Alza Pet Recenze

Vyhody

+ Zaměření na kočky, psy a drobné hlodavce
+ Značné slevy v rámci akcí na Alze

Nevyhody

Menší množství kategorií než konkurenční e-shopy
– Nekoupíte zde potřeby pro akvaristiku nebo chov ptactva

 

Alza Pet Logo 1

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Chovatelské potřeby Alza Pet Recenze

Shrnutí:

Alza Pet je jedna z kategorií e-shopu Alza.cz zaměřující se na chovatelské potřeby. Koupíte zde krmiva, pamlsky, potřeby a hračky pro psy, kočky a drobné hlodavce, jako křečci, morčata nebo osmáci. Na zboží jsou neustále zajímavé akce, takže jej můžete zakoupit s výraznou slevou. Doručení se dá zvolit domů – na adresu, nebo se dá vyzvednout na Alza pobočce či v Alza boxu. Platit jej můžete převodem, kartou i hotově. Velkou výhodou je, že u některých druhů dopravy můžete mít své zboží ještě týž den, kdy jste si jej objednali. To se hodí především když vám dojde krmivo a další nezbytnosti, bez kterých se neobejdete. Chyběly nám však potřeby pro chovatele ptactva a rybiček, stejně jako možnost mít dopravu zdarma při objednávce nad určitou cenu. 

Důležité parametry – 8.5/10

Alza Pet Chovatelske Potreby

Alza Pet není klasický online zverimex, ale kategorie nákupů na e-shopu Alza.cz. Přesto nabízí řadu zajímavých produktů, od krmiv přes chovatelské potřeby až po hračky pro zvířata. Zaměřují se především na majitele koček a psů, ale nakoupíte zde i pro drobné hlodavce. Majitelé ptáků a rybiček však musí nakupovat jinde. 

Alza má k dispozici zákaznický program, který je však placený. Klasický bonusový program jako u konkurenčních e-shopů zde nenajdete. Můžete však dostávat do e-mailu newsletter s aktuálními slevami a nakupovat tak co nejlevněji. Na slevy je Alza Pet vynikající volba. Nevýhodou však je, že nemají tak široký výběr produktů a může se stát, že třeba některé speciální granule nebo značky zde nenajdete.

Vlastní pobočky (počet)Pobočky/boxy Alza
Zákaznický program
Vlastní akční letákNewsletter
Velký výběr produktůméně než konkurence

Alza Premium

Alza Premium

Alza Premium je zákaznický program e-shopu Alza.cz, který nabízí řadu výhod, jako dopravu zdarma na jakýkoliv nákup, opravdu výrazné ceny na zboží, které – dle tvrzení Alzy – nikde jinde nenajdete, okamžité vyřízení reklamací, přednostní výdej zboží, přednost na zákaznické lince a dokonce osobního asistenta, který vám bude radit při výběru zboží, budete-li to potřebovat. Alza Premium nabízí i garanci nejlepší ceny – pokud nakoupíte zboží na Alze a nejste s jeho cenou spokojeni – např. najdete-li jej někde levněji, je možné to s Alzou řešit. Opět však pouze v rámci tohoto speciálního klientského programu. 

Úmyslně jsme použili termín speciální klientský program, nikoli věrnostní. Alza Premium sice nabízí řadu opravdu skvělých bonusů, ale je potřeba si členství zaplatit. Platit je můžete buď měsíčně – 249 Kč, nebo ročně – 2490 Kč, což je výhodnější, protože dva měsíce máte zdarma.

Zaměření – 6/10

Alza Pet Zamereni

Alza Pet se zaměřuje především na potřeby a krmiva pro psy a kočky. Najdete tu ale řadu produktů i pro drobné hlodavce, jako jsou křečkové, morčata, osmáci a další hlodavci. Pokud ale hledáte potřeby pro akvaristiku, nebo máte doma papoušky, na Alza pet si moc nenakoupíte. Tyto kategorie vůbec neposkytují. 

Psi a kočky
Hlodavci
Ptáci
Teraristika
Akvaristika

Náš tip!
Nenašli jste na Alza Pet to, co potřebujete? Hledáte potřeby pro akvaristiku, chov ptactva nebo více produktů pro teraristiku? Podívejte se na naše srovnání nejlepších e-shopů pro chovatele a vyberte si ten, který nabízí vše, co potřebujete. 

Dodací podmínky – 4.8/10

Alza Doprava

Podle uživatelů webu Zboží.cz, kteří hodnotili obchod Alza Pet, je hodnocení poměrně slušné – 71 %. Je vidět, že sice zde nějaké ty “mouchy” občas jsou, přesto jsou zákazníci s Alza Pet poměrně spokojeni. 

Heureka průměrnou dobu dodání zboží neuvádí, ale podle vlastních zkušeností víme, že zboží, pokud je při objednání na skladě, přichází v průměru do dvou až tří dnů. Můžete si ho dokonce objednat do některého z Alza boxů nebo na pobočku Alza a mít ho ještě týž den, popř. den následující po objednání. Velkou výhodou je, že ač zvolíte jakoukoliv variantu doručení zboží či jeho převzetí, vždy na e-shopu ihned vidíte předpokládaný den doručení. U doručení Českou poštou nebo dalšími dopravními společnostmi si dokonce můžete vybrat den, který vám vyhovuje nejlépe, aby balík doručili. 

Pokud se rozhodnete pro osobní převzetí na pobočce Alza, je možné mít tento úkon zdarma. Platit lze rovněž na místě, a to kartou nebo v hotovosti. Největší výhodou je možnost víkendového nebo večerního doručení a ve vybraných městech dokonce doručení do 90 minut od objednání. 

Na druhou stranu nevýhodou je, že dopravu platíte téměř ve všech případech, pokud si ovšem nepředplatíte službu Alza Premium. Pak máte dopravu zdarma při jakékoliv výši objednávky. 

Hodnocení obchodu na Zboží.cz71 %
Doprava zdarma odZdarma pouze v rámci Alza Premium
Možnost osobního odběru na pobočce zdarma

Platební podmínky – 10/10

Alza Platba

Alza Pet umožňuje snad všechny myslitelné platební metody. Při převzetí osobně na pobočce lze platit hotovostí i kartou. Objednané zboží ale můžete zaplatit i online platební kartou, online převodem, klasickým bankovním převodem, nebo využívat platby Apple Pay, Google Pay, platbu Bitcoinem, Alza poukázkou nebo Alza kreditem, popř. si domluvit zboží na splátky. 

Objednávat je možné i na dobírku, ale její cenu e-shop neuvádí. Z vlastní zkušenosti víme, že jsme u platby při převzetí většinou žádnou cenovou přirážku neměli.

Dobírka
Platební karta
Hotově (při osobním odběru)
Poplatek za dobírku

Podpora – 10/10

Podporu má Alza (Alza Pet) řešenou poměrně dobře. Nenajdete zde sice klasický e-mailový kontakt, ale můžete volat na klientskou linku, spojit se s nimi pomocí online chatu nebo poslat zprávu přes WhatsApp či messenger. 

Kontaktní e-mailWhatsApp/Messenger
Online chat
Telefon
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoceníVýborné

My jsme zvolili online chat a jsme spokojeni. Odpověď nám dorazila cca do 30 minut a nadále pak s námi připojený operátor živě komunikoval, poradil a kde to bylo možné, zaslal odkaz, na němž jsme našli další informace. Podporu tedy hodnotíme jako výbornou. Závěrečné hodnocení

Alza Pet Recenze
Alza Pet Logo

Název: Alza Pet

Shrnutí:
✅ Velký výběr míst na vyzvednutí balíku
✅ Možnost objednání zboží i v dalších kategoriích v rámci Alzy najednou
✅ Řada možností jak se spojit s podporou

 • Důležité parametry - 8.5/10
  8.5/10
 • Zaměření - 6/10
  6/10
 • Dodací podmínky - 4.8/10
  4.8/10
 • Platební podmínky - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
7.9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání chovatelských potřeb

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám