SEMrush recenze

SEMrush


Výhody
+ Můžete v rámci jednoho tarifu měřit až 200 webů, což je ve srovnání s ostatními SEO nástroji z našeho srovnání opravdu hodně


Nevýhody
– Chybí podpora v Češtině

semrush-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
SEMrush je SEO nástroj, který na trhu působí více než devět let. Má čtyři pobočky a jednu z nich i v České republice. Své služby dělí do čtyř tarifů – Pro, Guru, Business a Enterprise. Čím vyšší tarif, tím více možností a tarif Enterprise si navíc můžete poskládat podle vlastních potřeb. SEMrush je vhodný pro jednotlivce, agentury i majitele projektu/e-shopu. Přímo na stránkách semrush.com najdete vzdělávací Akademii, sekci s webináři a blog, kde jsou užitečné články se SEO tématikou.

SEMrush je SEO nástroj, který dělá webové audity, analýzy SERP, také se zaměřuje na sociální sítě a v neposlední řadě dodává hodnotné informace o konkurenci.

Obecné

Semrush Predstaveni

SEMrush nabízí možnost více uživatelů na jednom tarifu (za příplatek). Spolupracovat můžete také s Google Analytics, který lze propojit s tímto SEO nástrojem. Se SEMrushem můžete měřit a sledovat až 200 webů. Pro případ, že si nebudete vědět rady s ovládáním, vytvořili tutoriál k SEO nástroji.

Finance – 10/10

Semrush Cena

Cena tarifů se odvíjí od fakturačního období, pokud budete platit ročně, celková cena bude nižší než při měsíční platbě. Nejlevnější tarif stojí 99,95 dolarů měsíčně. Za nejdražší zaplatíte měsíčně 399,95 dolarů. Nástroj si můžete otestovat zdarma s trial účtem. Platbu lze provést dvěma způsoby – bankovním převodem a online platební kartou.

Cena nejlevnějšího tarifu (placeného)$99.95 / měsíc
Cena nejdražšího tarifu$399.95 / měsíc
Trial verze
Platba bankovním převodem
Platba kartou online

Rozdělení cenových tarifů

Cenové tarify jsou tradičně rozdělené podle způsobu používání nástroje a potřeby objemu dat, které potřebujete získat. Z toho pak logicky vychází, že je v nabídce tohoto SEO nástroje tarif pro jednotlivce a specialisty s několika projekty, ale pak jsou zde cenové tarify, které budou vhodné pro větší projekty, pro agentury nebo větší online společnosti s velkým množstvím projektů.

S nejlevnějším tarifem Pro můžete přidat pod jeden účet až 5 projektů, ve kterých můžete nechat například měřit denně 500 slov. U vyšších tarifů Guru a Business je možné přidat pod účet 15 nebo 40 projektů, u kterých se dá denně měřit 1500 nebo 5000 klíčových slov.

Nejlevnější tarif je pak ochuzený například o ukazatel vývoje historických dat. Semrush má k dispozici data od roku 2012, která dokáže předkládat ve srozumitelné formě. To znamená, že se můžete podívat například na historický vývoj nějaké domény (konkurenta), tak jak postupoval v čase.

Důležité funkce a parametry – 10/10

Semrush se skládá z 5 hlavní nástrojů, které se vzájemně doplňují a prolínají. Kromě nástrojů pro SEO zde najdete nástroj pro obsahový marketing (content marketing), nástroj, který vám pomůže s průzkumem trhu nebo nástroj pro optimalizaci PPC reklam.

Analýza klíčových slov
Analýza URL
Srovnání s konkurencí
Jednorázová analýza
Hlídání existence zpětných odkazů
Podávání reportů
Hledání podobných webů pro odkazy
Rychlost webu
Indexovatelnost
Sociální signály
Našeptávač
Hledání zmínek o webu
Kontrola status kódů
Hledanost a cpc
Zjištění vstupních stránek
Metrika inzerce ppc
Kontrola plagiátorství
Možnost více uživatelů nástroje (za příplatek)
Možnost propojení s google analytics
Maximální počet projektů200
Tutoriál k seo nástroji

Mezi 3 hlavní nástroje Semrush patří:

SEO

Semrush Seo

Semrush je pro SEO perfektně vybavený. Má k dispozici dostatek dat z vyhledávačů a ta vám pomůže vytěžit v použitelné formě. SEO nástroj se skládá ze 6 hlavních funkcí – Keyword Research, on-page SEO, Local SEO, Rank Tracking, Link Building a Competitor SEO Analysis. Tyto funkce se pak dělí na další podfunkce, takže lze říci, že z tohoto hlediska jde o komplexní SEO nástroj, kde by vám nemělo nic chybět.

