Revolut Recenze

Vyhody

+ Výběry z bankomatů zdarma.
+ Levnější směnné kurzy.

Nevyhody

– Bezplatný výběr z bankomatů je omezen limitem.

 

Revolut Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Revolut Recenze

Shrnutí:

Revolut je nebankovní služba, která v sobě sdružuje mnoho finančních produktů. Smyslem Revolutu je vytvořit alternativu ke klasickým bankám, ale s tím rozdílem, že častokrát vyjdou jeho služby levněji nebo jsou úplně zdarma.

První věcí, kterou Revolut zákazníky zaujme, je jeho přednabitá platební karta. Hlavní výhody této karty jsou především bezpečnější platby na internetu, ale také výrazně levnější platby nebo převody peněz do zahraničí. Jednoduše díky nižším směnným kurzům, než jaké mají běžné banky.

Revolut se jednoznačně vyplatí lidem, kteří často cestují a provádí platby v zahraničí nebo lidem, co vícekrát převádí peníze do cizích mněn. Proč se jim Revolut účet vyplatí? Protože s ním lze ušetřit až tisíce korun ročně díky výhodným kurzům, které jsou nižší než ty českých bank. Jejich dominanci chce tato služba dokonce pokořit.

Účet Revolut se celý spravuje přes aplikaci v mobilním telefonu. V této aplikaci pak máte k dispozici chytré analýzy, které vám pomohou se správou vašich financí. Takže budete mít přehled, kolik peněz utratíte za jídlo, oblečení, drogerii nebo jiné věci.

V aplikaci jsou také další nástroje. Nástroj Trezor vám umožní odkládat si finance na horší časy nebo si naspořit na vysněnou dovolenou. Pokud máte v plánu své peníze rozmnožovat, tak můžete přes aplikaci investovat do akcií, kdy můžete investovat třeba do zlomkových akcií. Jejich ceny často začínají na hodnotě 1 $.

Revolut je hlavně o placení. V aplikaci si můžete aktivovat virtuální kartu pro platby online a nechat si zaslat opravdovou (fyzickou) kartu pro každodenní útraty v kamenných obchodech nebo restauracích. S fyzickou kartou můžete platit a vybírat z bankomatů i v ČR. Ve většině bankomatů českých bank vás výběr hotovosti nic nestojí.

Karta Revolut je přednabitá karta. To znamená, že si do služby přepošlete peníze, se kterými pak budete disponovat. Výhoda tohoto systému je zejména v bezpečnosti, kdy se nemusíte bát, že vám někdo vysaje celý účet, ale také v tom, že se nikdy nemůže stát, že byste přečerpali limit karty. Karta není napojena na váš bankovní účet.

Finance – 10/10

Revolut nabízí celkem 3 druhy účtů – Standard, Premium a Metal. Všechny účty vám umožní směňovat 30 měn s nuceným oběhem, a to bez skrytých poplatků. Také můžete platit ve více než 150 měnách s využitím mezibankovního kurzu (kurz nejlepší nabídky a nejlepší poptávky na trhu). V Evropě určitě oceníte, že máte vedený účet IBAN v eurech zdarma.

Rozdíly mezi jednotlivými účty jsou pak v různých doplňkových službách. Například s účtem Standard můžete vybírat zdarma z bankomatů až do částky 4500 Kč/měsíc, ale účet Metal vám umožní vybrat zdarma 13 500 Kč za měsíc.

U vyšších účtů máte v ceně také například zdravotní pojištění do zahraničí, pojištění zpoždění zavazadel a zpoždění letu, přístup ke vstupenkám LoungeKey a bezplatné vstupenky do salonku pro vás a další osoby, pokud se váš let o víc, než hodinu zpozdí.

Dodání karty Revolut je u placených účtů zdarma. U účtu Standard je tato služba zpoplatněna 99 Kč. Což je vlastně cena poštovného. Občas jsou k dispozici akce, kdy za dodání neplatíte ani u bezplatného účtu.

Účet Standard Zdarma
Účet Premium175 Kč/měsíc
Účet Metal300 Kč/měsíc

Služby – 8.4/10

U placených účtů Revolut Premium a Revolut Metal máte šanci využívat celosvětové pojištění pohotovostní lékařské a zubní ošetření v zahraničí a odškodnění za zpoždění letů a zavazadel přímo na váš účet Revolut.

Všechny účty mají dostupné služby a nástroje, na které tuzemské banky nedosáhnou ani v nejtajnějších snech. Ve své aplikaci můžete používat nástroj Trezov Vault, odesílat a přijímat platby, investovat do akcií, obchodovat s komoditami. Mezi zpoplatněné služby patří například pojištění mobilního telefonu.

Převody peněz zdarma? (účet Standard má limit 120 000 Kč/měsíc)
Trezor financí?
Rozpočtování?
Obchodování (akcie, komodity)
Směna kryptoměn
Možnost sjednat pojištění
Změna základní měny je složitější

Platby, výběry, převody peněz – 8/10

Aplikace slibuje jednoduché odesílání plateb. Platbu odešlete stisknutím tlačítka. Převody můžete provádět v 30 měnách bez skrytých poplatků. U účtu ‚Standard si musíte dát pozor na limit, kterým je bezplatný účet vázaný. Tento limit je 120 000 Kč/měsíc, což je si myslím přijatelný limit.

Revolut umožňuje bezplatné výběry z tuzemských i cizích bankomatů. Musíte si však dávat pozor na bankomaty některých bank. Ty si za výběr s Revolut kartou účtují docela vysoké poplatky (např. Česká spořitelna a Moneta). Ostatní banky si většinou nic neúčtují.

U výběrů z bankomatu musíte dát pozor na limit vašeho Revolut účtu. Tentokrát všech účtů. S účtem Standard můžete vybírat do 4500 Kč/ měsíc, učet Premium umožňuje vybrat 9000 Kč měsíčně a účet Metal až 13 500 Kč za měsíc.

Výběr z bankomatu zdarma?
Měsíční limit pro bezplatný výběr z bankomatu
Převody v tuzemsku zdarma? (v rámci limitu účtu)
Převody do zahraničí zdarma? (v rámci limitu účtu)
Možnost platit až ve 15 měnách

Jednoduchost – 10/10

Tato služba chce získat převahu nad klasickými bankami. Jedněmi z vlastností aplikace Revolut jsou jednoduchost a intuitivnost. Ta je opravdu na vysoké úrovni. Myslím si, že můžeme směle tvrdit, že tuto aplikaci dokáže pochopit opravdu každý.

Aplikace je celá v českém jazyce. Tato maličkost výrazně zjednodušuje její používání. Ve svém mateřském jazyce máte veškeré analýzy a také další nástroje jako je Trezor nebo obchodování s akciemi.

Intuitivní ovládání
Aplikace je v češtině
Přihlášení pomocí PIN?
Většinu operací lze zvládnout na jedno kliknutí


Test Revolut

Uživatelské zkušenosti s Revolutem se často liší, ale ve výsledku jsou s touto službou všichni nadmíru spokojení, protože jim pomáhá lépe spravovat finance, jednoduše platit za nákupy a šetří jim peníze v zahraničí. Na dalších řádcích této recenze si povíme, proč tomu tak je.

Revolut byl svěžím vánkem v oblasti nebankovních služeb, které se snaží fušovat do řemesla klasickým „zkostnatělým“ bankám. Těm vyfoukl vítr z plachet především výhodnějšími směnnými kurzy, které vás při platbách v zahraničí nezruinují. Ale Revolut si určitě zvyknete používat i na běžné platby.

Výhodné směnné kurzy Revolutu jsou možné díky mezibankovním kurzům. To jsou kurzy, za které spolu obchodují jednotlivé banky. Každá banka si pak přirozeně k tomuto kurzu přirazí nějaký poplatek, aby na vás vydělala. Mezibankovní kurz je dynamický a mění se každou vteřinu. V aplikaci Revolutu můžete nejen směňovat peníze dle aktuálního kurzu, ale také si můžete nastavit, aby aplikace pohlídala vývoj kurzu a směnila peníze, až když dojde k nastavenému vývoji kurzu.

Jedinou přirážku si Revolut účtuje o víkendech, kdy sám nemůže hlídat vývoj kurzů, protože jsou trhy zavřené. V sobotu a v neděli vám proto při směně peněz naúčtuje přirážku 0,5 %.

Revolut funguje tak, že si do něho dobijete peníze z vlastního bankovního účtu. Tohle je velice dobré pro správu osobních, ale i firemních financí, kdy si můžete vlastně oddělit dva účty. Toto oddělení účtů vám umožní mít lepší přehled ve financích. Tím můžete třeba omezovat své výdaje.

Kartu Revolut můžete přidat do Google Pay a Apple Pay. Znalci vědí, že jim toto umožňuje platit u obchodníků prostřednictví chytrých zařízeních jako telefon nebo chytré hodinky. Tím se nabízí používat kartu pro běžné platby v obchodech.

Proč to vlastně dělat? Platby v zahraničí jsou jasné. Revolut vám prostě ušetří peníze. Ale proč ji používat v tuzemsku?

Já účet Revolut používám jako peněženku. Jednoduše si do něho nabiju peníze, se kterými pak platím všude možně. Ačkoliv jsou České banky z pohledu zabezpečení na vysoké úrovni, tak tímto tu bezpečnost vlastně ještě stupňuji, protože všude nosím kartu, která není nijak vázána s osobním účtem. Pokud bych tedy o kartu přišel, pak ji rychle deaktivuji přes aplikaci v telefonu. V nejhorším případě přijdu o pár tisíc, které na kartě mám.

Pokud tedy nechcete platit kartou ze svého hlavního účtu nebo chcete ušetřit při platbách v cizích měnách, tak pak vám tuto službu mohu určitě doporučit.Závěrečné hodnocení

Revolut Recenze
Revolut Logo

Název: Revolut

Shrnutí:
✅ Možnost používat jako peněženku
✅ Intuitivní aplikace v češtině
✅ Směna za mezibankovní kurzy
✅ Vysoký měsíční limit pro převody peněz
✅ Možnost obchodovat zlomkové akcie

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Služby - 8.4/10
  8.4/10
 • Platby, výběry, převody peněz - 8/10
  8/10
 • Jednoduchost - 10/10
  10/10
9.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.47 (116 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

 1. Dobre sluzby dokud se neco nepokazi 10.11.2020

Přispět názorem

Odesílám