Bankerat Recenze

BankeratVýhody
+ Líbí se nám, že si klienti Bankerat půjčují přímo od lidí na základě obdržených nabídek.
+ Sami si tak mohou určit výši úroku i dobu splácení podle svých možností.
+ Možnost uzavřít i půjčku bez doložení příjmů

Nevýhody
– Úroky na půjčkách jsou oproti některé konkurenci hodně vysoké (nejméně 9 % u zajištěného úvěru)
– K půjčkám nelze uzavřít pojištění schopnosti splácet

Bankerat - logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Bankerat.cz je internetová aukční platforma pro poskytování a správu P2P půjček v České republice. Na trhu úspěšně působí již od roku 2010 a na vzniku firmy se od samého počátku podíleli lidé s bohatými zkušenostmi z oblasti bankovnictví a nových technologií. Při vývoji internetového portálu využili zkušeností zahraničních poskytovatelů P2P půjček a přizpůsobili je místnímu prostředí. Bankerat nabízí hned několik typů půjček, např. bez doložení příjmů, konsolidaci, na doplacení exekuce apod.

Základní parametry

Bankerat - uvodni obrazovka

Bankerat je nebankovní společnost poskytující P2P půjčky v České republice, a to s rozumnou úrokovou sazbou, za férových podmínek a s fixně stanovenou měsíční splátkou. Vše běží na konceptu P2P, což znamená střed dvou skupin osob – žadatelů a investorů. Žadatelé o půjčku vybírají nejlepší nabídku od investorů, kteří díky půjčování peněz zhodnocují své volné finanční prostředky. Půjčku vyřídíte jednoduše z pohodlí domova a díky aukčnímu systému dostanete vždy nejlepší nabídku. A to vše bez jakýchkoliv poplatků za vyřízení předem. Pro poskytnutí půjčky musíte splňovat věk minimálně 18 let, mít trvalé bydliště na území České republiky a nesmíte být předlužení.

Bankerat poskytuje nebankovní půjčky, u nichž si žadatel sám vybere z doručených nabídek takovou, která mu vyhovuje z hlediska doby splácení i výše úroku nejlépe. Půjčit si můžete v rozmezí 10 000 až 600 000 Kč, přičemž minimální splátka je od 1 050 Kč. Dobu splácení si klient může stanovit v rozmezí od 6 měsíců až do 6 let.

Úroky jsou zpravidla individuální, ale začínají na 9 %, což je oproti konkurenci poměrně vysoko. Navíc abyste dosáhli tohoto úroku, je potřeba zástava nemovitosti. Naopak půjčka bez doložení příjmů má úrok od 45 %, což se zdá přímo neuvěřitelné. Pokud jsou ale klienti, kteří opravdu potřebují půjčit a jejich příjmy nejsou v bance akceptovatelné, dá se pochopit, že takovou nabídku využijí. Velká výhoda to je naopak pro investory, kteří chtějí své peníze dobře zhodnotit

Kolik půjčují10 000 Kč - 600 000Kč
ÚrokIndividuální
Splátky od1 050Kč
Poplatky5 % z dlužné částky (při uzavření)
Doba splácení6-72 měsíců
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?
VýhodyUrčení výše úroku i doby splácení

Náš tip!

Máte problémy s negativními záznamy v registrech, nebo s doložením svých příjmů? Máte exekuci na svém domě nebo bytě a rychle potřebujete půjčku, která vám pomůže s finančními potížemi? Pak zkuste Bankerat a vyberte si z různých typů půjček tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Mají sice o dost větší úrokovou sazbu, ale zase si poradí i s tím, co nevyřeší banky a často ani nebankovní společnosti.

Možnosti půjčky u Bankerat?

Bankerat - repr. priklad

Dlužník si nejprve podá žádost a vybere typ půjčky, o kterou má zájem. Následně vyplní údaje o požadované částce, maximálním ročním úroku, který je ochoten akceptovat a dobu splácení. Vyplní osobní informace sloužící pro posouzení schopnosti splácet půjčku, a pokud by žadatelova bonita nebyla dostačující, je možné doplnit údaje o ručiteli.

Věřitel si vybírá z nabídek žadatelů na základě informací uvedených v jejich žádostech, zejména podle nabízeného ročního úroku a celkového profilu a bonitě žadatele. Věřitel neboli investor může žadateli nabídnout nižší nebo stejný roční úrok, jaký žadatel zadal při vyplňování žádosti.

Dlužník následně obdrží prostřednictvím SMS nebo e-mailů nabídky od věřitelů. Má možnost přijmout dokonce více nabídek až do požadované částky půjčky. V tom případě pak administrátor tyto nabídky sloučí do jedné a dlužník splácí pouze jednu částku. Administrátor pak vede o půjčce účetní záznamy, které jsou oběma stranám k dispozici po přihlášení do profilu na Bankerat.cz. V případě zesplatnění půjčky administrátor proces vymáhání koordinuje.

Klienti nemají možnost uzavřít pojištění schopnosti splácet, což je sice riziko, ale na druhou stranu to není u těchto typů půjček (P2P, nebankovní půjčky) žádná výjimka. Je to běžné.

Kromě klasické půjčky můžete využít konsolidaci či refinancování. Díky možnosti refinancování je možné snížit vaše měsíční výdaje a spojit stávající půjčky do jedné jediné. Pozitivně hodnotíme možnost mimořádné splátky nebo předčasného splacení půjčky. Takže pokud zrovna budete mít nějaké peníze navíc, umoříte dluh rychleji.

Co nám u půjčky přes Bankerat chybělo byla možnost navýšení půjčky v průběhu splácení, pokud by klient zjistil, že si půjčil málo a chybí mu ještě finance. Pak by musel řešit situaci refinancováním stávající půjčky s navýšením peněz, nebo zcela stávající půjčku doplatit a vzít si novou – vyšší.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Poplatky dlužníka

Žádost o půjčku je zcela ZDARMA. Pokud vám nebude schválena, neplatíte nikomu žádný poplatek! Jediný poplatek platíte až z peněz, které jsou zaslány na váš bankovní účet. V takovém případě platíte 5 % z dlužné částky, minimálně však 1 200 Kč.

Jaké typy půjček Bankerat nabízí?

Bankerat - druhy pujcek

Půjčka bez registrů a bez doložení příjmu

U půjčky bez registrů a doložení příjmu je důraz kladen především na předkládání minimálního množství podkladů. To s sebou samozřejmě přináší minimum administrativy, a tedy značnou úsporu času pro žadatele při vyřizování půjčky. Maximální částka půjčky bez registrů a bez doložení příjmu je 10 000 Kč. Splácení si můžete rozložit až na dobu 18 měsíců. Budete-li půjčku postupně splácet, dosáhnete tak nízké měsíční splátky, kterou ze svého příjmu bez větších potíží uhradíte. Je však nutné počítat s opravdu vysokými úroky.

Půjčka bez doložení příjmu

U půjčky bez doložení příjmů dokládáte místo svých příjmů (výpisu z účtu, potvrzení od zaměstnavatele) výpisy z bankovního a nebankovního registru, které obsahují záznamy vašich splátek za poslední 4 roky, a také údaj, u jaké finanční instituce jste čerpali nebo v současnosti čerpáte jakýkoliv úvěr. Při schvalování půjčky se nehodnotí v registrech výskyt opožděných splátek, jak to dělá banka. Informace z registrů slouží pouze k ověření údajů uvedených ve vaší žádosti o půjčku – kolik celkem měsíčně splácíte a jaká je celková částka vašich ostatních úvěrů. Půjčit si takto můžete až 30 000 Kč se splatností do 2 let. I tato půjčka má hodně vysokou úrokovou sazbu, takže je dobré promyslet, zda nebude lepší věnovat žádosti více času a příjmy doložit.

Půjčka bez registrů

Pokud se rozhodnete pro půjčku bez registrů, nemusíte výpisy z registrů předkládat a nikdo je ani nebude zkoumat. U této půjčky vám bude spolu se smlouvou zaslán formulář k potvrzení o výši příjmu. Na něm vám zaměstnavatel potvrdí, jaký čistý měsíční příjem pobíráte, zda nejste ve výpovědní lhůtě, případně jaké máte srážky ze mzdy. Půjčka je vhodná i pro rodiče pobírající rodičovský příspěvek, nebo pro seniory pobírající důchod. Podnikatel může doložit své příjmy výpisem z daňového přiznání, případně jeho opisem. Zažádat si můžete až o 150 000 Kč a splácení rozložit nejdéle na 3 roky.

Půjčka s doložením příjmu a registrů

U půjčky s doložením příjmu a registrů musíte doložit potvrzení o výši příjmu a rovněž zažádat o výpisy z bankovního a nebankovního registru. Při schvalování půjčky se nehodnotí v registrech výskyt opožděných splátek, jak to dělají banky. Informace slouží pouze k ověření vaší žádosti o půjčku. Společnost zajímá pouze částka, kterou celkem měsíčně splácíte a jaká je celková hodnota vašich ostatních úvěrů. U půjčky s doložením příjmu a registrů můžete žádat až o 400 000 Kč. Splácení si můžete rozložit až na 4 roky. U tohoto typu půjčky si můžete nastavit úrok od 18 %, což je podstatně nižší, než u výše uvedených, rizikovějších půjček. Jak se vyhnout rizikovým úvěrům?

Půjčka se zástavou nemovitosti

Poslední možností je půjčka se zástavou nemovitosti. Dá se použít i v případě, že chcete zastavit nemovitost, kterou vlastní jiná osoba, nebo je na nemovitosti již jiná zástava, např. hypotéka. Podmínky pro získání půjčky se zástavou nemovitosti nejsou tak přísné jako v bance. V případě zástavy není třeba předkládat registry dlužníků, platit vysokou částku za odhad nemovitosti nebo vyplňovat složité dotazníky popisující nemovitost. Pouze nahlásíte adresu nemovitosti a Bankerat již sám připraví veškerou smluvní dokumentaci.

Společnosti Bankerat nevadí ani situace, kdy je na nemovitosti exekuce, nebo už dokonce exekuční příkaz k prodeji. U půjčky se zástavou nemovitosti můžete žádat až o 600 000 Kč a splácení si můžete rozložit až na 6 let! Protože je tato půjčka kryta nemovitostí, může úrok začínat už na 9 %.

Jak uzavřít P2P půjčku bez registrů?

Bankerat - chci si pujcit

Na webu Bankerat.cz si nejprve zvolíte typ půjčky. Zadáte částku, kterou potřebujete, maximální úrok, který jste ochotni zaplatit věřiteli a zvolíte dobu splácení. Ihned uvidíte vypočítanou výši měsíční splátky, a pokud jste spokojeni, můžete rovnou pokračovat ve vyplňování žádosti. V parametrech půjčky je možné ještě částku, roční úrok i dobu splatnosti případně upravit a je třeba vyplnit účel půjčky. Následuje vyplnění osobních údajů, informací o ostatních půjčkách, případných exekucích atd. Po rekapitulaci všech zadaných údajů žádost o půjčku jen odešlete a je hotovo.

S pracovníky Bankerat je možné se spojit pouze během všedních dnů, a to buď prostřednictvím emailu, nebo telefonicky. Bohužel žádné pobočky, kam by si klient mohl osobně zajít, k dispozici nejsou. O tom si ale více napíšeme níže.

Pracují i o víkendu
Žádost on-line?
Žádost telefonicky?
Mají pobočky

Podpis smlouvy

Po dokončení žádosti dostanete vyplněnou smlouvu o půjčce k podpisu. Smlouvu podepíšete a spolu s požadovanými přílohami (např. kopie občanského průkazu) co nejdříve zašlete zpět. Následuje podpis smlouvy věřitelem. Po vyřízení administrativy vám budou odeslány sjednané peníze na bankovní účet, a to zhruba do jednoho až dvou týdnů od obdržení nabídky. Půjčku pak splácíte v měsíčních splátkách. Pokud se dostanete se splátkou do prodlení, bude vám samozřejmě odeslána upomínka, aby se předešlo zbytečným potížím s nesplácením.

Podpora

Bankerat sice nenabízí možnost online chatu, klient se s nimi ale může spojit prostřednictvím e-mailu či telefonicky a získat odpovědi na své dotazy.

Komunikace přes email byla zprvu celkem rychlá a dostali jsme odpovědi na všechny položené dotazy. Později jsme ovšem potřebovali doplnit ještě nějaké informace a chtěli se společností spojit telefonicky. Bohužel se nám opakovaně nepodařilo dovolat. Zaslali jsme tedy další email s požadavky na podrobnější zodpovězení některých otázek a v odpovědi jsme se dozvěděli, že si máme zavolat na zákaznickou linku. Tam to ovšem nikdo nezvedal. Je možné, že jsme se zrovna netrefili do vhodného okamžiku, ale jelikož se jednalo o mobilní číslo, očekávali bychom, že se později někdo ozve zpět. Toto hodnotíme rozhodně velmi negativně!

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů7/10
Kvalita podporyNedostatečná

Podívejte se na naše aktualizované srovnání nejlepších P2P půjček.

Bankerat Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.95 (38 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem