Wedos VPS recenze

Wedos.cz VPS recenze


Výhody
+ Nabízí přístup do rootu a možnost vlastní správy. VPS má skvělý výkon a za poměrně nízkou cenu. Je to stabilní firma s dlouhou historií.


Nevýhody
– Není zde možnost delegovat správu VPS na Wedos a správu je nutno řešit sám. 

Wedos-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
VPS od Wedosu je nejpoužívanější unmanaged VPS na trhu. Vhodný pro toho, komu nevadí zabývat se technickými záležitostmi typu instalace OS, aktualizace či řešení zabezpečení. Kdo očekává jednoduchou administraci, kde je vše předchystané, vhodnější bude zajisté nějaké managed VPS. Na Wedosu bez správy máte zase více svobody a flexibility (vybíráte si dokonce, jaký OS na serveru bude). Vše běží na SSD discích a chod webů je v případě správné konfigurace velmi rychlý. Funkcionalitu si můžete rozšiřovat příplatkovými službami typu ochrana proti DDoS nebo zdvojnásobení prostoru na disku.


Poměr cena/výkon – 7/10

“Cenově dostupné VPS s technickou bariérou pro neprofíky”

Vhodné pro profíky, kteří vědí co dělají. Na výběr máte z řady tarifů začínajíce od 1400 Kč/ročně, přes 5900 Kč/ročně, konče až na 23500 Kč/ročně. Můžete mít jistotu, že i když se váš web rozroste masivním způsobem, vždy je kam navyšovat – výkon je opravdu masivní. Jedinou nevýhodu pro lajka je obtížnost správy serveru.

Roční platba s DPH5 900 Kč
Cena registrace domény cz151 Kč
Cena registrace domény com260 Kč
Počet domén 2. řáduneomezeně
Vyzkoušení zdarma

Důležité parametry VPS – 5.1/10

“Nadstandardní výkon a dobrá škálovatelnost”

Tarifů nabízí Wedos celkem šest a parametry se pochopitelně odlišují. Do porovnání jsme zahrnuli tarif VPS SSD – 60 GB, který postačí i velmi velkým webovým projektům. Jde o VPS s 8 GB RAM, prostorem pro web 60 GB, konektivitou 1700 Mhz a dvěma procesory. V ostatních parametrech závisí vesměs na vás, jaké limity si nastavíte. Ostatně v tom tkví největší výhoda VPS s vlastní správou.

Konektivita1700 Gbps
Správa serveru (managed)
Přístup k rootu
RAM8 GB
Prosor pro web (GB)60 GB
Prostor pro emailylibovolně
Počet email adresneomezeně
Cron úlohyneomezeně
SSD
Limit počtu souborů (inodů)libovolně
Vlastní administrace
Počet procesorů2

Zabezpečení – 7/10

“Vše je na vás”

Jedná se o unmanaged VPS, tudíž je míra zabezpečení závislá především na vás. V základu zde nenajdete žádný antispam, antivir či SSL zabezpečení. Vše si musíte nakonfigurovat sami. Na druhou stranu máte nad serverem lepší kontrolu.

Pravidelné zálohování
Antispam (možno nastavit)
SSL zabezpečení (možno nastavit)
Antivir (možno nastavit)

Podpora – 8.6/10

“Nonstop ale bez telefonu”

Wedos umí poskytnout profesionální podporu menším i větším uživatelům. Dopíšete se jim na live chat, email i autorizovaný požadavek. Bohužel zde chybí možnost telefonické podpory. Někdo jistě ocení i to, že podpora běží nonstop. Jelikož jde o jednu z nejúspěšnějích hostingových společností, má velmi rozsáhlou sekci FAQ.

Email
Aut. požadavek
Live chat
Telefon
Rychlost skrze Live chatokamžitě
FAQ
pracovní doba podporynonstop

Není VPS od Wedosu to pravé pro vaše weby? Zkuste se podívat na naše srovnání nejlepších VPS na trhu.

Více informací →

Wedos VPS recenze
 • Poměr cena/výkon - 7/10
  7/10
 • Důležité parametry VPS - 5.1/10
  5.1/10
 • Zabezpečení - 7/10
  7/10
 • Podpora - 8.6/10
  8.6/10
6.9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.67 (3 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

 1. VPS OD WEDOSU S TAKOVÝM HODNOCENÍM? TO JAKO VÁŽNĚ? 5.1.2022

Přispět názorem

Odesílám