Prohlížeč Seznam.cz Recenze

Vyhody

+ Jednoduchý internetový prohlížeč
+ Propojení se službami společnosti Seznam.cz

Nevyhody

Nelze instalovat doplňky (add-ony)

 

Seznam Prohlizec Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Prohlížeč Seznam.cz Recenze

Shrnutí:

Prohlížeč Seznam.cz je jednoduchý internetový prohlížeč od stejnojmenné společnosti. Výhodou tohoto prohlížeče je, že je úzce propojený se službami společnosti Seznam.cz. Například dokáže uživatele upozornit na příchozí poštu, pokud používá službu od E-mail.cz.

Aplikace Seznam.cz běží na jádře Chromium, na kterém jsou postavené například webové prohlížeče Google Chrome, Microsoft Edge nebo Opera. Nicméně, tato aplikace neumí využívat výhod, které se s Chromium jádrem nabízejí. Například nepodporuje instalaci doplňků (add-onů). Je to kvůli tomu, že se snaží uživatele chránit před instalací nebezpečných aplikací. Seznam.cz je tedy prohlížečem pro méně zkušené uživatele.

Tento internetový prohlížeč má pro uživatele velice příjemné a jednoduché rozhraní, kde nepřekáží žádné funkce navíc.

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, tak prohlížeč Seznam.cz toho umí poměrně dost. Za zmínku stojí například funkce, která dokáže rozpoznat choulostivý (lechtivý) obsah. Takové stránky pak neuloží do historie procházení internetu, protože ví, že je lepší tyto stránky v historii nemít. 

Prohlížeč je určený především uživatelům služeb Seznam.cz. Ty u něho určitě ocení rychlý přístup k obsahu tohoto portálu a také k jeho službám. Nejužitečnější je nejspíš propojení se službou E-mail.cz. Toto propojení uživatele automaticky upozorní na každou novou poštu ve schránce. Stačí se do prohlížeče přihlásit svým účtem. Ve Windows 10 není nutné mít prohlížeč zapnutý a přece vás dokáže upozornit na nový e-mail.

Kompatibilita – 8/10

Prohlížeč Seznam.cz je dostupný pro téměř všechny operační systémy. Nainstalovat a používat ho mohou uživatelé systému Windows, Mac OS, ale také uživatelé chytrých zařízení a mobilních telefonů se systémem Android i iOS.

Microsoft Windows
Linux
Mac OS
Android
iOS

Důležité funkce – 7.5/10

Prohlížeč Seznam.cz má, až na nemožnost instalovat další rozšíření, všechny důležité funkce. Pokud uživatel používá prohlížeč se svým Seznam účtem, tak si jej pak může nechat synchronizovat mezi zařízeními. Díky tomu bude mít k dispozici uložená hesla oblíbené stránky (záložky). Toto se hodí především při přechodu mezi pevným počítačem a mobilním telefonem, kdy uživatelé chtějí používat stejný webový prohlížeč, ale potřebují, aby v něm měli stejné záložky a přihlašovací údaje

Synchronizace s mobilem, tabletem
Správce hesel
Správce záložek
Rozšíření (add-ons)

Užitečné funkce – 5/10

Webový prohlížeč umí za uživatele dokončovat slova, automaticky vyplňovat formuláře a dokonce i kontrolovat pravopis. Jinak nemá obvyklé funkce, které jsou součástí většiny internetových prohlížečů.

V prohlížeči nenajdete například funkci pro rychlé screenshoty nebo funkci čtecího režimu. Aplikace Seznam.cz také neumí automaticky mazat mezipaměř prohlížeče (cache), což je ale pro uživatelskou základnu tohoto prohlížeče poměrně pochopitelné.

Jak už jsme v této recenzi zmínili, tak prohlížeč Seznam.cz umí hlídat lechtivé stránky, které nepovolí uložit do historie procházení. V prohlížeči je také překladač webových stránek.

Automatické dokončování slov
Automatické vyplnění formulářů
Kontrola pravopisu
Rychlý screenshot (nástroj přímo v prohlížeči)
Režim čtečky
Automatické mazání mezipaměti (cache)

Zabezpečení a ochrana osobních údajů – 2.5/10

Internetový prohlížeč Seznam.cz má pro bezpečnost uživatelů a jejich dat nejdůležitější funkce. Umí detekovat phishing a podvodné e-shopy. Pokud uživatel vstoupí na podezřelý web, tak ho prohlížeč upozorní, aby nenaletěl podvodníkům. 

Webový prohlížeč má funkci anonymního prohlížení (anonymní okno), se kterým může uživatel ochránit své soukromí před webovými službami. Anonymní okno také zařídí, že v něm prohlížený obsah bude okamžitě smazaný z historie procházení webového prohlížeče. Pokud tedy bude uživatel na cizím počítači, tak se nemusí obávat, že někdo cizí uvidí jeho historii prohlížení webu.

Anonymní prohlížení (soukromé prohlížení)
Ochrana proti sledování (blokuje známe sledovací scripty)
Blokuje sledovací soubory cookies třetích stran (ve výchozím nastavení)
Blokuje kryptoměnové skripty


Závěrečné hodnocení

Prohlížeč Seznam.cz Recenze
Seznam Prohlizec Logo

Název: Prohlížeč Seznam.cz

Shrnutí:
✅ Notifikace na příchozí e-mail (služba Email.cz)
✅ Jednoduché uživatelské rozhraní
✅ Vhodný pro úplné začátečníky

 • Kompatibilita - 8/10
  8/10
 • Důležité funkce - 7.5/10
  7.5/10
 • Užitečné funkce - 5/10
  5/10
 • Zabezpečení a ochrana osobních údajů - 2.5/10
  2.5/10
5.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2 (3 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání internetových prohlížečů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

 1. Pavel Merta 6.9.2021
 2. Petr Novák 25.6.2021

Přispět názorem