Novacredit Recenze

NovacreditVýhody
+ Klienti mohou půjčku splatit i předčasně, popřípadě ji vrátit na několik splátek. Pokud nestihnout splatit v dohodnuté době, mohou půjčku prodloužit.
+Půjčka nemá žádné úroky, klient platí pouze poplatek, který vidí okamžitě při simulaci půjčky.

Nevýhody
-Jednorázovou půjčku není možné pojistit.
-Nový klient může požádat pouze o 2.000 Kč.

Novacredit - logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Novacredit poskytuje jednorázové půjčky i půjčky na splátky. My jsme se zaměřili hlavně na jednorázovou půjčku, kterou je možné sjednat od 1.000 Kč do 20.000 Kč. Sjednat se dá pouze on-line formulářem a společnost nedává předem jistotu, jak dlouho bude její schválení trvat. Odvolává se na to, že je potřeba vše řádně prověřit, což chápeme, ale přesto jiné společnosti toto garantují i do hodiny či dokonce do několika minut. Pracují sice pouze ve všední dny, ale žádost on-line je možné podat i o víkendu. Velmi pozitivně na nás působí fakt, že půjčku lze doplatit předčasně a v případě potřeby prodloužit dobu splatnosti. Klient by měl brát v úvahu, že jednorázová půjčka od Novacredit funguje na systému P2P.

Novacredit – Recenze

Novacredit je nebankovní společnost sídlící v Truhlářské ulici v Praze 1. Poskytuje jednorázové půjčky, tzv. krátkodobé půjčky pro překlenutí náhlé finanční krize. Splatnost je standardně nastavena na 25 dní, pokud se společnost s klientem nedomluví jinak. Klienti si mohou požádat o 1.000 Kč a 20.000 Kč a řešená je na principu P2P, tedy „lidé půjčují lidem“.

Kolik půjčují1.000 - 20.000 Kč
Úrok0 %
Splátky odVrácení celé částky
PoplatkyDle výše půjčky
Doba splácení25 dní (pro podnikatele 30)
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?Individuální posouzení
VýhodyLze vrátit i na několik splátek - předčasně

Jak je to s úroky a poplatky

Jednorázová půjčka od Novacredit je velmi transparentní. Nemá nastavené žádné úroky, ale pouze poplatek, který se různí podle výše půjčky. Klient při zaškrtnutí požadované částky okamžitě v kalkulačce vidí, kolik poplatek bude a kolik bude celková splatná částka. Poplatek vychází vždy 250 Kč na 1000 Kč půjčené částky. Prioritou je, že se celá částka vrací najednou a to 25. den od půjčení, pokud se klient se společností Novacredit předem nedomluví jinak. Je však možné půjčku splatit i předčasně, a dokonce je možné vkládat mimořádné splátky, tj. vrátit půjčku v dohodnutou dobu třeba na 3x.

Negativní záznam v registru dlužníků

Pokud má klient negativní záznam v registru dlužníků, může o půjčku zažádat a počkat na individuální posouzení. Novacredit negarantuje, že v takovém případě půjčku schválí, ale ani to předem nevylučuje. Pokud takový problém máte a budete přesto o půjčku žádat, počítejte s tím, že schválení může trvat o něco delší dobu než obvykle.

Možnosti půjčky

Jednorázová půjčka od Novacredit je určena především k okamžitému využití. Je možno uplatnit ji prakticky na cokoliv, společnost předem nepotřebuje důvod půjčení znát. Není možné nastavit přímo produkt k refinancování, ale pokud klient využije částku na doplacení jiného úvěru, je to jen na něm. Měl by si však předem uvědomit, že jednorázové půjčky nejsou k refinancování vhodné, nejen pro důvod krátké doby splatnosti, ale i z důvodů vysokých poplatků (vyšších, než mají běžné půjčky v bankách atd.)

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Prodloužení doby splatnosti

Pokud se stane, že klient z nějakého důvodu nemůže dostát svým závazkům stanoveným ve smlouvě a nebude moci půjčku splatit včas, může zažádat o prodloužení splatnosti až o 2 týdny. Tento krok však není automatický. O prodloužení splatnosti musí předem zažádat a poté vyčkat, zda Novacredit jeho žádost schválí. Žádost o prodloužení může klient odeslat pouze přes přihlášení do klientské zóny, ke které dostane přihlašovací údaje při zřízení půjčky. Poplatky za prodloužení se počítají podle výše půjčené částky a podle doby, o kterou klient prodloužení žádá. Výši poplatku si může ihned prohlédnout v ceníku uvedeném na webových stránkách Novacredit.

Možnost pojištění

Stejně jako k většině jednorázových – rychlých půjček ani k této od Novacredit není možné sjednat pojištění schopnosti splácet.

Jak uzavřít jednorázovou půjčku Novacredit

Jednorázovou půjčku od Novacredit lze uzavřít pouze on-line na webových stránkách společnosti. Novacredit nemá pobočky a žádost po telefonu také není reálná. Zažádat o půjčku on-line přitom můžete i o víkendu. Musíte však počítat s tím, že schvalování a další kroky se budou projednávat až v pracovní dny.

Pracují i o víkenduPouze příjem žádostí
Žádost on-line?
Žádost telefonicky?
Mají pobočky

On-line žádost o půjčku Novacredit

Nejprve je potřeba na webových stránkách Novacredit označit políčko s částkou, o kterou klient žádá. Nový klient může požádat nejvýše o 2.000 Kč, stávající až o 20.000 Kč. Ihned po zaškrtnutí vyskočí tabulka, ve které je vidět výše půjčky, poplatek, celková splatná částka a také datum, do kterého je potřeba částku vrátit.

Dalším krokem je vyplnění formuláře s žádostí o půjčku, kde klient standardně vypisuje jméno, příjmení, roční číslo, adresu trvalého bydliště, ale i údaje o jeho příjmech, zaměstnavateli atd. Zajímavostí je, že společnost zajímá, zda je klient majitelem nemovitosti, popř. motorového vozidla. Pokud ano, bude mít nejspíš vyšší šanci na schválení půjčky, protože společnost se tak jistí, že v případě nesplacení úvěru má klient další zajištění.

Vedle příjmů musí klient uvést i své výdaje, aby mohla společnost řádně posoudit úvěruschopnost klienta a jeho bonitu. Potřeba je také přečíst podmínky smlouvy a souhlasit s nimi, stejně jako udat souhlas se zpracováním osobních údajů.

Pokud toto vše klient splní, může žádost odeslat k posouzení. Schvalování žádosti nastane ihned po odeslání, pokud se jedná o pracovní den. Jelikož jsou všechny žádosti zpracovávané individuálně, není Novacredit schopen předem určit, jak dlouho bude proces trvat.

P2P – vybírání investorů

Vzhledem k tomu, že jednorázová půjčka Novacredit je poskytována na systému P2P, tj. že „lidé půjčují lidem“, resp. jednotliví investoři si vybírají, zda danou půjčku zainvestují, může se žádost ještě o něco protáhnout. V případě, že investor půjčku odsouhlasí, Novacredit ihned odešle peníze na účet klienta uvedený v žádosti.

Smlouva o zápůjčce je pak posílána e-mailem.

Podpora

Novacredit má klientskou podporu řešenou telefonicky a e-mailem. Nemají sice on-line chat, ale telefon zvedají okamžitě, což je dobré. My jsme z časových důvodů využili právě klientskou linku a dostali jsme okamžité odpovědi na všechny naše dotazy. Jediné, co na nás nepůsobilo příliš důvěryhodně byl způsob, jakým nám pán na telefonu odpovídal. Jeho tón byl velmi neochotný, až jsme měli pocit, že jsme ho vzbudili, nebo zastihli v nějaké nevhodné situaci. Museli jsme některé dotazy několikrát opakovat, než pochopil, na co se vlastně ptáme.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyDobrá
Novacredit Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.5 (2 Recenze)

Více informací →

Není NovaCredit to pravé pro vás? Podívejte se na naše srovnání nebankovních půjček.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem