Prestito Recenze

PrestitoVýhody
+Prestito je portál, který umožňuje žadatelům o půjčku, aby si sami určili, kolik si chtějí půjčit, jaký chtějí úrok a jak dlouho chtějí splácet. Sami mohou rozhodnout, která nabídka od investorů je pro ně nejvýhodnější a kterou se rozhodnou přijmout.

Nevýhody
-Velmi negativně na nás působila nemožnost spojit se s pracovníky portálu ve chvíli, kdy jsme to potřebovali. Chápeme, že mají určitou pracovní dobu. Ale i v této pracovní době nereagovali na e-maily a na uvedeném čísle byla jen hlasová schránka. To je velmi nevěrohodné.

 


Navštívit stránku →

Shrnutí:

Prestito je portál, který umožňuje žadatelům o půjčku a investorům spojit své „síly“ a pomoci si navzájem. Žadatelé získají úvěr, který je výhodnější než u banky či klasické nebankovní instituce, investor získá možnost zajímavě zhodnotit své finance, které by mu jinak ležely ladem. Prestito funguje jednoduše – po zaregistrování si mohou žadatelé o půjčku zadat inzerát, ve kterém uvedou výši požadované částky a pak už jen sledují, jak investoři přihazují své nabídky. Žadatelé si pak mohou vybrat toho, který jim nejvíce vyhovuje.

 

Prestito – Recenze

Pokud potřebujete uzavřít půjčku a nechcete platit bankám či nebankovním institucím přemrštěné úroky a zbytečné poplatky – ať už skryté či jasně viditelné – je tady možnost tzv. P2P půjček. Tato zkratka znamená, že lidé půjčují lidem. Žadatelé o půjčku přes portál Prestito vystaví inzerát, uvedou v něm, kolik potřebují půjčit, a pak sledují, jak jim jednotliví investoři nabízí své peníze se svými podmínkami – úroky.

Kolik půjčují5.000 - 1.000.000.-
ÚrokIndividuální
Splátky odIndividuální
Poplatky29.- za vystavení inzerátu
Doba spláceníIndividuální
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?Záleží vždy na investorovi, na jaké podmínky se rozhodne přistoupit.
VýhodyVětšinu podmínek si klient při zadání inzerátu nastavuje sám. Je na investorovi, zda je přijme, či nabídne ještě lepší.

Jak je to s úroky a podmínkami úvěru?

Vzhledem k tomu, že podmínky si stanovují žadatelé při uvádění inzerátu, a následně investoři, kteří nabízí své peníze ke zhodnocení, nenajdete na portále Prestito žádné informace o tom, jaký úrok je nejnižší a jaký nejvyšší, jaká je splátka atd. Jediné, co se uvádí, je minimální výška požadované půjčky – 5 000 Kč a pak maximální výška půjčky – 1 000 000 Kč. Před tím, než zadáte počet měsíců, po který chcete splácet, můžete si orientačně vyzkoušet v kalkulačce, jaká splátka by vám vyhovovala. Její výše se však ještě upraví podle úroku, na kterém se s investorem domluvíte.

Kalkulačka Prestito

Do kalkulačky, kterou najdete na stránkách Prestito zadáte částku, kterou žádáte, úrok, který vám investor nabízí – nebo který žádáte, a dobu splatnosti. Dáte vypočítat podmínky a okamžitě vidíte, jaká bude vaše splátka a kolik zaplatíte RPSN. Snadno si tak můžete propočítat, která z nabídek investorů vám bude vyhovovat nejlépe.

Poplatky na Prestito

I když může být půjčení peněz přes Prestito výhodnější, portál musí na něčem vydělávat. S jeho využíváním jsou tedy logicky spjaty určité poplatky. Nejsou však nijak extrémní. Za zveřejnění inzerátu žadatel o půjčku zaplatí je 29 Kč. Pokud nechce zapadnout v hromadě dalších inzerátů – žádostí o půjčku, může svůj inzerát – aukci topovat, tedy zvýraznit. Cena za toto zvýraznění se pak odvíjí od požadované výše úvěru od 50 – 300 Kč. Další poplatky už není třeba až tolik zmiňovat. Jsou to poplatky za znovuobnovení zablokovaného nebo zrušeného účtu. Zajímavý nám však přijde poplatek 250 Kč/ hodinu plus případné cestové, když klient potřebuje s něčím poradit či pomoci osobně. Prestito sice nemá kamenné pobočky, je však možné se s jeho pracovníky osobně setkat, pokud je to skutečně nezbytné, což oceňujeme.

Možnosti půjčky Prestito

Vzhledem k tomu, že veškerá pravidla si mezi sebou určují a nastavují žadatel o půjčku a investor, popř. investoři, nenajdete na webových stránkách Prestito žádné podrobné podmínky. Finance samozřejmě můžete využít na půjčku, popř. na refinancování vašich stávajících úvěrů. Jejich doplacení si však korigujete sami. Na rozdíl od konsolidace v bance to tady nikdo za vás neudělá.

NavýšeníZáleží vždy na investorovi, na jaké podmínky se rozhodne přistoupit.
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátkaZáleží vždy na investorovi, na jaké podmínky se rozhodne přistoupit.
Předčasné splaceníZáleží vždy na investorovi, na jaké podmínky se rozhodne přistoupit.
Možnost pojištění?

Společně s investorem se tak domluvíte, zda můžete případně půjčku navýšit, za jakých podmínek a zda vůbec můžete dávat mimořádné splátky, nebo celou půjčku předčasně splatit najednou. Nikde na webových stránkách Prestito jsme nenašli, zda společnost zajišťuje pojištění schopnosti splácet půjčku. Na naše dotazy uvedli, že Prestito skutečně do ničeho nezasahuje a že vše je zcela mezi investory a žadateli o půjčku.

Logicky vzato, pokud se žadatel a investor dohodnou, že žadatel uzavře pojištění u jakékoli pojišťovny a doloží investorovi smlouvu, může to tak být. Otázkou je, zda některá pojišťovna takové pojištění na základě soukromé dohody mezi dvěma lidmi poskytne.

Jak uzavřít půjčku přes Prestito

Pokud se rozhodnete, že přes Prestito zažádáte o půjčku, je to poměrně jednoduché. Je však potřeba počítat s tím, že na rozdíl od půjčky v bance se nedozvíte, zda ji získáte ihned. Může se samozřejmě stát, že se s investorem dohodnete ještě tentýž den. Pokud však chcete získat co nejvýhodnější úvěr a co nejlepší podmínky, je lepší vytrvat a dohodnout se s takovým investorem, který vám nabídne nejlepší podmínky, nebo alespoň ty, které vám budou nejlépe vyhovovat.

Při čekání na „nejlepší“ nabídku je potřeba počítat s tím, že někteří investoři mohou najít vhodnějšího žadatele a svou nabídku na vašem inzerátu zruší. Proto pokud vidíte nabídku, která se vám líbí a jste přesvědčeni, že lepší už by přijít nemusela, neotálejte zase zbytečně dlouho.

Zdá se vám to zamotané? Tady je každá rada drahá a naším cílem není radit vám, jak uzavřít nejlepší úvěr, ale poskytnout vám tipy, na co se zaměřit, aby se tak skutečně stalo. Proto se pojďme podívat, jak vystavit inzerát a vyjít tak vstříc vašemu budoucímu úvěru.

Pracují i o víkendu
Žádost on-line?Ano - inzerát
Žádost telefonicky?
Mají pobočky

Prestito je v první řadě inzertní/aukční portál. Proto zapomeňte na možnost navštívit pobočku, zažádat telefonicky, nebo pomocí on-line formuláře, který bude okamžitě zpracován. Vaším úkolem je vystavit inzerát, ve kterém uvedete výši požadovaného úvěru, na kolik procent jste maximálně ochotni přistoupit a kolik měsíců hodláte úvěr splácet. Předem si přitom můžete vyzkoušet v již zmíněné kalkulačce, zda vám délka splatnosti vyhovuje, kolik přibližně byste spláceli a snadno tak zjistíte, zda jste schopni vypočítanou splátku měsíčně hradit, nebo musíte prodloužit dobu splatnosti.

Jak zadat inzerát na Prestito

Při zadávání inzerátu klienti uvádí poměrně vysoká procenta – kolem 20 %, někdy méně, někdy více. Samozřejmě je jen na vás, jaké procento si zapíšete. Investor je vždy povinen nabídnout vám buď stejné podmínky, nebo výhodnější. Je tedy pravděpodobné, že se dostanete na mnohem nižší úrok. Nezapomeňte, že se jedná o aukci a jednotliví investoři budou usilovat o získání vašeho souhlasu pro svou investici. Na druhou stranu se i vy se svým inzerátem řadíte mezi aukční nabídky, z nichž si investoři vybírají, která pro ně bude nejvýhodnější. Tak na to při zadávání myslete.

Při zadávání inzerátu můžete uvádět i další parametry, které zvýší v očích investora vaši důvěryhodnost. Prestito vám přitom za každý uvedený parametr přiděluje hvězdičky důvěryhodnosti. Ty získáváte i ve chvíli, kdy jste již přes Prestito nějaký úvěr v pořádku doplatili. Ke svému inzerátu můžete přidat možnosti zajištění – tedy nemovitost, vůz, ručitele, notářský zápis a podobně. Můžete také doložit výpis z registrů, který pomůže investorům nahlédnout do vaší platební historie a morálky a zvýší tak vaši důvěryhodnost.

Posledním velmi důležitým parametrem je informace, zda máte exekuci. Inzerát totiž můžete zadat i v případě, že exekuci máte. Je však potřeba počítat s tím, že se tak snižuje šance na to, že si vás inzerent vybere.

Podpora

Prestito umožňuje klientům spojení přes telefonní linku, která má být dostupná ve všední dny od 9:00 – 17:00 hodin. Bohužel ještě v 11 hodin dopoledne jsme se dovolali pouze na záznamník. Psali jsme tedy na kontaktní email, což je druhá možnost, jak se s jejich pracovníky spojit. Prestito bohužel nedisponuje on-line chatem.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů1/10
Kvalita podporyNedostatečná

Prestito skutečně na naše dotazy odpovědělo do dvou pracovních dnů. Bohužel jsme se příliš nedozvěděli. Sdělili nám pouze to, co jsme již několikrát uvedli v článku. Oni jsou pouze zprostředkovatelským portálem pro inzeráty/aukce. Tudíž skutečně veškeré podmínky si mezi sebou nastavují žadatelé o půjčku a investoři.

Tato odpověď se těžko hodnotí. Na jedné straně nám odpověděli velmi nedostatečně, na druhé straně touto odpovědí vlastně vysvětlili vše podstatné. Nelíbí se nám ale, že na uvedenou telefonní linku není možné se během dne dovolat (volali jsme v různé dny a v různé časy) a po e-mailu se nám dostalo sice slušné, leč velmi strohé odpovědi.

Prestito Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.8 (5 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem