Woltair Recenze Woltair Recenze

Hodnotil/a Redakce 5nej

Vydáno: 17. 3. 2023

Aktualizováno: 17. 4. 2024

Shrnutí recenze

Firma Woltair se zabývá realizací tepelných čerpadel a fotovoltaických elektráren. Na jejich webových stránkách si sami můžete zdarma spočítat, kolik vás tyto úpravy budou stát. Máte také možnost pozvat si přímo do vašeho domu konzultanta, který s vámi pořeší vše hned na místě. Woltair za své klienty vyřizuje žádost o dotace z programu Nová zelená úsporám, a pokud nemáte dostatečný obnos na realizaci čerpadla či FVE, pomohou vám s vyřízením úvěru se splatností až 20 let.

Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení všech 9 parametrů:
 • Orientační cena za čerpadlo bez dotace
 • Osobní konzultace zdarma
 • Cenová nabídka zdarma
 • Možnost dotace
 • Dodávka na klíč
 • Telefon
 • E-mail
 • Dotazy
 • Hodnocení podpory
Hodnocení redakce
hodnoceno 9 parametrů
10/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 15x Přidat hodnocení
2.1/5
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 5 parametrů:
 • Orientační cena za čerpadlo bez dotace
 • Osobní konzultace zdarma
 • Cenová nabídka zdarma
 • Možnost dotace
 • Dodávka na klíč
10/10
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Telefon
 • E-mail
 • Dotazy
 • Hodnocení podpory
10/10

Výhody

 • Kalkulace a odhad rozpočtu na projekt zdarma
 • Realizují projekty na fotovoltaiky i tepelná čerpadla
 • Vyřídí za vás dotace
 • Umožňují vzít si na FVE a tepelná čerpadla výhodný úvěr

Nevýhody

 • Nejspíš nic

Naše zkušenosti s Woltair

Vzhledem k tomu, že si podporu každé společnosti osobně ověřujeme, můžeme s klidem napsat, jak se věci mají. Klientská podpora Woltair je naprosto ideální pro všechny, kdo netrpělivě chtějí odpovědi na své otázky. Jejich reakce na naše dotazy v e-mailu byla takřka okamžitá – přišla během několika minut. Jak v e-mailu tak po telefonu jsou jejich poradci vstřícní a milí, na dotazy odpovídají okamžitě a je tak poznat, že jsou to opravdu odborníci v oboru, nikoli jen lidé posazení k telefonu s papírem plným informací před sebou. 

Dokáží odpovědět i na složitější dotazy a nastínit přibližně ceny tepelných čerpadel. Kolik ale bude stát tepelné čerpadlo přímo na vaší nemovitosti, vám samozřejmě po telefonu ani v e-mailu nesdělí. K tomu je potřeba návštěva jejich odborníka přímo na místě, zhodnocení všech možností, jaké vaše nemovitost k instalaci čerpadla skýtá a samozřejmě velikost domu a vytápěných místností. Podle toho pak odborník doporučí typ a velikost čerpadla a tím se určí i jeho konečná cena spolu s prací – instalací. 

Zkušenosti zákazníků s Woltair

Woltair Recenez Google

Jestli si některá společnost může hrdě poklepat po rameni za kvalitní služby a výrobky, pak je to právě Woltair. Většina jejich zákazníků si totiž chválí nejen technickou podporu a rychlost dodání a instalace čerpadel a FVE, ale i další služby. Jednou z velkých výhod, které Woltair poskytuje, je nabídka tepelných čerpadel v různých cenových kategoriích. Můžete si totiž vybrat čerpadla přímo jejich vlastní značky, stejně jako další typy a značky, které vám v cenové nabídce porovnají. Tepelná čerpadla si tak od nich mohou dovolit i lidé, kteří mají domácí rozpočet napjatý. 

Klienti si chválí ale i následující servis, řešení případných dotazů nebo dořešení některých technických problémů. Vše probíhá rychle a na ryze profesionální úrovni. Co může být u společnosti Woltair nekdy problémem, je delší čekací doba na instalaci. Woltair je velká firma se spoustou zakázek. Někdy se tak může dodání a instalace protáhnout. Na druhou stranu vám garantují slevu, pokud budete čekat déle, než je uvedeno ve smlouvě. To je jednak zavazuje k rychlosti dodání a klientům pak umožní ušetřit, pokud to firma nestihne včas. 

Narazíte samozřejmě i na negativní recenze. Ty se většinou týkají servisu po realizaci tepelného čerpadla, popř. fotovoltaické elektrárny. Důvodem je, že se o tento servis stará jiná firma. Woltair se ale snaží se zákazníky komunikovat a případné zpožděné reakce spolupracující firmy urgovat. Zákazníci si také stěžují na odmítnutí realizace z důvodů technických komplikací. To se samozřejmě stát může – ne každá nemovitost je vhodná pro realizaci tepelného čerpadla či FVE. Podle nás to naopak ukazuje na profesionalitu firmy – raději odmítne zakázku, než instalovat něco, co nebude správně fungovat. 

Důležité parametry
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 5 parametrů:
 • Orientační cena za čerpadlo bez dotace
 • Osobní konzultace zdarma
 • Cenová nabídka zdarma
 • Možnost dotace
 • Dodávka na klíč
10/10

Firma Woltair se specializuje na realizaci tepelných čerpadel a fotovoltaických elektráren. Jde jim především o to, aby vše bylo provedeno na maximálně profesionální úrovni, bezpečně, transparentně a za pomoci nejmodernějších technologií. 

Woltair Sluzby

S experty firmy Woltair si můžete domluvit osobní konzultaci, na které proberete do detailu vše kolem vaší nemovitosti a realizace FVE nebo tepelného čerpadla, případně obojího. Záleží na tom, co plánujete realizovat. Firma Woltair klade důraz nejen na kvalitu své práce, ale i na spokojenost zákazníků. Tepelné čerpadlo vám nainstalují do 50 dní. Pokud realizaci nestihnou provést v této lhůtě, sníží vám cenu na polovinu.

Orientační cena za čerpadlo bez dotace
190 000 Kč
Osobní konzultace zdarma
Ano
Cenová nabídka zdarma
Ano
Možnost dotace
Ano
Dodávka na klíč
Ano

Tepelná čerpadla Woltair

Jak jsme již zmínili, Woltair se specializuje na instalaci tepelných čerpadel a FVE. Velkou výhodou této firmy je, že čerpadla využívají nejen své vlastní výroby, ale i od jiných firem. Dokážou vám tak udělat cenovou nabídku, která může vyhovovat jak lidem, kteří si za kvalitu rádi připlatí, tak těm, kteří mají hluboko do kapsy a přesto potřebují tepelné čerpadlo do svého domu instalovat. Další výhodou pak je, že každé čerpadlo se může hodit do jiné nemovitosti – s čím větším množstvím dodavatelů spolupracují, tím lepší – vhodnější tepelné čerpadlo vám mohou nabídnout. 

Realizace do 50 dní

Mezi další výhody patří realizace tepelného čerpadla do 50 dní od podpisu smlouvy. Pokud to firma Woltair nestihne, zavazuje se smluvně ke slevě za realizaci. Pokud budete potřebovat následující servis čerpadel, je možné objednat technika přímo přes ně – opět se snaží o co nejrychlejší servis, abyste mohli čerpadlo využívat dále k vaší spokojenosti. 

10 letá záruka

Záruka od formy Woltair je 10 let, což je dostačující. Jedná se však o placenou službu. V ní však máte každoroční servisní prohlídku, rychlé dodání náhradních dílů při opravě, 100 % servis bez starostí a v té nejlepší kvalitě a bezplatná technická podpora na zákaznické lince. 

Woltair za vás navíc vyřídí i dotace – na tepelná čerpadla to může být až 110.000 Kč a pokud nemáte našetřeno dostatek finančních prostředků na realizaci, pomohou vám vyřídit na tepelné čerpadlo finanční půjčku. 

Na jejich webových stránkách si můžete také sami zadat žádost o finanční rozpočet v případě FVE a tepelného čerpadla. Stačí kliknout na “cenová nabídka a odhad úspor” a na následující stránce vybrat, co si přejete realizovat. Poté vyplníte formulář dle požadovaných parametrů a odešlete ke spočítání. Rozpočet můžete získat hned, popř. e-mailem. Tato kalkulace je nezávazná a je určena pro vaši prvotní představu o financích za realizaci FVE či tepelného čerpadla. Woltair ji klientům poskytuje zdarma.

Woltair jako jeden z mála firem umožňuje financovat fotovoltaickou elektrárnu či tepelné čerpadlo pomocí úvěru. Ten vám pomohou vyřídit, a splátky si můžete rozložit až na dvacet let. 

Woltair 50 50

V rámci úspory vám zároveň pomohou s vyřízením dotací v programu Nová zelená úsporám. Ušetří vám tak nejen peníze, ale i čas.

Fotovoltaická elektrárna Woltair

Woltair kromě tepelných čerpadel realizuje i fotovoltaické elektrárny. Jejich realizace probíhá podobným způsobem, jako tepelná čerpadla. Objednáte si osobní návštěvu technika na své stavbě, ten ji zhodnotí a učiní vám finanční nabídku. Realizace probíhá prakticky na klíč a to do 50 dní. Pokud to firma nestihne, nabízí klientům slevu. 

Dotace a financování FVE s Woltairem

Woltair se postará nejen o cenovou nabídku, kvalitní výrobky – FVE a celkovou realizaci projektu, ale pomůže vám i s vyřízením dotací. Ty mohou dosáhnout v případě fotovoltaické elektrárny až na 220.000 Kč. Pokud nemáte dostatek finančních prostředků na účtu, pomohou vám vyřídit výhodný úvěr na bydlení přes Buřinku. Splátky je přitom možné rozložit až na 25 let. 

Extra dlouhé záruky

U FVE nabízí Woltair i dlouhé záruční lhůty. Na výkonnost fotovoltaického systému je to až 25 let. 10 letou záruku nabízí na baterie, a na mechanické části panelů až 12 let. Na celkové rozvržení záruční doby u jednotlivých částí FVE a prací se můžete podívat přímo na stránkách Woltair, kde najdete i některé realizace jejich projektů. Za dobu svého působení realizovali již na 1500 FVE po celé České republice a ohlasy na jejich práci, kvalitu výrobků i jednání pracovníků jsou velmi pozitivní. 

Podpora
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Telefon
 • E-mail
 • Dotazy
 • Hodnocení podpory
10/10

Podpora klientů je u firmy Woltair řešená na klientské lince. Dovolat se jim můžete v pracovní dny od 8 do 17:30 hodin. Můžete jim také napsat na e-mailovou adresu a počkat, až se vám ozvou zpět. Jak rychle na e-maily reagují, jsme si prověřili za vás.

Woltair Podpora

Rychlost, s jakou odpověděli na naše dotazy, nás až překvapila. Odpověď do e-mailu totiž přišla obratem. Vše nám podrobně vysvětlili a navrch nabídli, že kdybychom ještě měli další dotazy, opět se na ně můžeme obrátit. Podporu Woltair proto hodnotíme jako výbornou.

Telefon
Ano
E-mail
Ano
Dotazy
5/5
Hodnocení podpory
Výborná
Doporučujeme Doporučujeme

Hledáte spolehlivého dodavatele tepelných čerpadel, nebo si chcete nechat instalovat na dům fotovoltaickou elektrárnu? Podívejte se na celé naše srovnání tepelných čerpadel a vyberte si tu nejlepší firmu ze všech.

Doporučujeme Doporučujeme

Hledáte spolehlivého dodavatele tepelných čerpadel, nebo si chcete nechat instalovat na dům fotovoltaickou elektrárnu? Podívejte se na celé naše srovnání FVE a vyberte si tu nejlepší firmu ze všech.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

Woltair zkušenosti a recenze zákazníků

1 zkušeností
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

V těcto dnech byla dokončena montáž a zprovoznění tepelného čerpadla Premium X21 pro náš rodinný dům od společnosti Schlieger, s. r. o. Původně jsme chtěli tepelné čerpadlo instalovat už na podzim, ale měli jsme zdržení s výměnou hlavního jističe v rozvodné skříni domu. I když podle smlouvy úprava rozvodné skříně byla „náš problém“, musím ocenit zejména činnost obchodně technického zástupce firmy, pana Zdeňka Pokorného, který nám velmi aktivně pomohl problém vyřešit. Vůbec musím ocenit jeho přístup a spolupráci v průběhu celé přípravy i montáže tepelného čerpadla. I po jeho zapojení nám pomohl se zvládnutím aplikace k jeho ovládání. Když jsme se rozhodovali pro dodavatele tepelného čerpadla, sledovali jsme různé recenze. I na tuto firmu jsme našli nějaké starší, ne zrovna pěkné recenze. Měl jsem ale možnost vidět jejich práci u jednoho známého, a to nás přesvědčilo. Vybrali jsme Schlieger. I komunikace s firmou (ústředím) byla bez problémů. Zabezpečili nám i zpracování a akceptaci žádosti o dotaci na fotovoltaiku u SFŽP ČR, kterou nám budou instalovat začátkem příštího roku.

Hodnocení - 5
Petr Chovanec
27. 6. 2023