iCloud Recenze

Vyhody

+ Automatické zálohování veškerých dat ze zařízení značky Apple
+ Soubory je možné organizovat podle potřeby, přejmenovávat nebo označovat barevnými štítky
+ Automatická synchronizace na všech spolupracujících zařízeních
+ Možnost skupinové spolupráce pomocí sdílení odkazu

Nevyhody

– Pouze pro zařízení Apple
– K dispozici pouze 5 GB zdarma

 

Icloud Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

iCloud je webové úložiště dat, které v roce 2011 představila společnost Apple. Funguje pouze v součinnosti se zařízeními této značky, ale je možné stáhnout si aplikaci pro Windows, takže se na úložiště dostanete i přes počítač. iCloud automaticky ukládá veškerá data z iPhonů, iPadů, Maců a dalších zařízení Apple. Uživatel si na iCloudu může upravit, co všechno bude chtít zálohovat. Zdarma iCloud poskytuje pouze 5 GB prostoru, což většinou postačuje jen na chvíli. Pokud je potřeba ukládat větší množství fotek a souborů, nezbývá než přistoupit k placené verzi. Je škoda, že je iCloud využitelný pouze pro zařízení Apple, protože jeho funkce jsou zajímavé a praktické a uživatelské prostředí velmi přátelské. Podpora i fungování iCloudu je v češtině a vše je srozumitelné, dobře dohledatelné a rychlé.

iCloud – Recenze

Webové úložiště iCloud bylo vytvořeno pro všechny uživatele zařízení značky Apple. Ať už máte iPhone, iPad, Mac nebo jiné, veškerá data se vám automaticky ukládají a zálohují na iCloudu. Problémem je malá velikost úložiště, která je poskytována zdarma. Uživatelé mají k dispozici zdarma jen 5 GB, což postačí maximálně k uložení dat z kalendáře, poznámek, e-mailu a na nějakou tu fotografii. Jakmile je iCloud úložiště plné, mobil vám bude ustavičně doporučovat jeho navýšení, za které už si ovšem musíte zaplatit. Na druhou stranu za své peníze dostanete poměrně velkou jistotu, že se ke svým datům dostanete kdykoli a kdekoli, budou zabezpečená a v případě, že vám ukradnout mobilní telefon nebo ho ztratíte, dokážou vypátrat jeho polohu. iCloud má ale také velkou nevýhodu a tou je jeho kompatibilita pouze pro zařízení Apple.

Základní parametry – 6/10

Úložiště od Apple – iCloud, je automaticky integrovaný ve všech zařízeních této značky. Není nutné se nikde registrovat, vytvářet e-mail, účet apod. Stačí, když při zakoupení a zapnutí nového zařízení od Apple nastavíte své Apple ID, kterým se pak přihlásíte z jakéhokoli jiného zařízení stejné značky. Jak už jste asi pochopili, zatímco ostatní úložiště (Google Drive, OneDrive, DropBox atd.) jsou kompatibilní i s Androidy, iCloud funguje skutečně jen na zařízeních firmy Apple. Jejich uživatelům poskytuje záruku, že svá data najdou uložená v iCloudu, i když zařízení ztratí, nebo se jim rozbije. Při koupi nového zařízení se stačí opět jen přihlásit svým Apple ID a vše mají zpět. Zálohy se vytváří automaticky na veškeré služby a aplikace v zařízení, ale uživatel si je může regulovat podle sebe. Pokud bude chtít, aby se mu ukládaly jen poznámky a fotografie, stačí ostatní zálohování vypnout. Ušetří tak místo na cloudu.

Prostor zdarma5 GB
Verzování souborů-
Šifrování souborů
Měsíčně za 1 GBod 0,5 Kč
Maximální velikost souboruBez limitu

Místo na cloudu

Uživatelé si mohou na iCloudu ukládat veškeré soubory – poznámky, fotky, dokumenty a další, a to zcela automaticky. Není nutné hlídat zálohování, vše probíhá samo, tak, jak používáte své Apple zařízení. Všechna data jsou přitom aktuální, zabezpečená a synchronizovaná na všech zmíněných zařízeních. Vytvořením Apple ID získá uživatel automaticky 5 GB prostoru na iCloudu, což je ovšem příliš malá kapacita vzhledem k tomu, že takový iPhone zálohuje zcela vše, co v něm děláte. Proto je potřeba se do iCloudu přihlásit a upravit si, co všechno chcete ve svém telefonu či jiném zařízení zálohovat.

Pokud se rozhodnete úložný prostor navýšit (a počítejte s tím, že vaše zařízení vás k tomu bude neustále vyzývat), už bude třeba přejít na některou z placených verzí.

Placený iCloud

iCloud nabízí hned tři tarify pro placené využívání tohoto úložiště. Nejoblíbenějším a nejvíce využívaným je tarif pro 50 GB, který se doporučuje pro uložení více fotek, videí, souborů i dat ze zařízení pro jednu osobu. Za tento tarif zaplatíte měsíčně 0,99 EUR.

Druhou – o něco dražší variantou je 200 GB úložiště, které je vhodné pro jednotlivce ukládajícího hodně fotek a videí, nebo i pro rodiny, které využívají společné úložiště. Za tento tarif zaplatíte 2,99 EUR měsíčně.

Poslední variantou, která je doporučována především pro rodiny, je velikost úložiště 2 TB. Za tento obsah si zaplatíte 9,99 EUR za měsíc.

Využitelnost a funkce – 8.4/10

Jak už jsme psali výše, velkou nevýhodou iCloudu je podpora pouze v zařízeních značky Apple. iCloud byl ve skutečnosti vytvořen především k zálohování obsahu těchto zařízení. Dokáže automaticky ukládat obsah i veškeré změny v iPhonu, iPadu, Macu a dalších. Ukládá informace z Mailu, Kalendáře, Kontaktů, Připomínek, Safari, Fotek a také z dalších aplikací z App Storu.

Web
Android
Apple
Texty
Tabulky
Fotky
Další soubory

Upravuj si soubory, jak se ti zlíbí

Zajímavou funkcí iCloudu je možnost uspořádat si jednotlivé soubory do složek, měnit jejich názvy a přiřazovat barevné štítky. Tak se uživatel v iCloudu lépe orientuje a rychleji najde zálohovaný soubor. Veškeré změny se automaticky synchronizují a uživatel je najde i na ostatních Apple zařízeních.

Skupinová spolupráce

Pokud se stane, že chce uživatel na nějakém projektu pracovat s někým dalším, stačí když dotyčnému zašle odkaz na soubor uložený na iCloudu a spolupráce může začít. Není přitom nutné posílat kopie souborů, nebo přílohy v e-mailu. Výhodou je hlavně okamžitá synchronizace sdíleného souboru, takže všichni spolupracující vidí změny hned.

Bezpečnost a dvoufaktorové ověřování

Jistě se shodneme na tom, že bezpečnost zálohovaného obsahu je pro nás maximálně důležitá. Proto oceňujeme dvoufaktorové ověřování, které bezpečnost zálohovaných dat zvyšuje. Jedná se o přidaný stupeň zabezpečení, díky kterému je možné do iCloudu vstupovat jen ze zařízení, kterým uživatel dostatečně důvěřuje – tedy iPhone, Mac apod.

Prostředí a podpora – 8/10

Jestli je něco u iCloudu opravdu dobře vyřešené, je to podpora klientů. Na stránkách Apple totiž najdete nejen plno informací o zařízeních těchto značky a iCloudu jako takovém, ale také si snadno dohledáte odpovědi na své otázky, nebo se spojíte s podporou podle toho, co je vaším problémem. K dispozici je e-mail i telefon. iCloud sice neposkytuje možnost on-line chatu, ale podobnou variantou může být i možnost řešit problém se skupinou dalších uživatelů, kteří mezi sebou šíří své zkušenosti.

Webová stránka v ČJ
Nejčastější otázky
Telefon
E-mail/kontaktní formulář
On-line chat

Přestože se jedná o světovou značku, má Apple své stránky v českém jazyce, a tak je jednoduché se v nich orientovat a hledat potřebné informace. I samotná aplikace je velmi snadná na využívání, a tak se v ní pracuje velmi pohodlně. Pokud vlastníte např. iPhone a chcete obsah svého iCloudu spravovat přes počítač, stačí si stáhnout aplikaci iCloud pro Windows a přihlásit se přes své Apple ID. Pak už je to jen na vás, jak budete své úložiště využívat a za jakou cenu.Závěrečné hodnocení

iCloud Recenze
Icloud Logo

Název: iCloud

Shrnutí:
✅ Automatická záloha pro zařízení Apple
✅ Skupinová spolupráce
✅ Kompatibilita s různými systémy
✅ Šifrování souborů
✅ Výhodné dokupování dalšího prostoru

  • Základní parametry - 6/10
    6/10
  • Využitelnost - 8.4/10
    8.4/10
  • Prostředí a podpora - 8/10
    8/10
7.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání cloudových úložišť.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

  1. Anonym 30.9.2020

Přispět názorem

Odesílám