Content

Semrush Content

Funkce z tohoto balíku vám pomohou stavět a tvořit lepší obsah. Před samotnou tvorbou obsahu vám tyto nástroje pomohou s vytvořením dobré strategie. Mezi užitečné funkce patří optimalizace obsahu, která vám zobrazí doporučení na optimalizaci obsahu s cílem zvýšit návštěvnost z organického vyhledávání.

Market Research

Semrush Market Research

Sem spadají nástroje a funkce pro průzkum trhu. To znamená, že zde najdete nástroj pro analyzování konkurence, která by vám měla pomoci při zlepšování výkonu pomocí vytěžení konkurenčních strategií. Kromě toho můžete snadno sledovat online zmínky o konkurenci nebo sledovat jejich reklamní PPC reklamy.

Do širokého portfolia funkcí SEO nástroje SEMrush patří následující:

 • Analýza klíčových slov: najde všechny údaje o klíčových slovech a podá report s výsledky.
 • Analýza vlastních stránek: pomocí této funkce zjistíte, co a kde chybí na vašich stránkách a jak to vylepšit.
 • Srovnání s konkurencí: získáte data o konkurenčnosti dotazů.
 • Jednorázová analýza: rychle zobrazí data o daném webu (například pozice, hledanost a návrhy klíčových slov), tato funkce se hodí například agenturám, když potřebují prezentovat výsledky svým klientům.
 • Hlídání existence zpětných odkazů: hlídá existenci a funkčnost zpětného odkazu.
 • Hledání podobných webů pro zpětné odkazy: získáte návrh pro spolupráci. Ulehčí tak svému uživateli manuální práci.
 • Podávání reportů: přehledné reporty s údaji, které SEO nástroj najde.
 • Rychlost webu: zjistí, kde je zádrhel a jak ho napravit.
 • Indexovatelnost: pozice stránek ve vyhledávačích.
 • Našeptávač: navrhuje klíčová slova.
 • Kontrola status kódů: podává seznam stavových kódů stránek vašeho webu.
 • Hledanost a CPC: ukáže cenu za proklik na hledaná slova a navíc zobrazí, co lidé hledají.
 • Zjištění vstupních stránek: ukáže přes jaké klíčové slovo vstupují lidé na jakou stránku z webu.
 • Metrika inzerce PPC: monitorují PPC reklamy na sledovaná slova.
 • Sociální signály: spolupráce se sociálními sítěmi a přehled například o nejvíce sdílených příspěvcích… Zjišťuje také proč lidé sdílí jaké příspěvky.
 • Kontrola plagiátorství: funkce, která upozorní na to, že vám někdo ukradl obsah z webu.
 • Hledání zmínek o webu: funkce ukazuje, kde se o vašem webu píše.

Podpora – 6.6/10

Semrush Podpora

Podporu můžete kontaktovat následujícími způsoby: přes e-mail, telefonem nebo facebookovou zprávou. Podpora nefunguje v Českém jazyce. Při kontaktování podpory jsme dostali odpověď do jednoho pracovního dne, ale je možné využít live chat, kde je možné dostat odpověď během pár minut.

Dostali jsme reakci?
Podpora v čj
Facebook zprávy
Live chat
Telefon
E-mail

Semrush akademie

Semrush Academy

Semrush má vlastní marketingovou akademii. Tak je k dispozici zdarma, ale je potřeba se do ní přihlásit. Během kurzu se naučíte používat nejen samotný Semrush, ale můžete získat další odborné SEO a marketingové znalosti. Akademie se ukončuje testem, díky kterému můžete získat certifikát potvrzující odborné znalosti.

Pokud potřebujete nástroj s podporou v češtině – zkuste se podívat na srovnání nástrojů, které jsou využívané pro SEO optimalizace.

Více informací →

SEMrush recenze
logo-semrush

Název: SEMrush

Shrnutí:
✅ Analýza klíčových slov
✅ Analýza URL
✅ Srovnání s konkurencí
✅ Jednorázová analýza
✅ Hlídání existence zpětných odkazů
✅ Podávání reportů
✅ Hledání podobných webů pro odkazy
✅ Rychlost webu
✅ Indexovatelnost
✅ Sociální signály
✅ Našeptávač
✅ Hledání zmínek o webu
✅ Kontrola status kódů
✅ Hledanost a cpc
✅ Zjištění vstupních stránek
✅ Metrika inzerce ppc

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Důležité funkce a parametry - 10/10
  10/10
 • Podpora - 6.6/10
  6.6/10
8.9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.25 (4 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám