Drip recenze

Drip


Výhody
+ Systém vhodný i pro větší podniky a weby
+ Velké množství nástrojů automatizace
+ Poměrně snadné ovládání

 

Nevýhody
– Vše pouze v angličtině

 

 

drip-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Systém pro email marketing Drip vznikl v roce 2013 a patří tedy mezi relativně novější platformy svého druhu. U nás zatím příliš rozšířený není, ve světě se ale těší dobrému hodnocení, a proto jistě stojí za pozornost. Pokud překonáte jazykovou bariéru, má vám Drip co nabídnout.

Tento systém se vyznačuje především opravdu robustním souborem možností automatizace a tvorby kampaní. Velmi pokročilé jsou taky mechanismy web-trackingu a shromažďování dat o zákaznících nebo odběratelích. Nejde tedy zdaleka jen o jednoduchou pomůcku pro hromadné rozesílání emailů, ale o ucelený CRM systém pro správu vašeho marketingu a komunikaci s klienty.

Cenově ale Drip patří spíše do vyšší kategorie. Základní varianta – tedy „Basic“ – je k dispozici od 49 Dolarů za měsíc a využijete ji pro správu až 2500 kontaktů. Počet rozeslaných emailů je neomezený. Verze „Pro“ už pracuje s 5000 kontakty a poslední možností je balíček „Enterprise“ určený pro mohutnější objemy kontaktů. Zde je cena ovšem variabilní. Součástí každé verze je pak nonstop podpora na live chatu nebo emailů. Chybí jen telefonní linka. Podpora je ale samozřejmě pouze v angličtině.

Drip je velmi efektivní systém s širokou paletou vysoce propracovaných možností. Zkušenější uživatel z něj bude schopen vytěžit skoro cokoli. Systém je přitom, pokud jde o ovladatelnost a prostředí, přístupný i méně zkušeným klientům. Úplný začátečník bude ale v záplavě možností zřejmě tápat.

Rozsáhlý systém pro email marketing s obrovskými možnostmi automatizace.

Finance

Cena systému je pro našince spíš vyšší

Cena u nástrojů na email marketing se nejčastěji odvíjí od počtu kontaktů, jež v databázi máte. Někdy též objevíte, že služba je zdarma, ale má limitovaný počet kontaktů a menší rozsah funkcí. Pokud to však s emailingem myslíte vážně, má smysl si zaplatit. Otázkou však je: kolik?

Cena měs. - 500 kontaktů (bez DPH)49$
Cena měs. - 2000 kontaktů (bez DPH)49$
Cena měs. - 5000 kontaktů (bez DPH)122$

Posílání emailů

Veškeré možnosti práce s emaily; vysoká automatizace

Má Drip autoresponder a možnost plánovat emailu? A co statistické údaje jako jsou míry otevření emailu a míry prokliku na odkaz v emailu? Tabulka odpoví:

Měření míry otevření
Měření míry prokliku
Plánování emailů
Autoresponder

Tvorba emailů

Praktické nástroje pro tvorbu emailů a kampaní

Hned po doručitelnosti, je právě samotná tvorba emailu tím nejdůležitějším faktorem při výběru nástroje pro email marketing. Ať už člověk tvoří responzivní email, jež lze správně zobrazit na všech zařízeních, chce udělat A/B testování nebo vytvořit svůj originální design pomocí CSS, potřebuje k tomu ty správné nástroje. Má je Drip?

Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
Responzivní šablony emailů
Náhledy emailu v různých zařízeních
Jednoduchý editor obrázků
Vlastní design pomocí HTML a CSS
Správa souborů
A/B testování

Správa databáze a lokalizace

Podpora nonstop na chatu

Abyste měli komu posílat vaše emaily, musíte nejprve mít nástroje k tomu kontakty nasbírat a efektivně s nimi pracovat. Máme na mysli opt-in formuláře, možnost importu a exportu kontaktů, segmentování databáze, podpora vlastních polí a vestavěnou možnost odhlásit se z odběru. Lokalizace do češtiny je výhodou, avšak většinou se jí nedočkáte (snad jen u českého nástroje Smartemailing). Jak je na tom Drip v tomto ohledu?

Import kontaktů
Export kontaktů
Poskytnutí opt-in formulářů
Segmentování kontaktů
Možnost odhlášení z odběru
Podpora vlastních polí
Web v češtině
Podpora v češtině

Není pro vás Drip to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nástrojů pro email marketing.

Více informací →

Drip recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.7 (10 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem