DuoLingo recenze

DuoLingo


Výhody+ Aplikace je zábavná, šikovně motivuje k výuce a dokáže upoutat pozornost.
+ Duo Lingo můžete používat jako webovou i mobilní aplikaci.
+Láká procvičovat si angličtinu každou volnou chvilku – učebnici si nosíte jednoduše v mobilu
+Začít můžete zcela od základů, nebo si udělat rozřazovací test


Nevýhody
– Úroveň se určuje rozřazovacím testem. Nelze si vybrat.
– Výuka cizích jazyků končí u mírně pokročilé.

duolingo-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
DuoLingo je trochu jiná aplikace, než všechny ostatní námi recenzované. Základy cizího jazyka se s touto aplikací naučíte s přehledem. Aplikace je velmi kvalitně vytvořená a učení cizího jazyka vás bude s touto aplikací vyloženě bavit. Pokud je ovšem vaším cílem nějaký certifikát z daného jazyku, doporučujeme se porozhlédnout po jiných námi recenzovaných kurzech.


Finance – 10/10

Duolingo Premium Plan Vyuky

Duolingo ve verzi zdarma velmi obstojně pokryje vaše požadavky pro kurz cizího jazyka. Zdarma máte neomezený přístup do aplikace, slovíčka, procvičování gramatiky, zábavné testy a hry, při nichž se učíte. Nechybí vyhodnocení a motivační program. Obtěžovat vás však mohou reklamy. Verze zdarma má i další úskalí…

Pokud budete chtít pokročilejší lekce jazyků (angličtina, němčina, španělština,…), jestliže chcete verzi bez reklam nebo chcete studovat i offline, je už vhodné promyslet investici a zaplatit si prémiovou verzi. Cena není nijak závratná – 6,99 USD za měsíc. Předplatné můžete platit pouze tak dlouho, jak budete potřebovat.

Verze zdarma
Cena0 Kč - 147 Kč/měsíc
Neomezená doba studia
Možnost koupit všechny úrovně

Náš tip! 

Chcete, aby vás učení angličtiny opravdu bavilo? Abyste se k němu s chutí vraceli každou volnou chvilku? Pak pro vás bude DuoLingo ideálním řešením, protože co se týká zábavnosti, je skutečně návykové.

Učební metody – 10/10

Duolingo Vyuka

V aplikaci DuoLingo můžete trénovat naprosto vše. Od gramatiky až po mluvení. Lekce jsou velmi intuitivně postavené a učení se cizího jazyka je díky tomu opravdu hrou. Napomáhají tomu i animované postavičky, které vás celým kurzem doprovázejí. Najdete tady tématicky rozřazené kapitoly – oblečení, zvířata apod., ale i záložky, časy apod. Každá lekce vás naučí nová slovíčka a procvičí s vámi novou gramatiku, čtení textu, poslech textu atd. Navíc ani nemáte pocit, že se učíte a že je takové studium cizího jazyka náročné.

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Nadstardní interaktivní funkce
Škola hrou

Velkou výhodou je, že začít můžete buď od úplných základů – pokud jste skutečně angličtinu nikdy nestudovali, nebo si udělat rozřazovací test, který vám doporučí lekce, kterými máte začít, abyste se začali okamžitě ve svém vzdělávání posouvat dál. Opakování je sice matka moudrosti, ale není nutné to přehánět. K rozřazovacímu testu se dostanete až ve chvíli, kdy si vytoříte účet a přihlásíte se do něj.

K učení vás bude lákat motivační program, který je nastaven tak, jako byste ve skutečnosti hráli nějakou online hru. A vy ji vlastně hrajete, posouváte se dál, plníte úkoly, získáváte vyznamenání – lingoty, v horní liště v motivu ohýnků vidíte, kam už jste došli atd. Pokud bychom museli na něco u DuoLingo upozornit, pak je to návykovost. Můžeme skutečně potvrdit, že odtrhnout se je někdy vážně těžké.

Rozsah výuky – 4.4/10

DuoLingo-nabidka

Díky DuoLingu se můžete naučit obstojně ovládat angličtinu, němčinu, španělštinu, francouzštinu či jakýkoli jiný jazyk. Ať už psát, číst, poslouchat a nebo mluvit. Nicméně pokud je vaším cílem zvládnout jazyk skutečně na vysoké úrovni, pak v určitém momentě nejspíše narazíte na strop, kdy vás DuoLingo již nebude posouvat.

Možnost výběru obtížnosti (od základu nebo dle testu)
A1
A2
B1
B2
C1
C2
Specializované kurzy
Příprava na FCE či CAE

Podívejme se společně především na angličtinu, neboť ta je předmětem této recenze. DuoLingo vám umožní studovat angličtinu od základů, tedy od úrovně A1, až po úroveň B2. V podstatě je vhodná pro úplné či mírně pokročilé začátečníky. Pokud se ale chcete dostat ve studiu dál, nebo už jste na úroveň B2 dosáhli. bude potřeba podívat se po jiných kurzech. Vybrat si můžete třeba z námi testovaných kurzů, které jsme za vás vyzkoušeli a ohodnotili.

Pokud je vaším cílem získat o svých znalostech anglického jazyka nějaké osvědčení či diplom, zde je nenajdete. DuoLingo neposkytuje žádné doklady o absolvování kurzu a ani nemá v nabídce žádné specializované kurzy, které by vás připravily třeba na zkoušky typu FCE nebo CAE. Nenajdete tady ani kurzy pro obchodníky, designéry apod., jako v nabídce OnlineJazyky.cz.

DuoLingo zkrátka představuje ideální nástroj, jak se naučit základy angličtiny, nebo jak si je procvičovat a rozšiřovat si znalosti a slovní zásobu do úrovně B2.

Kompatibilita – 10/10

Duolingo Kompatibilita

V kompatibilitě DuoLingo opravdu vyniká. Ať už máte PC nebo Mac, či jakýkoliv mobilní operační systém, všude můžete na něm DuoLingo využívat. Vaše platforma na učení jazyků je tak vždy s vámi, třeba i na cestách.

DuoLingo nabízí učení online v počítači, ale i v mobilní aplikaci (pro Android i iOS). Vaše “učebnice” cizího jazyka tak může být neustále s vámi a vy se můžete do procvičování pustit i ve volných chvilkách, o školní přestávce, při čekání na vlak nebo při jízdě autobusem.

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Jde spustit na mobilu a tabletu?
Funguje offline?

Jednoduchost – 8.2/10

Ovládání této jazykové aplikace je velmi intuitivní a i bez videoprůvodce se v něm vyznáte. Jak už jsme zmínili, DuoLingo má svůj motivační program, který vás “nutí” k vyšším výkonům a časté návštěvě. Dále v DuoLingu naleznete vysvětlivky, které vám pomohou s hladkým průchodem celé aplikace, takže nemusíte nikde tápat a přemýšlet, jak studium spustit, nebo jak pokračovat dál. Ostatně, i kdyby tyto vysvětlivky nebyly, DuoLingo má natolik intuitivní ovládání, že je okamžitě pochopíte.

Intuitivní ovládání
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Podpora – 2/10

Jestli nás v něčem DuoLingo vyloženě zklamalo, pak je to jejich podpora. Nenajdete zde žádný telefon, na který byste v případě potřeby rychlé rady zavolali, ani online chat. K dispozici máte Centrum nápovědy DuoLingo, kde se můžete optat komunity, nebo odeslat formulářem zprávu o chybách. K dispozici jsou i dvě e-mailové adresy, ovšem jedna je určena novinářům a druhá těm, co se chtějí stát partnery DuoLinga.

Telefon
E-mail/kontaktní formulář
Online chat
Odpověď do 24 hodin
Odpovědi0/10

My jsme učinili několik pokusů, jak se s nimi spojit, ale bylo to marné. Nedostali jsme jedinou odpověď na naše otázky. Klientskou podporu Duolingo tak musíme hodnotit zcela negativně.

Pokud vás Duolingo nezaujalo jako aplikace pro výuku angličtiny online, podívejte se na naše srovnání Angličtiny online

Více informací →

DuoLingo recenze
duolingo-logo

Název: DuoLingo

Shrnutí:
✅ Široká nabídka kurzů
✅ Verze zdarma
✅ Listening / Poslech
✅ Speaking / Mluvení
✅ Reading / Čtení
✅ Writing / Psaní
✅ Nadstardní interaktivní funkce
✅ Škola hrou
✅ A1
✅ A2
✅ B1
✅ B2

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Učební metody - 10/10
  10/10
 • Rozsah výuky - 4.4/10
  4.4/10
 • Kompatibilita - 10/10
  10/10
 • Jednoduchost - 8.2/10
  8.2/10
 • Podpora - 2/10
  2/10
7.4/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.32 (123 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

11 Příspěvků

 1. Nakonec mě zklamalo 25.10.2021
 2. Anonym 21.4.2021
 3. Miroslava P548110 8.3.2021
 4. Odpověď pro M. Černákovou 3.2.2021
 5. Anonym 29.1.2021
 6. Platit ne 25.1.2021
 7. Anonym 25.11.2020
 8. recenze 24.11.2020
 9. Anonym 24.11.2020
 10. Duolingo pokračování 12.10.2020
 11. JANA BÍLKOVÁ 23.8.2019

Přispět názorem

Odesílám