Pinnacle Studio Recenze

Vyhody

+ Téměř profesionální program pro úpravu videa
+ Podpora velkého množství formátů při importu i exportu
+ Stovky filtrů a efektů, knihovna s velkým množstvím grafiky, kreativního písma i titulů

Nevyhody

Není volná verze ke stažení zdarma, tudíž není možnost si program předem vyzkoušet

 

Pinnacle Studio Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Pinnacle Studio je velmi kvalitní program pro střih videa, vhodný pro začátečníky, zběhlé uživatele i profesionály. Tento program využijete pro postprodukci domácích videí pro uchování vzpomínek, stejně jako v podnikání či větší firmě pro tvoření videoprezentace, webinářů, školení atd. Pinnacle Studio je oblíbené i mezi you-tubery a dalšími uživateli, kteří se věnují tvorbě zábavných videí.

Tento software vám umožní videa stříhat s velkou precizností, pomocí klíčování jednotlivých záběrů, pomůže s úpravou obrazu, barev, zvuku, se speciálními efekty atd. Vedle základních i pokročilých nástrojů na úpravu nabízí knihovnu plnou intuitivních šablon, které můžete libovolně využívat. Práci v programu usnadňuje přehlednost, díky které se rychle zorientujete, ale i různé klávesové zkratky pro urychlení procesu. Svá videa můžete natáčet a upravovat hned na několika zdrojích. Můžete natáčet na počítač i webovou kameru a do toho snímat zvuk – hudbu, mluvené slovo atd. To ocení uživatelé, kteří potřebují natočit např. nějaký manuál pro použití programu v PC, nebo ti, co vytváří herní videa.

Program pro střih videa Pinnacle Studio je k dostání v osekané verzi od 59,95 dolarů. Druhá verze, o něco dražší, už je trochu obsáhlejší. Nejlepší variantou je Pinnacle Studio 24 Ultimate, které obsahuje kompletní nabídku nástrojů a funkcí, a navíc je možné jej propojit s některými nástroji a programy třetích stran.

Pinnacle Studio Recenze

Natáčíte rodinná videa, příspěvky na You-Tube nebo školení pro svou firmu? Pak jistě víte, že je dobré, když máte možnost svá videa doladit, upravit a celkově si pohrát s postprocesem. Pinnacle Studio je vhodné jak pro úplné začátečníky, kteří nikdy žádný střihací program nevyzkoušeli, tak i pro náročné uživatele, kteří hledají řadu speciálních funkcí, detailní střih, kvalitní úpravu barev, zvuku nebo pohyblivou grafiku. 

Základní parametry 8,3/10

Velkou výhodou programu Pinnacle Studio je český jazyk. Z toho důvodu jej často volí lidé, kteří neovládají tak dobře angličtinu ani jiné jazyky, ve kterých jsou vytvořeny jiné – profesionálnější programy, jako Adobe Premiere Pro nebo DaVinci Resolve. To ovšem neznamená, že by Pinnacle Studio nebylo vhodné pro pokročilé uživatele. Naopak.

Program v ČJ
Pro běžné použití
Pro profi použitínapůl

Díky řadě pokročilých nástrojů je tento program pro stříhání videa a jeho celkovou detailní postprodukci oblíbený i mezi uživateli, kteří se tvorbou videa zabývají více, nebo se jimi dokonce živí. Přesto se v některých funkcích s profesionálními programy rovnat nemůže.

Cena 10/10

Pinnacle Studio ve své základní verzi stojí 59,95 dolarů. Jedná se o základní program pro nenáročné uživatele, kteří chtějí video pouze lehce sestříhat a připravit ke sledování. Vhodné je pro úpravu rodinných videí, nebo pro krátká videa na sociálních sítích, You-Tube apod.

Pokud se rozhodnete pro pokročilejší úpravy, doporučíme se poohlédnout po vybavenější verzi – Pinnacle Studio Plus – 99,95 dolarů. Naše hlavní doporučení se týká především plné a možnostmi i efekty nadupané verze Pinnacle Studio Ultimate za 129,95 dolarů. Vzhledem k výkonosti programu, úpravám a efektům se jedná o velmi dobrý kompromis kvalita vs. cena. Tento program už ocení náročnější uživatelé, ať už chtějí svá videa ve skvělé kvalitě a téměř profi úpravě sdílet na you-tube, sociálních sítích, nebo jej potřebují pro prezentaci svých dovedností, výrobků, podnikání atd.

Free verze
Placená verzeod 59,95 $

Co nám chybělo byla free verze zdarma, kterou jsme hledali marně. Možnost vyzkoušet si, jak software funguje ještě předtím, než ho zakoupíme, nám skutečně scházela a určitě nejsme jediní.

Kompatibilita 3,3/10

Program Pinnacle Studio je vytvořeno pro operační systém Windows. Majitelé MacOS a Linux se musí poohlédnout po jiném softwaru.

Windows
MacOS
Linux

Funkce 10/10

Pinnacle Studio disponuje plně nabitou sadou nástrojů a funkcí pro střih videa a základní úpravu. Zvládá pokročilé kreativní funkce a další nástroje, jež umožňují vytvářet videa na téměř profesionální úrovni. Oproti jiným programům – např. Adobe Premiere Pro či DaVinci Resolve je sice jednodušší, ale zároveň je vhodnější pro začátečníky a uživatele, kteří mají problémy s anglickým jazykem.

Zajímá vás, co všechno tento program pro střih videa umí? Přesné nastavení barev, světel, středních tónů i stínů. Korekce barev, vyvážení bílé a pomůže vám také s opravou podexponovaných scén. Disponuje filtry a filmovými profily LUT pro specifický filmový efekt a rychlé změny nálady/tónu filmu. Není mu cizí ani pohyblivá grafika. Ta umožňuje uživateli přidat k pohybujícím se objektům grafiku nebo text pomocí funkce Sledování pohybu. Dále je zde možnost vytváření rychlého či pomalého pohybu nebo tvorba vizuálních zajímavostí pomocí efektů Pan, Zoom nebo Motion Blur.

Střih videa
Úprava zvuku
Pohyblivá grafika
Úprava barev
Speciální efekty

Velkou výhodou je nahrávání a úpravy na více kamerách. Pinnacle Studio umožňuje zároveň nahrávat obrazovku počítače, webovou kameru a k tomu třeba snímat zvuk. To se hodí při vytváření videí na Tou-Tube, rodinných snímků, záznamů z různých konferencí či workshopů, webinářů nebo třeba herních videí.

Potřebujete ještě další argumenty pro pořízení Pinnacle Studio? Tady jsou: vylepšené klíčování, přesnější střih, stovky kreativních efektů, nová grafika, překryvné vrstvy. Začátečníky i řadu pokročilých uživatelů nadchne knihovna plná intuitivních šablon, kompletní ovládací prvky Color Grading, maskování videa a 360 dalších možností a efektů.

V tomto programu můžete provést základní úpravu videa, aby bylo „koukatelné“, ale také si s ním hrát, učit se nové možnosti a dovést své snímky k dokonalosti.

Ovládání 8/10

Pinnacle Studio se pracuje velmi dobře a není to jen tím, že je v českém jazyce. Jeho uživatelské prostředí je velmi přehledné a rychle se v něm zorientujete. Práci usnadňují i inteligentní editační nástroje jejichž poklepáním lze ukládat předvolby, exportovat seskupené klipy nebo vytvářet vlastní zkratky. V podstatě se dá říci, že nástroje jsou stejně výkonné jako v profesionálním editačním programu.

Přehledný
Rychlá orientace
Kvalita videíPoměrně vysoká
Videokurzy zdarma
Školení s certifikátem

Pokud by se přece jen stalo, že si s programem nebudete vědět rady, na webu Pinnacle Studio je k dispozici rozsáhlý výběr výukových programů, které pomohou i úplným začátečníkům rychle s programem pracovat a rozvíjet dovednosti. Videokurzy vás naučí základní úpravy videa, ale i pokročilé techniky, aplikaci efektů atd. Výhodou těchto kurzů je, že nemusíte nikde nic dohledávat, objednávat se na školení, kam byste museli dojet, nebo platit nějaké další on-line kurzy na webu. Tato instruktážní videa jsou zdarma a vy se díky nim můžete zdokonalovat v práci v tomto postprodukčním softwaru z pohodlí domova, kdykoli se vám to hodí.Závěrečné hodnocení

Pinnacle Studio Recenze
Pinnacle Studio Logo

Název: Pinnacle Studio

Shrnutí:
✅ Tematické šablony a videomontáže
✅ Hudba a zvukové efekty bez licenčních poplatků
✅ 3 verze podle náročnosti uživatele
✅ Program je mimo jiné i v ČJ

 • Cena - 10/10
  10/10
 • Základní parametry - 8.3/10
  8.3/10
 • Kompatibilita - 3.3/10
  3.3/10
 • Funkce - 10/10
  10/10
 • Ovládání - 8/10
  8/10
7.9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.88 (8 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání programů na střih videa.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

 1. Andrew Ban 23.9.2021

Přispět názorem