Bankerat Recenze

BankeratVýhody
+ Líbí se nám, že si klienti Bankerat půjčují přímo od lidí na základě obdržených nabídek. Sami si tak mohou určit výši úroku i dobu splácení podle svých možností.

Nevýhody
-Společnost Bankerat nenabízí možnost pojištění schopnosti splácet, což se jeví jako velká nevýhoda a možné riziko, které musí každý klient zhodnotit

 

Bankerat - logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Bankerat.cz je internetová aukční platforma pro poskytování a správu P2P půjček v České republice. Na trhu úspěšně působí již od roku 2010 a na vzniku firmy se od samého počátku podíleli lidé s bohatými zkušenostmi z oblasti bankovnictví a nových technologií. Při vývoji internetového portálu využili zkušeností zahraničních poskytovatelů P2P půjček a přizpůsobili je místnímu prostředí. Jejich činností je vývoj a správa internetového aukčního portálu a administrace půjček poskytnutých prostřednictvím internetového portálu pro koncové uživatele.

 

Bankerat – Recenze

Bankerat je nebankovní společnost poskytující půjčky v České republice, a to s rozumnou úrokovou sazbou, za férových podmínek a s fixně stanovenou měsíční splátkou. A to vše díky konceptu P2P, což znamená střed dvou skupin osob – žadatelů a investorů. Žadatelé o půjčku vybírají nejlepší nabídku od investorů, kteří díky půjčování peněz zhodnocují své volné finanční prostředky. Půjčku vyřídíte jednoduše z pohodlí domova a díky aukčnímu systému dostanete vždy nejlepší nabídku. A to vše bez jakýchkoliv poplatků za vyřízení předem. Pro poskytnutí půjčky musíte splňovat věk minimálně 18 let, mít trvalé bydliště na území České republiky a nesmíte být předlužení.

Kolik půjčují10 000 Kč - 600 000Kč
ÚrokIndividuální
Splátky od1 050Kč
Poplatky
Doba splácení6-72 měsíců
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?
VýhodyUrčení výše úroku i doby splácení

Bankerat poskytuje nebankovní půjčky, u nichž si žadatel sám vybere z doručených nabídek takovou, která mu vyhovuje z hlediska doby splácení i výše úroku nejlépe. Půjčit si můžete v rozmezí 10 000 až 600 000 Kč, přičemž minimální splátka je od 1 050 Kč. Dobu splácení si klient může stanovit v rozmezí od 6 měsíců až do 6 let.

Jak půjčky u Bankerat fungují?

Dlužník si nejprve podá žádost a vybere typ půjčky, o kterou má zájem. Následně vyplní údaje o požadované částce, maximálním ročním úroku, který je ochoten akceptovat a dobu splácení. Vyplní osobní informace sloužící pro posouzení schopnosti splácet půjčku, a pokud by žadatelova bonita nebyla dostačující, je možné doplnit údaje o ručiteli.

Věřitel si vybírá z nabídek žadatelů na základě informací uvedených v jejich žádostech, zejména podle nabízeného ročního úroku a celkového profilu a bonitě žadatele. Věřitel neboli investor může žadateli nabídnout nižší nebo stejný roční úrok, jaký žadatel zadal při vyplňování žádosti.

Dlužník následně obdrží prostřednictvím SMS nebo e-mailů nabídky od věřitelů. Má možnost přijmout dokonce více nabídek až do požadované částky půjčky. V tom případě pak administrátor tyto nabídky sloučí do jedné a dlužník splácí pouze jednu částku. Administrátor pak vede o půjčce účetní záznamy, které jsou oběma stranám k dispozici po přihlášení do profilu na Bankerat.cz. V případě zesplatnění půjčky administrátor proces vymáhání koordinuje.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Klienti nemají možnost uzavřít pojištění schopnosti splácet, což je velmi nevýhodné. Díky možnosti refinancování je však možné snížit vaše měsíční výdaje a spojit stávající půjčky do jedné jediné. Nabízí se také možnost konsolidace půjček. Pozitivně hodnotíme možnost mimořádné splátky nebo předčasného splacení půjčky. Takže pokud zrovna budete mít nějaké peníze navíc, umoříte dluh rychleji.

Poplatky dlužníka

Žádost o půjčku je zcela ZDARMA. Pokud vám nebude schválena, neplatíte nikomu žádný poplatek! Jediný poplatek platíte až z peněz, které jsou zaslány na váš bankovní účet. V takovém případě platíte 5 % z dlužné částky, minimálně však 1 200 Kč.

Jaké typy půjček Bankerat nabízí?

Půjčka bez registrů a bez doložení příjmu

U půjčky bez registrů a doložení příjmu je důraz kladen především na předkládání minimálního množství podkladů. To s sebou samozřejmě přináší minimum administrativy, a tedy značnou úsporu času pro žadatele při vyřizování půjčky. Maximální částka půjčky bez registrů a bez doložení příjmu je 10 000 Kč. Splácení si můžete rozložit až na dobu 18 měsíců. Budete-li půjčku postupně splácet, dosáhnete tak nízké měsíční splátky, kterou ze svého příjmu bez větších potíží uhradíte.

Půjčka bez doložení příjmu

U půjčky bez doložení příjmů dokládáte místo výpisy z bankovního a nebankovního registru, které obsahují záznamy vašich splátek za poslední 4 roky a také údaj u jaké finanční instituce jste čerpali nebo v současnosti čerpáte jakýkoliv úvěr. Při schvalování půjčky se nehodnotí v registrech výskyt opožděných splátek, jak to dělá banka. Informace z registrů slouží pouze k ověření údajů uvedených ve vaší žádosti o půjčku – kolik celkem měsíčně splácíte a jaká je celková částka vašich ostatních úvěrů. Půjčit si takto můžete až 30 000 Kč se splatností do 2 let.

Půjčka bez registrů

Pokud se rozhodnete pro půjčku bez registrů, nemusíte výpisy z registrů předkládat a nikdo je ani nebude zkoumat. U této půjčky vám bude spolu se smlouvou zaslán formulář k potvrzení o výši příjmu. Na něm vám zaměstnavatel potvrdí, jaký čistý měsíční příjem pobíráte, zda nejste ve výpovědní lhůtě, případně jaké máte srážky ze mzdy. Půjčka je vhodná i pro rodiče pobírající rodičovský příspěvek, nebo pro seniory pobírající důchod. Podnikatel může doložit své příjmy výpisem z daňového přiznání, případně jeho opisem. Zažádat si můžete až o 150 000 Kč a splácení rozložit nejdéle na 3 roky.

Půjčka s doložením příjmu a registrů

U půjčky s doložením příjmu a registrů musíte doložit potvrzení o výši příjmu a rovněž zažádat o výpisy z bankovního a nebankovního registru. Při schvalování půjčky se nehodnotí v registrech výskyt opožděných splátek, jak to dělají banky. Informace slouží pouze k ověření vaší žádosti o půjčku. Společnost zajímá pouze částka, kterou celkem měsíčně splácíte a jaká je celková hodnota vašich ostatních úvěrů. U půjčky s doložením příjmu a registrů můžete žádat až o 400 000 Kč. Splácení si můžete rozložit až na 4 roky.

Půjčka se zástavou nemovitosti

Poslední možností je půjčka se zástavou nemovitosti. Dá se použít i v případě, že chcete zastavit nemovitost, kterou vlastní jiná osoba, anebo je na nemovitosti již jiná zástava, např. hypotéka. Podmínky pro získání půjčky se zástavou nemovitosti nejsou tak přísné jako v bance. V případě zástavy není třeba předkládat registry dlužníků, platit vysokou částku za odhad nemovitosti nebo vyplňovat složité dotazníky popisující nemovitost. Pouze nahlásíte adresu nemovitosti a Bankerat již sám připraví veškerou smluvní dokumentaci.
Společnosti Bankerat nevadí ani situace, kdy je na nemovitosti exekuce, nebo už dokonce exekuční příkaz k prodeji. U půjčky se zástavou nemovitosti můžete žádat až o 600 000 Kč a splácení si můžete rozložit až na 6 let!

 

Jak uzavřít P2P půjčku bez registrů?

Na webu Bankerat.cz si nejprve zvolíte typ půjčky. Zadáte částku, kterou potřebujete, maximální úrok, který jste ochotni zaplatit věřiteli a zvolíte dobu splácení. Ihned uvidíte vypočítanou výši měsíční splátky, a pokud jste spokojeni, můžete rovnou pokračovat ve vyplňování žádosti. V parametrech půjčky je možné ještě částku, roční úrok i dobu splatnosti případně upravit a je třeba vyplnit účel půjčky. Následuje vyplnění osobních údajů, informací o ostatních půjčkách, případných exekucích atd. Po rekapitulaci všech zadaných údajů žádost o půjčku jen odešlete a je hotovo.

Pracují i o víkendu
Žádost on-line?
Žádost telefonicky?
Mají pobočky

S pracovníky Bankerat je možné se spojit pouze během všedních dnů, a to buď prostřednictvím emailu, nebo telefonicky. Bohužel žádné pobočky, kam by si klient mohl osobně zajít, k dispozici nejsou.

Podpis smlouvy

Po dokončení žádosti dostanete vyplněnou smlouvu o půjčce k podpisu. Smlouvu podepíšete a spolu s požadovanými přílohami (např. kopie občanského průkazu) co nejdříve zašlete zpět. Následuje podpis smlouvy věřitelem. Po vyřízení administrativy vám budou odeslány sjednané peníze na bankovní účet, a to zhruba do jednoho až dvou týdnů od obdržení nabídky. Půjčku pak splácíte v měsíčních splátkách. Pokud se dostanete se splátkou do prodlení, bude vám samozřejmě odeslána upomínka, aby se předešlo zbytečným potížím s nesplácením.

Podpora

Bankerat sice nenabízí možnost on-line chatu, klient se s nimi ale může spojit prostřednictvím emailu či telefonicky a získat odpovědi na své dotazy.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů7/10
Kvalita podporyNedostatečná

Komunikace přes email byla zprvu celkem rychlá a dostali jsme odpovědi na všechny položené dotazy. Později jsme ovšem potřebovali doplnit ještě nějaké informace a chtěli se společností spojit telefonicky. Bohužel se nám opakovaně nepodařilo dovolat. Zaslali jsme tedy další email s požadavky na podrobnější zodpovězení některých otázek a v odpovědi jsme se dozvěděli, že si máme zavolat na zákaznickou linku. Tam to ovšem nikdo nezvedal. Je možné, že jsme se zrovna netrefili do vhodného okamžiku, ale jelikož se jednalo o mobilní číslo, očekávali bychom, že se později někdo ozve zpět. Toto hodnotíme rozhodně velmi negativně!

Bankerat Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.03 (30 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem