Firmin recenze

Vyhody

+ Sídlo společnosti na prestižních pražských adresách
+ Příjemné ceny dostupné i pro menší podnikatele

Nevyhody

V rámci tarifu je poměrně málo služeb
– Většina nabízených adres nemá recepci
– Nabízí adresy pouze v Praze

 

Firmin Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Společnost Firmin se soustředí na služby pro firmy, ve kterých se snaží o komplexní pomoc se založením či zakoupením firmy, přes nabídku virtuálního sídla až po zajištění zasedací místnosti, kanceláře, telefonní linky apod. My jsme se soustředili hlavně na virtuální sídla firem, které Firmin poskytuje na Praze 2,3,4,5 a 6. Na Praze 5 – Jinonice mají navíc skutečné sídlo firmy, ve kterém je možné využít i jejich speciální nabídku all inclusive pro ty nejnáročnější podnikatele a firmy.

Firmin Recenze

Virtuální sídlo firmy si u nich může pronajmou OSVČ, s.r.o. i akciová společnost. Se založením firmy vám dokonce pomohou, a to takřka „na klíč“. Přesně víte, co máte v ceně a snadno se tak rozhodnete, zda vám to vyhovuje. Zakoupit si u nich můžete firmu i tzv. ready made.

Pokud si u Firmin pronajmete virtuální sídlo pro svou firmu, získáte prestižní pražskou adresu, anonymitu a soukromí, klid od častých finančních kontrol, označení své firmy na budově, zajištění příchozí pošty a její případné přeposlání nebo naskenování a řadu dalších výhod. Záleží na vás, jakou adresu si zvolíte a zda si připlatíte za další služby. Firmin bohužel nenabízí možnost virtuální asistentky ani správu firemního účetnictví.

Firmin je společnost soustředící se především na poskytování kvalitních služeb podnikatelům. Nabízí možnost zakoupení virtuálního sídla firmy hned na několika prestižních adresách v Praze a za ceny, které si může dovolit i menší nebo začínající firma. Sídla jsou přitom výhradně v jejich vlastních nemovitostech. Vedle toho vám pomohou se založením firmy „na klíč“, nebo si u nich můžete koupit již založenou firmu, tzv. ready made, která vám ušetří čas i peníze ohledně zakládání a rozjezdu firmy.

Typ sídla 10/10

Firmin umožňuje využít virtuální sídlo firmy jak pro osoby výdělečně činné (OSVČ), tak pro s.r.o. a akciové společnosti. V tomto ohledu se nemusíte bát žádných omezení. Navíc se založením firmy s.r.o. vám pomohou, případně si u nich můžete zakoupit již zavedenou firmu, tzv. ready made.

s.r.o.
a.s.
OSVČ

Cena 7.66/10

Cenová nabídka společnosti Firmin je poměrně zajímavá, přestože se jedná o prestižní adresy v různých částech Prahy. Výška ceny je odvozena samozřejmě od toho, o jakou část Prahy se jedná a také podle toho, na jak dlouho si klient sjedná smlouvu. Nejméně zaplatí za virtuální sídlo firmy na Praze 5 se smlouvou na 36 měsíců (340 Kč/měsíc).

Založení firmyod 12 900 Kč
Aktivační poplatek
Virtuální sídlood 340 Kč/měsíc

Firmin nabízí virtuální sídla na Praze 2,3,4,5 a 6. Praha 5 – Jinonice slouží navíc jako skutečné sídlo firmy a coworking. Jeho pronájem je tudíž nejdražší. U smlouvy na 36 měsíců za něj zaplatíte 590 Kč měsíčně. Smlouvy lze sjednat ale i na 6, 12 či 24 měsíců.

Dokoupitelné služby

Klient získá určité služby v rámci tarifu. Vedle toho si může dokoupit i přeposílání pošty 1x měsíčně za 100 Kč/měsíc, nebo 1x týdně za 300 Kč/měsíc. Poštu si ale může nechat i naskenovat a to maximálně 50 stran měsíčně za 200 Kč.

Založení firmy na míru

Firmin vedle virtuálního sídla firmy nabízí i možnost vytvoření firmy na míru. Jedná se o založení s.r.o., kdy zaplatíte od 12 990 Kč se sídlem firmy, a 15 900 Kč bez sídla. V této cenně je jedna návštěva u notáře, vlastní název, notářský zápis, kolky atd. Založení proběhne zpravidla do 14 dnů, nenastanou-li neočekávané komplikace.

Koupě firmy ready-made

Vedle založení s.ro. si můžete přes Firmin zakoupit již založenou – „hotovou“ firmu. Jedná se o tzv. „předzaloženou“ společnost, v podstatě o rozjetý vlak, do kterého pohodlně nastoupíte a můžete hned začít podnikat. Taková firma bude mít splacený základní kapitál, můžete za ni začít okamžitě jednat a převod podílů proběhne do 24 hodin. Zakoupit můžete s.ro. (od 19 900 Kč), nebo a.s. (od 59 900 Kč).

Adresa sídla

Firmin nabízí několik prestižních adres v Praze, které si můžete pronajmout jako své virtuální sídlo firmy. Záleží jen na vás, zda vám bude více vyhovovat Praha 2, 3, 4, 5 nebo 6. Rozdíl je v dostupnosti na konkrétní adresy budov a také v ceně. V Praze 5 – Jinonicích je navíc k dispozici i skutečné sídlo firmy a coworking.

Praha
Brno
Ostrava
Olomouc
Další

Praha 5 – Jinonice

Na Praze 5 – Jinonice poskytuje Firmin zároveň skutečné sídlo firmy. To je potřeba v případě, že chce finanční úřad přesunout vaši firmu mimo Prahu kvůli virtuálnímu sídlu nebo máte problém s registrací DPH. V takovém případě někdy úřady chtějí, abyste prokázali skutečné, nikoli jen virtuální sídlo firmy.

V rámci této adresy můžete využít i tzv. speciální balíček „all inclusive“ s nímž získáte skutečné pracovní místo pro 1 osobu, tedy již zařízenou kancelář, uzamykatelnou skřínku na účetnictví, sídlo firmy, pronájem zasedací místnosti pro osm osob a pronájem VOIP telefonu včetně zapojení a provozu. A jako speciální bonus je označení firmy ve výloze s uvedením loga a firemních údajů a zajištění pevné linky s pražskou předvolbou.

Budova v Jinonicích nabízí vedle skvělé dostupnosti a reprezentativních prostor i recepci a bezproblémové parkování. Využití tohoto balíčku je sice patřičně finančně ohodnoceno, ale věříme, že pokud je klient, který takové služby skutečně potřebuje, rád je využije a vyplatí se mu. Na druhou stranu služby recepce, kanceláře či zasedací místnosti nabízí i jiné společnosti a za výrazně nižší cenu.

Služby 7.2/10

Pokud se rozhodnete pro Firmin, budete mít v ceně řadu standardních služeb, jako je označení vaší firmy na budově, jejíž adresu si platíte, budou za vás přijímat poštu a osobně si ji můžete vyzvedávat. Za příplatek vám ji přepošlou na vámi udanou adresu, nebo naskenují do e-mailu. To je ale vše. Firmin neposkytuje virtuální asistentku ani vám nepomůže s účetnictvím. A pokud si nezvolíte výše uvedený „all inclusive“ balíček, nepočítejte ani s možností pronájmu kanceláře.

Virtuální asistentka
Označení na budově
Recepce - pouze na Praze 5
Příjem pošty
Osobní odběr pošty
dosílání pošty - příplatek
skenování pošty - příplatek
Telefonní linka - na Praze 5
Místnost pro jednání s úřady - pouze na Praze 5
Pronájem zařízené kanceláře
Vedení účetnictví

Na adrese Praha 5 Jinonice se můžete domluvit a zaplatit si pronájem zasedací místnosti nebo telefonní linky. Na této budově je zároveň k dispozici recepce. Na ostatních budovách k dispozici není. To všechno je potřeba zohlednit, než se rozhodnete pro konkrétní adresu vašeho virtuálního sídla. Chápeme, že velkou roli hraje cena za pronájem, ale pokud chcete lepší služby, vyplatí se zvolit i adresu s vyšším poplatkem.

Podpora 8,58/10

Firmin má klientskou podporu řešenou klasickým způsobem. Klienti mohou volat na klientskou linku 800 800 885, která je zdarma, ale i na pevnou linku nebo na mobil. S podporou se mohou spojit i pomocí e-mailu. Firmin nemá bohužel on-line chat, ale za to na jejich webu najdete řadu dobře zpracovaných nejčastějších otázek – a odpovědí (FAQ).

Telefon
e-mail/kontaktní formulář
On-line chat
FAQ
Počet otázek10/10
Odpověď ho 24 hodinŘešeno telefonicky
KvalitaVýborná

My jsme se rozhodli nečekat na odpověď e-mailem a zavolali jsme si na klientskou linku rovnou. Zvedli nám to téměř okamžitě a ochotně odpověděli na všechny naše otázky. Vysvětlili, co nám nebylo jasné a v některých případech, kde nebyla možnost vyhovět našim požadavkům, nabídli alternativní řešení. S klientskou podporou jsme tedy spokojeni.Závěrečné hodnocení

Firmin Recenze
Firmin Logo

Název: Firmin

Shrnutí:
✅ Nabízí sídla jen ve vlastních nemovitostech
✅ Pomohou se založením firmy
✅ Lze si u nich koupit firmy ready made
✅ Virtuální sídlo firmy lze vyřídit i na dálku

 • Typ sídla - 10/10
  10/10
 • Ceny - 7.66/10
  7.7/10
 • Služby - 7.2/10
  7.2/10
 • Podpora - 8.58/10
  8.6/10
8.4/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání virtualních sídel.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám