Ahrefs recenze

Ahrefs


Výhody
+ Ahrefs má největší index ‘živých’ odkazů.


Nevýhody
– Chybí zde funkce na kontrolu plagiátorství.

ahrefs-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Ahrefs tvoří nadnárodní tým s kořeny na Ukrajině, ale hlavní sídlo má v Singapuru. Na trh vstoupil v roce 2011. Svoje služby dělí do čtyř tarifů – Lite, Standard, Advanced, Agency. Platí, že čím vyšší tarif, tím více možností máte a pokud by ani nejvyšší tarif nestačil, tak je možnost osobní domluvy a vylepšení tarifu. Ahrefs je vhodný pro jednotlivce, agentury i majitele projektu. Pro ty, kteří se potřebují více dozvědět nebo vzdělat v oblasti marketingu a SEO, má Ahrefs svou Akademii a blog.

Ahrefs je SEO nástroj, který se zaměřuje hlavně na monitorování vyhledávanosti, konkurence a také monitoruje vaší niku.

Obecné

Ahrefs Predstaveni

V jednom tarifu může spolupracovat více uživatelů, záleží na výši tarifu – v nejvyšším až pět. Účet Ahrefs ale nelze propojit s Google Anylytics. Počet projektů je limitován – lze sledovat maximálně 100. A pro zjednodušení práce vytvořil Ahrefs tutoriály k SEO nástroji.

Finance – 7,5/10

Ahrefs Cenik

Cena závisí na tom, jaký tarif a fakturační období si vyberete. Pokud budete platit jednou za rok, máte dva měsíce užívání zdarma (platíte za 10 měsíců). Měsíční cena nejlevnějšího tarifu je 99 dolarů za měsíc a nejdražší tarif stojí měsíčně 999 dolarů. Ahrefs nelze vyzkoušet zdarma, ale můžete využít zkušební doby jeden týden za 7 dolarů. Platbu lze provést buď bankovním převodem nebo online platební kartou.

Cena nejlevnějšího tarifu (placeného)$99 / měsíc
Cena nejdražšího tarifu$999 / měsíc
Trial verze
Platba bankovním převodem
Platba kartou online

Tarify Ahrefs

Ahrefs patří mezi jedny z nejdražších nástrojů na trhu. Je to pochopitelné, protože má k dispozici mnoho cenný dat, takže je dobré, že je nemají k dispozici masy lidí.

Cenové tarify jsou odstupňované podle způsobu využití a podle množství dat, která můžete na jeden dotaz získat. Ačkoliv si budete platit paušál, tak za ten dostanete k dispozici počet kreditů. Kredity se vám při provádění úkonů odečítají z konta. Na to je potřeba dát si pozor, protože pak neodbornými zásahy můžete během krátké doby spotřebovat všechny kredity zbytečně. To se však stává u většiny podobných nástrojů.

Ahrefs zdarma? Ne, ale za 7 $

Ahrefs Zdarma 7 Dolaru

Ahrefs nabízí k vyzkoušení placenou trial verzi. Za 7 $ dolarů se vám na týden zpřístupní všechny funkce a data tohoto nástroje. Ačkoliv má tato trial zkušební verze sloužit zejména k otestování nástroje, tak ji lze využívat vlastně pro jednorázové úkony. Pokud se vám Ahrefs finančně nevyplatí, tak prostě máte možnost, za jednorázový poplatek 7 dolarů, použít kolikrát chcete. Samozřejmě musíte vždy počítat s poplatkem 7 $ na 7 dní.

Důležité funkce a parametry – 9.1/10

Ahrefs Nastroje

Ahrefs je komplexní SEO nástroj, se kterým lze zvyšovat návštěvnost z organického vyhledávání. To není samozřejmě tak jednoduché, protože k tomu nestačí jen nástroj, ale pak také tvrdá SEO práce. K vám však tento nástroj poskytne spoustu dat a informací, které vám pomohou s vyhodnocováním nebo plánováním strategií.

Analýza klíčových slov
Analýza URL
Srovnání s konkurencí
Jednorázová analýza
Hlídání existence zpětných odkazů
Podávání reportů
Hledání podobných webů pro odkazy
Rychlost webu
Indexovatelnost
Sociální signály
Našeptávač
Hledání zmínek o webu
Kontrola status kódů
Hledanost a cpc
Zjištění vstupních stránek
Metrika inzerce ppc
Kontrola plagiátorství
Možnost více uživatelů nástroje
Možnost propojení s google analytics
Maximální počet projektů100
Tutoriál k seo nástroji

Hlavních 5 funkcí nástroje Ahrefs:

Site Explorer

Ahrefs Site Explorer

Je nástroj primárně určený na průzkum konkurence. S jeho pomocí můžete získat data o organické návštěvnosti a na jaká klíčová slova přichází nejvíce návštěv na web konkurence. Site Explorer dokáže získat přehled zpětných odkazů pro konkrétní URL nebo doménu i s jejich profily (profil můžeme chápat jako rank).

Keywords Explorer

Ahrefs Keyword Explorer

Keyword Explorer slouží ke zkoumání klíčových slov. S jeho pomocí je možné objevit nová klíčová slova a prozkoumávat jejich potenciál. Za potenciál se považuje například objem vyhledávání klíčového slova a SEO obtížnost. Ahrefs má k dispozici mnoho dat, takže dokáže pro jakékoliv slovo zobrazovat skutečně velké množství různých dat, ze kterých tvoří přehledné grafy a jiné vizualizace. Svá data dokáže čerpat z 10 vyhledávačů jako Bing, Google, Amazon, Baigu, YouTube a podobně.

Site Audit

Ahrefs Site Audit

Site Audit slouží k auditování webu s cílem zjistit, co by mohlo webu bránit prosazovat se na lepší pozice ve vyhledávačích. Site Audit projde všechny stránky webu a označí možné SEO problémy s doporučeními k nápravě. Získaná data nástroj vizualizuje do grafů a spočítá celkové skóre SEO.

Do širokého portfolia funkcí SEO nástroje Ahrefs patří následující:

 • Analýza klíčových slov: najde všechny údaje o klíčových slovech a podá report s výsledky.
 • Analýza vlastních stránek: pomocí této funkce zjistíte, co a kde chybí na vašich stránkách a jak to vylepšit.
 • Srovnání s konkurencí: získáte data o konkurenčnosti dotazů.
 • Jednorázová analýza: rychle zobrazí data o daném webu (například pozice, hledanost a návrhy klíčových slov), tato funkce se hodí například agenturám, když potřebují prezentovat výsledky svým klientům.
 • Hlídání existence zpětných odkazů: hlídá existenci a funkčnost zpětného odkazu.
 • Hledání podobných webů pro zpětné odkazy: získáte návrh pro spolupráci. Ulehčí tak svému uživateli manuální práci.
 • Podávání reportů: přehledné reporty s údaji, které SEO nástroj najde.
 • Rychlost webu: zjistí, kde je zádrhel a jak ho napravit.
 • Indexovatelnost: pozice stránek ve vyhledávačích.
 • Našeptávač: navrhuje klíčová slova.
 • Kontrola status kódů: podává seznam stavových kódů stránek vašeho webu.
 • Hledanost a CPC: ukáže cenu za proklik na hledaná slova a navíc zobrazí, co lidé hledají.
 • Zjištění vstupních stránek: ukáže přes jaké klíčové slovo vstupují lidé na jakou stránku z webu.
 • Metrika inzerce PPC: monitorují PPC reklamy na sledovaná slova.
 • Sociální signály: spolupráce se sociálními sítěmi a přehled například o nejvíce sdílených příspěvcích… Zjišťuje také proč lidé sdílí jaké příspěvky.
 • Hledání zmínek o webu: funkce ukazuje, kde se o vašem webu píše.

Naopak tato funkce v SEO nástroji chybí:

 • Kontrola plagiátorství: funkce, která upozorní na to, že vám někdo ukradl obsah z webu.

Podpora – 8/10

Podporu lze kontaktovat následujícími způsoby: e-mail, facebook, live chat. Podpora nefunguje v Českém jazyce a není možné na ni ani zavolat. Při kontaktování podpory e-mailem jsme nedostali odpověď do jednoho dne.

Dostali jsme reakci?
Podpora v čj
Facebook zprávy
Live chat
Telefon
E-mail

Průvodce SEO a Ahrefs Akademie

Ahrefs Learn Seo

Ahrefs přichystal pro své zákazníky, ale valstně pro všechny uživatele internetu kompletního průvodce SEO problematikou – Ahrefs Learn SEO. Tento průvodce je vhodný pro začátečníky i pro profesionály, kteří tam mohou najít pár zajímavostí a know-how. Tento průvodce je zdarma. Akademie Ahrefs je také zdarma a jejím cílem je naučit uživatele pracovat s nástrojem a dělat s ním marketing.

Pokud hledáte opravdu kvalitní nástroj pro SEO optimalizace a Ahrefs se vám nezdá – podívejte se na naše srovnání nástrojů pro SEO optimalizaci.

Více informací →

Ahrefs recenze
logo-ahrefs

Název: Ahrefs

Shrnutí:
✅ Analýza klíčových slov
✅ Analýza URL
✅ Srovnání s konkurencí
✅ Jednorázová analýza
✅ Hlídání existence zpětných odkazů
✅ Podávání reportů
✅ Hledání podobných webů pro odkazy
✅ Rychlost webu
✅ Indexovatelnost
✅ Sociální signály
✅ Našeptávač
✅ Hledání zmínek o webu
✅ Kontrola status kódů
✅ Hledanost a cpc
✅ Zjištění vstupních stránek
✅ Metrika inzerce ppc

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Důležité funkce a parametry - 9.1/10
  9.1/10
 • Podpora - 6.6/10
  6.6/10
8.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (3 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

 1. BESTNABYTEK 13.9.2018

Přispět názorem

Odesílám