebo 30.000 Kč. Součástí je i pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví či majetku, a to do výše 1.000.000 Kč u každé možnosti. Výhodou je, že pojišťovna nemá podmínku konkrétní váhy nebo věku zvířete při sjednávání pojistky, ani není nutné nechat zvíře předem vyšetřit. Pojistit můžete i zvířata při služebním nebo sportovním výkonu. A hlavně – tato pojistka platí i v zahraničí!

Základní parametry – 8.3/10

Colonnade Pojisteni Mazlicku Zakladni

Pojištění mazlíčků od Colonnade vám pokryje úrazy, jejich léčbu a ošetření. Vhodné je pro majitele psů a koček, ale jiná zvířátka zatím neřeší. Narozdíl od jiných pojistek umožňuje pojistit najednou až 5 zvířat s tím, že pojistné je zvýhodněno. 

Např. za úroveň A, která má pojistnou částku do 30.000 Kč zaplatíte měsíčně 299.- za jednoho mazlíčka, 509.- za 2-3 mazlíčky a 749.- za 4-5 mazlíčků. 

U každého pojištění (úraz i odpovědnost) se platí spoluúčast, a to částka 1000 Kč, což je v porovnání s celkovou částkou, do které se může úraz vašeho zvířete vyšplhat, pouze zlomek. Největší výhodou pojištění od Colonnade je to, že platí nejen v České republice, ale i v zahraničí. 

Pojištění kočky
Pojištění psa
Další domácí mazlíčci
Spoluúčast úraz/nemocano (1000 Kč)
Spoluúčast odpovědnostano (1000 Kč)
Platí v zahraničí

Rizika – 4.2/10

Colonnade Pojisteni Mazlicku Rizika

Zatímco pojištění psů a koček od jiných pojišťoven hradí i nemoci, operace a léčbu nemocí, pojistka od Colonnade se vztahuje “pouze” na úraz. Ač se to může zdát jako nevýhoda, nejčastěji řešíme u našich mazlíčků právě ošetření úrazů. Colonnade hradí i srážku zvířete s automobilem a další úrazy, které se snadno mohou přihodit, i když jsme na naše miláčky opatrní, jak chceme. Takový pes (i kočka) jsou akční a mohou se zranit při procházce v lese či na poli. Kočky se rády protahují úzkými průlezy, ale ne vždy se jim to podaří. Když se taková kočka skřípne do otevřené ventilačky, nebo se jí zasekne nožka v plotě, může to mít fatální následky a následná léčba je zdlouhavá a drahá. Pak oceníte, že jste svého mazlíčka nechali pojistit. 

Pokud se stane, že váš pes na následky úrazu zemře, rovněž je vám pojistka proplacena. Nejedná se však o žádnou jednorázovou částku, ale opět o ošetření veterinářem v rámci úrazu. 

Problémem mohou být i škody na zdraví či majetku, které zvíře napáchá třetí osobě. Především psi rádi zkoumají sousedův terén a likvidují, co jim přijde pod zuby. Často dojde k nehodě a škodě na majetku i nechtěně a nečekaně. A co když se dokonce váš pes rozčílí a zraní třetí osobu? Pak budete jen platit a platit. Pojištění odpovědnosti za škodu na majetku a zdraví pak oceníte o to víc. Pojďme se tedy na jednotlivá rizika u pojišťovny Colonnade podívat blíže. 

Pojistné programy má pojišťovna Colonnade celkem dva – A a B. V programu A je pojištěna platba veterináři za léčení následků úrazu domácího mazlíčka do výše 30.000 Kč, úroveň B má toto pojištění do výše 15.000 Kč. Obě dvě úrovně pak pojišťují odpovědnost za škody na zdraví způsobené domácím mazlíčkem a odpovědnost za škody na majetku do výše jednoho milionu. I když je možné pojistit najednou až 5 mazlíčků, limity se počítají pro každého zvlášť. 

Nemoc
Úraz
Uhynutí/Utracení - úrazem
Porod
Kastrace
Pojištění odpovědnosti za škodu

Náš tip!

Velkou výhodu pojištění domácích mazlíčků od Colonnade představuje možnost pojistit i psy při služebním nebo sportovním výkonu. To nabízí jen málokterá pojišťovna. Pokud tedy patří vaši psi mezi “nepojistitelné” kvůli náročné práci při výkonu služby, tady najdete řešení.  

Podmínky pojištění

Pojištění domácích mazlíčků od Colonnade je vhodné pro řádně očkované a očipované psy a kočky. Není však nutné řešit během sjednání pojištění váhu a velikost psa, ani kočky, což u jiných pojišťoven bývá. Zpravidla pojišťují zvířata jen do určitého věku, který je ještě dán velikostí/váhou zvířete. Tady na nic takového nenarazíte. 

Kvůli sjednání pojištění nemusíte vyplňovat ani žádné zdravotní dotazníky vašeho zvířete, nebo absolvovat lékařskou prohlídku. Samozřejmostí však je, že pojišťujete psa či kočku zdravé a bez zranění. Pokud by se zjistilo, že uplatňujete škodnou událost z doby ještě před pojištěním, nebyla by vám potřebná částka vyplacena. 

Nutné tetování/Čipano
Omezení věkemano

Sjednání pojištění

Velkou nevýhodou u Colonnade představuje sjednání pojištění online. To totiž neumožňují. Můžete jim zaslat pouze formulář s dotazem či požadavkem na uzavření pojištění, počítejte však s tím, že vám budou volat a sjednávat s vámi pojištění telefonicky. 

Pokud by vám nevyhovovalo telefonické sjednání, můžete zajít na jejich pobočku a uzavřít pojištění tam. Ovšem mají jen jednu pobočku, a to v Praze. 

Podpora – 8/10

Pojišťovna Colonnade má podporu řešenou poměrně dobrým způsobem. Můžete se s nimi spojit na telefonu v pracovní dny, od 9:00 do 17:00, nebo jim poslat e-mail. Nemají bohužel live chat, který bychom uvítali. My jsme si vyzkoušeli, jak rychle reagují na e-mail od zákazníka. 

Na náš e-mail reagoval jeden z pracovníků podpory hned do druhého dne. Volal nám a snažil se s námi pojištění rovnou sjednat. Na náš argument, že jsme v autě, přislíbil poslat informace e-mailem. Těch už jsme se však nedočkali a tak jsme museli volat další den na klientskou linku znovu. Z toho důvodu hodnotíme podporu pojišťovny Colonnade pouze jako dostatečnou.

Telefon
E-mail/kontaktní formulář
Live chat
Otázky/odpovědi5/5
Odpověď do 24 hodin
Celkové hodnoceníDostatečná


Závěrečné hodnocení

Colonnade Pojištění domácích mazlíčků Recenze
Colonnade Insurance Logo

Název: Colonnade Insurance

Shrnutí:
✅ Není nutné řešit váhu ani věk mazlíčka při pojišťování
✅ Pojistná výše do 15 nebo do 30 tisíc
✅ Lze pojistit až 5 mazlíčků - zvýhodněné pojištění

 • Základní parametry - 8.3/10
  8.3/10
 • Rizika - 4.2/10
  4.2/10
 • Podmínky pojištění - 10/10
  10/10
 • Podpora - 8/10
  8/10
7.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání pojištění psů a koček.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem