Camtasia Studio Recenze

Vyhody

+ Nejlepší screen recorder a program pro úpravu videí v jednom
+ Ideální software pro tvorbu studijních a instruktážních videí

Nevyhody

Program není v češtině
– Není zcela vhodný pro tvoření dlouhých, na postprodukci náročných celovečerních filmů, pořadů apod.

 

Camtasia Studio Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Camtasia Studio je plnohodnotný a komplexní nástroj pro vytváření videí, která vypadají profesionálně. Jedná se o poměrně výkonný software, který má plno zajímavých, kreativních a užitečných funkcí pro následnou prostprodukci videí. Je zde řada zajímavých funkcí a nástrojů pro úpravy i vytváření různých druhů videí, včetně výukových programů, prezentací apod. Umožňuje nahrávat videa a doplnit k nim zvuky, hudbu či komentáře – ideální pro tvorbu výukových videí a videokurzů. Camtasia umožňuje vytvářet zajímavá videa s grafickými prvky, textem a různými efekty, které jim dodávají na dynamice.

Tvořit videa v programu Camtasia Studio zvládnou úplní nováčci i pokročilí. Je totiž extrémně snadná na pochopení a práce v ní jde skutečně rychle. Pokud si nejste jisti, že byste zvládli náročnější projekt, můžete jet podle šablony. Veškeré prvky, texty, změny a úpravy se provádí naprosto jednoduše – pouhým uchopením myši a přetažením na požadované místo.

Camtasia je program pro střih, který je určený primárně k vytváření videí pro školení, videokurzy, záznamy z jednání apod. Snadno s ním vytvoříte různá školení a video lekce, záznamy z webinářů, instruktážní videa nebo videa pro vysvětlení různých činností, prvků atd. Prioritou není natáčení videí klasickým způsobem – na foťák, kameru nebo mobilní telefon, ale nahrávání obrazovky počítače. I taková videa však můžete v tomto programu editovat.

Camtasia Studio Recenze

Pokud hledáte jednoduchý program na úpravu videa, ve kterém se rychle zorientujete a snadno se vám s ním bude pracovat, je Camtasia Studio ideální volbou. Primárně je určená pro tvorbu instruktážních videí, videokurzů, školení, záznamů z webinářů apod., ale dají se v ní zpracovávat i klasickým způsobem natočená videa. Nabídka úpravy pro klasická videa (film, pořad, vlogy a videa na You-Tube) však není tak velká, jako u ostatních softwarů v našem srovnání. I tak můžete vytvořit zajímavé projekty, připojovat titulky, různé bubliny s textem, grafické prvky, fotografie atd. Camtasia umožňuje zpracovávat různé formáty videí – z mobilu, fotoaparátu, webkamery nebo přímo screeny z obrazovky vašeho počítače. K tomu je možné doplnit mluvené slovo a vše si regulovat podle potřeby – hlasitost, podkreslení hudbou atd.

Pojďme se nyní podívat na tento zajímavý, jednoduchý, a přitom poměrně výkonný program blíže.

Základní parametry 5/10

Program na tvorbu, editaci a střih videa Camtasia Studio seženete především v anglickém jazyce, nastavit si tam můžete ale ještě asi 8 dalších jazyků, včetně němčiny. Češtinu byste tam hledali marně. Ovšem tento program je tak jednoduchý na pochopení a ovládání, že to hravě zvládnou i ti, co mají s cizími jazyky problém.

Program v ČJ
Pro běžné použití
Pro profi použitíSpíše ne

Camtasia Studio je program určený hlavně pro tvorbu screenů a videí z obrazovky počítače, webkamery apod. Mají se v něm vytvářet různé tutoriály, instruktážní videa, videokurzy, má pomoci se záznamem webináře apod. K tomu je maximálně uzpůsobený, jednoduchý na ovládání a přitom výkonný. Pokud však budete chtít v tomto softwaru vytvářet celovečerní filmy, pořady nebo složitější vlogy a videa – např. na You-Tube, pak moc spokojení nebudete. Od toto jsou na trhu mnohem vhodnější programy, např. Adobe Premiere Pro nebo DaVinci Resolve.

Cena 9/10

Program Camtasia Studio je možné zakoupit za 251,67 EUR, ale vyzkoušet si jej můžete díky free verzi zdarma, a to na 30 dní. Pracovat se v něm dá stejně, jako ve verzi placené, ovšem počítejte s tím, že exportovaná či uložená hotová videa budou mít vodoznak.

Free verze
Placená verze251,67 EUR

Kompatibilita 6,6/10

Software pro střih a editaci videa Camtasia Studio je primárně určen pro operační systém Windows, ale seženete jej i na MacOS. Majitelé Linuxu se však budou muset poohlédnout po jiném programu.

Windows
MacOS
Linux

Funkce 5/10

Program Camtasia Studio je určený pro tvorbu a editaci videí, hlavně videokurzů, školení, webinářů apod. Ideální je ale i pro nadšence, kteří vytváří herní videa. Díky tomuto programu totiž můžete natáčet obrazovku vašeho počítače nebo záznamy z webkamery a k tomu snímat mluvené slovo. Vše lze detailně upravovat, snižovat či zvyšovat intenzitu zvuku atd.  Možné je samozřejmě vkládat další snímky, fotografie, hudbu apod.  

Střih videa
Úprava zvuku
Pohyblivá grafika
Úprava barev
Speciální efektyČástečně

Videa lze stříhat, spojovat čistě nebo pomocí kreativních přechodů. K videu můžete přidávat titulky, odkazy, písmo různých typů a variací, nebo zajímavé grafické prvky. Velmi oceňujeme možnost dělat z videí výřezy nebo přibližovat – zoomovat detaily. Vkládat lze i vlastní motivy úvodních videí.

Zpracovávat je možné různé formáty videí, od screenů obrazovky počítače, záznamů z webkamery, přes videa natočená mobilním telefonem až po videa ve formátu mp4 z fotoaparátu či kamery. Hotová videa pak můžete uložit do počítače, nebo sdílet na Google Disk, You-Tube, sociální sítě atd.

Přihlášení do programu je rovněž velmi jednoduché – buď můžete vytvořit novou registraci pomocí e-mailu, nebo využít přihlášení přes Google či Apple. Pak vás nezdržuje žádné vyplňování prázdných kolonek. Stačí zadat e-mail a vaše heslo.

Ovládání 7/10

Camtasia Studio je velmi přehledná a jednoduchá na pochopení. Mnoho v ní zvládnete vytvořit, aniž byste absolvovali nějaká školení, nebo sledovali instruktážní videa. Pokud byste je přece jen potřebovali, jsou zdarma k dispozici na webových stránkách TechSmith, což je firma vlastnící právě software Camtasia. Jsou však opět v anglickém jazyce. Pokud byste měli s angličtinou problém, dá se řada videí najít i na českém You-Tube.

Přehledný
Rychlá orientace
Kvalita videíDobrá
Videokurzy zdarma
Školení s certifikátem

Ihned po přihlášení vidíte v programu obrazovku, se kterou budete nadále pracovat. Nepřepínáte se do žádného dalšího modulu. Pokud chcete videa editovat, přidávat zvuk, titulky, bubliny či jinou grafiku, stačí kliknout na příslušnou část na levé straně. Svůj projekt neustále vidíte před sebou a veškeré úkony provádíte intuitivně – stisknutím myši a přetažením po obrazovce na požadované místo. I kdybyste pracovali metodou „pokus – omyl“, nic se neděje. V programu nechybí zpětná šipka, kterou se můžete vrátit o požadovaný počet kroků zpět.

Camtasia Studio je velmi jednoduchý, a přitom výkonný program, který se vyplatí jak pro tvorbu videokurzů, instruktážních videí nebo webinářů, tak i pro tvorbu jednoduchých videí – třeba z dovolené, rodinných akcí, nebo i vlogů a videí na You-Tube. Nesmíte však být tak nároční na postprodukci. Pokud chcete tvořit videa jako profesionální filmaři a střihači, pořiďte raději některý z programů přímo k tomu určený.Závěrečné hodnocení

Camtasia Studio Recenze
Camtasia Studio Logo

Název: Camtasia Studio

Shrnutí:
✅ Jednoduchá práce, rychlá orientace, intuitivní ovládání
✅ Skvělá pro kombinaci videa a mluveného slova
✅ Lze vkládat řadu grafických prvků, titulky, komentáře a další

 • Cena - 9/10
  9/10
 • Základní parametry - 5/10
  5/10
 • Kompatibilita - 6.6/10
  6.6/10
 • Funkce - 5/10
  5/10
 • Ovládání - 7/10
  7/10
6.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání programů na střih videa.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem