Žlutý meloun – Recenze

Žlutý meloun


Výhody
+ Vše vyřídíte rychle, online a nemusíte nikam chodit.
+ Půjčku získáte za výhodnějších podmínek než v bance.
+ Sami stanovíte podmínky půjčky.

Nevýhody
– Žlutý meloun nenabízí možnost sjednání pojištění schopnosti splácet ani možnost navýšení výše půjčky.
– Momentálně půjčky v ČR neposkytují


Navštívit stránku →

Shrnutí:

Žlutý meloun je finanční portál, který spojuje dvě skupiny lidí. Ty, kteří si potřebují půjčit peníze a jsou schopni splácet své půjčky, a ty, kteří jim své peníze chtějí půjčit v rámci investice a získat tak vyšší výnosy, než v bance na spořících účtech. Díky vynechání bankovní instituce získají žadatelé půjčku za lepších podmínek a investoři naopak výrazně vyšší výnosy. Přesné podmínky si vždy stanovují lidé sami. Je to přímé, transparentní a jednoduché! Žádné vysoké režijní náklady a marže. Žlutý meloun navíc zaštiťuje celou řadu činností, od komplexního rizikového hodnocení žadatelů, přes právní rámec a administraci smluvních dokumentů až po monitoring, správu splátek a vymáhání při nesplácení závazků.

Základní parametry

Zluty meloun - uvodni strana 2

Žlutý meloun je nebankovní společnost poskytující P2P půjčky na Slovensku. Prostřednictvím Žlutého melounu si mohou půjčit všichni obyvatelé Slovenska, kteří mají na území těchto států trvalý pobyt a jsou starší 18 let. Navíc musí splňovat minimální stanovená kritéria ratingu klienta a finanční schopnosti splácet půjčku.

U společnosti Žlutý meloun si můžete půjčit v rozmezí 2 000 Kč – 250 000 Kč. Půjčka má dobu splatnosti od 1 do 60 měsíců a minimální úroková sazba v podstatě není stanovená. Záleží na parametrech půjčky, podmínkách a na tom, co nabídnou investoři. Nejšikovnější žadatelé o půjčku se zatím dostali na úrok 4,4 %.

Jelikož i P2P portál Žlutý meloun musí z něčeho platit své zaměstnance, jsou na půjčkách stanoveny poplatky, ovšem jsou transparentní a nijak závratné. Platíte je jen v případě, že vám žádost o půjčku vyjde a vy půjčku získáte. Poplatek je pak ve výši 2,9 % z půjčené částky.

Kolik půjčují2000 Kč-250 000 Kč
ÚrokOd 4,4 %
Splátky oddle výše úvěru/úroků a délky splácení
Poplatky2,9 % ze získané výše půjčky
Doba splácení1-60 měsíců
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?
VýhodyPůjčka za nejlepších podmínek

Náš tip!

Budete žádat o půjčku u Žlutého melounu? Tak nepromarněte šanci a sledujte, jaké doplňující dotazy vám zasílají investoři. Nezapomeňte na ně rychle reagovat. Zvyšuje to vaši důvěryhodnost a tím i šanci na získání potřebného obnosu.

Jak je to u Žlutého melounu s úroky?

Zluty meloun - chci si pujcit

Žlutý meloun nabízí skvělé úrokové podmínky. U bonitních žadatelů se úrokové sazby pohybují od 5,9 % p. a. do 9,6 % p. a. Pokud má žadatel nižší rating, úrokové sazby se zvyšují. Ovšem přesná výše úrokové sazby závisí vždy kromě ratingu také na konkrétních nabídkách investorů, kteří půjčku financují. Jak už jsme naznačili výše, šikovný žadatel se může dostat i níže, než je základní rozmezí úrokové sazby. Zatím to bylo 4,4 %.  Úroková sazba je vždy fixní po celou dobu splácení půjčky a nijak se nehýbe.

Jak půjčky u Žlutého melounu fungují?

U Žlutého melounu si půjčujete přímo, bez mezičlánků, díky čemuž získáte co možná nejvýhodnější podmínky pro vaši půjčku. Požádat o půjčku prostřednictvím Žlutého melounu je velice rychlé a jednoduché. Vše vyřídíte z pohodlí domova a nemusíte nikam chodit.  Požádáte online a pak už jen sledujete její stav a splácení. Transparentní podmínky vám navíc zaručí, že nebudete platit žádné skryté poplatky a váš úrok se nikdy nezvýší. Obávat se nemusíte ani o svou identitu. V systému budete vedeni bezpečně a anonymně, bez osobních údajů, na což dohlíží nejvyšší IT standardy společnosti.

Půjčky na Žlutém melounu jsou opravdu pro běžné lidi. Nejenže vy získáte výhodnější podmínky než v bance, ale kromě toho také za pomoc odměníte další obyčejné lidi, kteří vám finanční prostředky půjčili.

P2P portál Žlutý meloun nenabízí možnost uzavřít pojištění schopnosti splácet, což je velká nevýhoda, zejména u půjček na větší finanční obnosy. Na druhou stranu je to u tohoto typu půjček běžné, takže nejsou ve svém oboru žádnou výjimkou. S pomocí půjčky můžete samozřejmě také refinancovat vaše dřívější finanční závazky. Optimisticky hodnotíme možnost zaslat mimořádnou splátku nebo půjčku dokonce celou předčasně splatit. Detailní informace a postup, jak v tomto případě postupovat obdržíte po kontaktování Žlutého melounu.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Jaké typy půjček Žlutý meloun nabízí?

Na P2P portálu Žlutý meloun si můžete vybrat z několika typů půjček.

Bezúčelová půjčka na cokoliv až do 250 000 Kč nabízí nejvýhodnější sazby, fixní splátky a žádné skryté poplatky.

Pokud byste chtěli ještě o něco výhodnější podmínky, můžete zažádat společně se svým manželem/manželkou, partnerem nebo známým o Partnerskou půjčku.

Další možností je pak Účelová půjčka na rekonstrukci a zařízení domácnosti.

V případě, že máte již nějaké úvěry a dluhy na kreditních kartách, zažádejte o konsolidaci a vše spojte do jedné půjčky s výhodnějšími podmínkami díky Nejvýhodnější splátce. Žlutý meloun vám garantuje úrokovou sazbu nižší až o 2 %, takže na splátkách můžete ušetřit tisíce korun.

Ovšem zcela nejžádanější je Rychlá půjčka na překlenutí krátkodobého nedostatku hotovosti. Půjčit si můžete od 2.000 Kč do 10.000 Kč.

Jak funguje Rychlá půjčka od  Žlutého melounu?

Zluty meloun - zadost o pujcku

Žlutý meloun poskytuje Rychlou půjčku ve výši 2 000 – 10 000 Kč, která zpravidla slouží ke krátkodobému překlenutí nedostatku hotovosti, a to s bezkonkurenčními podmínkami. Žádost o půjčku vyplníte během pár minut a peníze můžete získat ještě ten samý den. Za poskytnutí půjčky neplatíte žádné poplatky, je však nutné ji splatit následující měsíc. Pokud víte, že to nezvládnete, je možné si její splácení prodloužit na 6 měsíců v drobných splátkách. Po jejím zaplacení můžete získat i standardní půjčku s výhodnější sazbou.

Jak uzavřít půjčku od Žlutého melounu?

Půjčky se dají uzavřít online na webu nebankovní společnosti Žlutý meloun, kde vyplníte žádost o půjčku, kterou odešlete a pak jen čekáte na vyjádření. Možnost zajít do kamenné pobočky nemají, ale pracovníci jsou k dispozici každý všední den od 9 do 17 hodin na telefonu nebo přes kontaktní formulář. Telefonicky je možné rovněž o půjčku požádat.

Pracují i o víkendu
Žádost on-line?
Žádost telefonicky?
Mají pobočky

Jak zažádat o půjčku?

Nejprve si zjistíte parametry vaší půjčky, což znamená, že zadáte, kolik peněz a na jakou dobu si chcete půjčit a doplníte vaše osobní údaje. Obratem dostanete informace, jestli si na Žlutém melounu můžete půjčit. V případě pozitivní odezvy si vyberete úvěrový produkt, který vám bude nejvíce vyhovovat, a nahrajete dokumenty potřebné k posouzení půjčky přímo do systému. Po podpisu smluvních dokumentů, dostanete peníze na účet.

Při vyplňování žádosti o půjčku vyplníte své osobní údaje, čistý měsíční příjem i výdaje domácnosti a samozřejmě musíte uvést také kontakt na sebe, aby vás pracovníci Žlutého melounu mohli kontaktovat. Doporučujeme nepodceňovat vyplňování všech formulářů a být velice důslední. Zvýšíte si tím své šance na získání co nejvýhodnějších podmínek.

Financování půjčky na Žlutém melounu trvá maximální 14 dní. Pokud se ovšem žádost naplní na 100 %, doba financování se zkrátí na následující jeden den. Po tu dobu vám investoři budou nabízet částky na financování půjčky a úrok, za který jsou vám ochotni půjčit. Investoři se vás v průběhu financování mohou ptát na dodatečné otázky. Pokud je budete sledovat a odpovídat na ně, výrazně si zvýšíte šanci na získání půjčky a zároveň to zvýší i vaši důvěryhodnost. Jakmile bude vaše půjčka naplněna na 100 %, můžete financování předčasně ukončit a akceptovat získané podmínky. Ale můžete rovněž ve financování pokračovat a čekat na nabídky dalších investorů. Systém funguje velice prakticky, jelikož automaticky vyřazuje investory s vyššími úrokovými sazbami a nahrazuje je lepšími nabídkami.

Pokud se vaše půjčka nenaplní na 100 % požadované částky, můžete ji přesto akceptovat, jestliže souhlasíte s jejími podmínkami. Minimálně však musí dosáhnout částky 10 000 Kč. V případě odmítnutí si můžete otevřít nové financování.

Podpora

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně fungování půjček na Žlutém melounu nebo si potřebujete nějaké informace ujasnit, máte možnost zavolat na klientskou linku nebo odeslat dotaz před formulář. Komunikace přes online chat bohužel k dispozici není. Je vhodné si předem všechny otázky připravit, abyste nemuseli Žlutý meloun kontaktovat opakovaně.

Vzhledem k přehlednosti webových stránek a opravdu rozsáhlé sekci Nejčastější dotazy jsme měli pouze několik doplňujících otázek, spíše pro ujasnění. Ovšem po kontaktování Žlutého melounu přes formulář jsme dostali odpověď, že nám děkuji za projevený zájem, ale vzhledem ke změně legislativy v České republice, aktuální půjčky neposkytují. Tudíž nám neodpověděli na žádnou z našich otázek. Podpora z jejich strany je tedy v současné době naprosto nedostatečná.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů0/5
Kvalita podporyNedostatečná

Podívejte se na aktualizované srovnání nejlepších P2P portálů.

Žlutý meloun - Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.11 (19 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem