Fortuna a Tipsport patří mezi nejlepší a také nejoblíbenější sázkové kanceláře v České republice. Hráči a sázkaři se často nemohou rozhodnout, kterou z nich zvolit. Nejjednodušší je tedy obě sázkovky porovnat. To však může být zdlouhavé a chaotické. Proto jsme pro vás Tipsport a Fortunu porovnali sami, abyste věděli, která bude vaše TOP. 

Která sázková kancelář zvítězí? 

Zatímco Tipsport je označován jako jednička na českém trhu, která buduje největší sázkařskou komunitu v Evropě, nabízí zajímavé bonusy a věrnostní program, na něž se níže podíváme podrobněji, Fortuna se specializuje převážně na kurzové sázky. V rámci svého věrnostního klubu nabízí hodně zajímavé bonusy a odměny a také podporuje znevýhodněné sportovce a různé sportovní kluby (to samozřejmě Tipsport dělá také).

Parametr Tipsport Fortuna
mobilní aplikace ano ano
česká licence ano ano
počet poboček v ČR 800+ 531
fórum ano ano
TV ano ano
Otevřít účet Otevřít účet

Obě sázkové kanceláře mají českou licenci a sázet můžete jak na jejich webových stránkách, tak v mobilní aplikaci. Sázet se dá i na pobočkách, kterých má více Tipsport. Obě sázkovky mají svůj TV kanál a na obou můžete diskutovat o zápasech, kurzech a dalších herních záležitostech na jejich diskuzních fórech. 

Jaké nabízí bonusy

U vstupního bonusu, tzv. bonusu na vklad vyhrává jednoznačně Tipsport se svým extra štědrým bonusem. Stejně jako jiné sázkové kanceláře i on dává až 100 % oproti vašemu vkladu, a dosáhnout můžete bonusu až 50.000 Kč, který je uvolňován postupně, podle toho, kolik prosázíte. Fortuna je v tomto hodně pozadu – dává maximální vstupní bonus 3000 Kč.

Na druhou stranu u Fortuny získáte vyšší registrační bonus – 300 Kč, zatímco Tipsport dá jen 150 Kč. Můžete u něj však dostat bonusy za doporučení dalších klientů – hráčů, a to v podobě netů, což jsou herní body, za které je pak možné hrát a sázet. Fortuna žádné bonusy za doporučení nedává. 

Parametr Tipsport Fortuna
vstupní bonus až 50 000Kč až 3 000Kč
registrační bonus 150Kč 300Kč
bonus za doporučení ano (v podobě netů) ne
věrnostní program ano (tipkonto) ano (Fortuna klub plus)
akce nebo soutěže ano ano
min. vklad pro získání bonusu 5Kč 100Kč

Obě dvě sázkové kanceláře nabízí věrnostní program, v němž mohou hráči získávat další odměny a bonusy navíc. U Tipsportu je to Tipkonto a u Fortuny Fortuna klub plus. Obě navíc mají další extra soutěže a akce, někdy i exkluzivní. 

V čem se pak liší je výše minimálního vkladu pro získání bonusu. U Tipsportu stačí vložit 5 Kč zatímco u Fortuny je to už 100 Kč. 

Co vsadit a kolik můžete vyhrát

Výrazně se Tipsport od Fortuny liší také maximální možnou výhrou. Zatímco jednička v českém sázení nabízí až 10 milionů korun českých, u Fortuny můžete vyhrát maximálně polovinu – 5 milionů. Obě vám umožní okamžitou výplatu vyhraných peněz a u obou se sází v české měně. 

Zatímco u Tipsportu můžete sázet od 1 Kč, u Fortuny musíte vsadit alespoň 10 Kč. 

Parametr Tipsport Fortuna
max. výhra 10 M 5 M
min. sázka 1Kč 10Kč
výplata ihned ano ano
česká měna ano ano
Doporučujeme Doporučujeme

Zajímá vás, jak si vedou v porovnání s Tipsportem a Fortunou i ostatní sázkovky? Podívejte se na celé naše srovnání sázkových kanceláří a udělejte si obrázek sami.

Čím u sázkovek platit

V placení jsou na tom obě srovnávané sázkové kanceláře podobně, až na nejmodernější metody, kterými jsou Skrill a paysafecard. Ty umožňuje pouze Tipsport. V obou však můžete peníze na účet vložit pomocí bankovního převodu i platební karty a k dispozici mají i vklad na pobočkách – pamatujeme si však, že Fortuna jich má o pár stovek méně, než Tipsport. 

Parametr Tipsport Fortuna
bankovní převod ano ano
platební karta ano ano
Skrill ano ne
paysafecard ano ne
na pobočce ano ano

 

Na co si vsadíte a co si zahrajete

Co se týká herní nabídky a sázení, jsou na tom Fortuna s Tipsportem téměř nastejno. Díky tomu obě patří mezi naprosté jedničky mezi sázkovými kancelářemi. Jediné, v čem se liší, je poker, který Tipsport neposkytuje, ale na Fortuně si ho zahrajete. 

Co se týká speciálních nebo exkluzivních sázek, tedy takových nabídek, které lze využít jen u jediné sázkové kanceláře, opět je najdete u obou námi testovaných sázkovek. Tipsport je nabízí jako tzv. Extra Tip a u Fortuny je najdete pod názvem Favorit Plus. Různé sázky mohou být i na pobočkách, kde se vždy snaží jednotlivé sázkovky poskytnout originální a zajímavé nabídky. 

U obou sázkovek si zahrajeme SÓLO sázky, AKU sázky, systémové sázky, ale i live sázky, kombinovatelné sázky z jedné události – tedy více sázek na jednu sportovní událost, tzv. Bet Builder a využít lze i Cash out, tedy prodej tiketu před ukončením zápasu. 

Parametr Tipsport Fortuna
sportovní sázky ano ano
speciální sázky ano ano
sázky na e-sporty ano ano
kasino ano ano
hry ano ano
loterie ano ano
losy ano ano
poker ne ano
sólo sázka ano ano
AKU sázka ano ano
systém sázka ano ano
skupinová sázka ano ano
live sázka ano ano
asijský handicap ano ano
kurzové sázky ano ano

Jaké možnosti v sázkách a hrách nabízí obě sázkové kanceláře si snadno projdete v naší tabulce, která je ale velmi jednoznačná. Kromě pokeru, který Tipsport nenabízí, zatímco Fortuna ano, u nich najdete všechny hry a sázky, které vás napadnou. I díky tomu se obě řadí mezi jedničky mezi českými sázkovými kancelářemi. Přesto díky štědrým bonusům hraje prim především Tipsport. Fortuna je však za ním v těsném závěsu. Navíc neznamená, že si nemůžete vyzkoušet obě. Nezáleží totiž jen na tom, co se tam dá hrát a vyhrát, ale i na tom, jak vám vyhovuje herní prostředí. 


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!