ActiveCampaign recenze

ActiveCampaign


Výhody
+ Enormní možnosti emailingu
+ Snadné ovládání
+ Vysoká míra doručení

 

Nevýhody
– Vyšší cena

 

 

activecampaign-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Emailingový a CRM systém ActiveCampaign se těší pověsti uživatelsky vysoce přívětivé platformy. Zároveň přitom jde o možnostmi doslova nadupané řešení, které komplexně pokryje vaše potřeby nejen v oblasti email marketingu. Na špičkové úrovni jsou zejména nástroje automatizace. Výhodou je i výborná komunikace se sociálními sítěmi či podpora mnoha WP pluginů.

ActiveCampaign je vhodná pro menší i rozsáhlejší podnikatelské aktivity, jde ale o profesionální nástroj, který plně využijí spíše zkušenější a náročnější uživatelé. Prostředí je nicméně velmi dobře zvládnutelné i pro laiky. Ti ale možná nedokážou vyčerpat veškerý potenciál možností, za které platí. S tím souvisí i fakt, že ActiveCampaign patří cenově spíše do střední až vyšší kategorie.

Cena se odvíjí od počtu kontaktů a zvoleného tarifu. Například nejnižší tarif „Lite“ je k dispozici od 9 Dolarů za měsíc při max. 500 kontaktech. Počet emailů je ale neomezený a získáte i základní prostředky automatizace. Následuje verze „Plus“, která za stejný počet kontaktů požaduje 49 Dolarů a zahrnuje i CRM nástroje, pokročilé statistiky nebo SMS marketing. Ještě větší možnosti poskytují varianty „Professional“ a „Enterprise“. Ty už jsou ale cenově poměrně náročné.

Významnou výhodou ActiveCampaign je nadstandardní míra doručitelnosti. Tento faktor je uživateli obecně velmi vysoce hodnocen. Tvorba emailů je navíc snadná díky editoru se šablonami. Ten ale nijak zásadně nevyniká nad konkurenční nástroje. Celkově jde o systém velmi komplexní, který kromě vyšší ceny skrývá jen minimum nevýhod.

Rozsáhlá platforma s přívětivým prostředím a vysokou doručitelností.

Finance

Cena podle počtu kontaktů; spíše vyšší kategorie

Cena u nástrojů na email marketing se nejčastěji odvíjí od počtu kontaktů, jež v databázi máte. Někdy též objevíte, že služba je zdarma, ale má limitovaný počet kontaktů a menší rozsah funkcí. Pokud to však s emailingem myslíte vážně, má smysl si zaplatit. Otázkou však je: kolik?

Cena měs. - 500 kontaktů (bez DPH)49$
Cena měs. - 2000 kontaktů (bez DPH)99$
Cena měs. - 5000 kontaktů (bez DPH)135$

Posílání emailů

Obrovské množství nástrojů a možností automatizace

Má ActiveCampaign autoresponder a možnost plánovat emailu? A co statistické údaje jako jsou míry otevření emailu a míry prokliku na odkaz v emailu? Tabulka odpoví:

Měření míry otevření
Měření míry prokliku
Plánování emailů
Autoresponder

Tvorba emailů

Velmi jednoduchá tvorba emailů

Hned po doručitelnosti, je právě samotná tvorba emailu tím nejdůležitějším faktorem při výběru nástroje pro email marketing. Ať už člověk tvoří responzivní email, jež lze správně zobrazit na všech zařízeních, chce udělat A/B testování nebo vytvořit svůj originální design pomocí CSS, potřebuje k tomu ty správné nástroje. Má je ActiveCampaign?

Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
Responzivní šablony emailů
Náhledy emailu v různých zařízeních
Jednoduchý editor obrázků
Vlastní design pomocí HTML a CSS
Správa souborů
A/B testování

Správa databáze a lokalizace

Podpora na chatu a emailu

Abyste měli komu posílat vaše emaily, musíte nejprve mít nástroje k tomu kontakty nasbírat a efektivně s nimi pracovat. Máme na mysli opt-in formuláře, možnost importu a exportu kontaktů, segmentování databáze, podpora vlastních polí a vestavěnou možnost odhlásit se z odběru. Lokalizace do češtiny je výhodou, avšak většinou se jí nedočkáte (snad jen u českého nástroje Smartemailing). Jak je na tom ActiveCampaign v tomto ohledu?

Import kontaktů
Export kontaktů
Poskytnutí opt-in formulářů
Segmentování kontaktů
Možnost odhlášení z odběru
Podpora vlastních polí
Web v češtině
Podpora v češtině

Není pro vás ActiveCampaign to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nástrojů pro email marketing.

Více informací →

ActiveCampaign recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.7 (10 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem