ONEbit recenze

Vyhody

+ Webhosting si můžete po dobu 60 dnů nezávazně a bezplatně vyzkoušet.
+ Instalace opensource programů jako WordPress na jedno kliknutí

Nevyhody

– Oproti konkurenci má slabší PHP memory limit.

 

onebit-logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

ONEbit.cz Recenze

Shrnutí:

ONEbit je hosting vhodný pro většinu webových projektů. Díky možnosti mít více aktivních domén si navíc můžete dovolit hostovat až čtyři různé weby na jednom hostingu bez navýšení ceny. Ačkoli jsou zde oproti konkurenci mírné nedostatky v parametrech, v praxi to nemá výrazný vliv. Jde o webhosting s velmi kvalitní podporou a s nevšední možností vyzkoušení hostingu po dobu 60 dnů zdarma.

Finance – 9/10

Onebit Cenik

Za cenu 1209 Kč obdržíte kvalitní a stabilní webhosting, který se díky skvělé podpoře umí dobře postarat o své zákazníky. Velkou výhodou oproti konkurenci je možnost si vyzkoušet jakýkoliv tarif od ONEbit zdarma po dobu 60 dní, a to bez zadávání platebních údajů. 

Roční platba s DPH1 209,50Kč
Cena registrace domény .cz (s DPH)175,45Kč
Cena registrace domény .com (s DPH)272,25Kč
Garance spokojenosti60 dní
Vyzkoušení zdarma60 dní

Výhodný hosting pro více domén

ONEbit by se dal označit jako multihosting. To je webhosting, ve kterém můžete pod jedním účtem provozovat více domén 2. řádu. Tyto domény (weby) fungují nezávisle na sobě. Diskový prostor webhostingu je pak třeba rozdělit mezi počet provozovaných domén.

Protože si na webu můžete rozjet až 4 aktivní domény, cena je ve finále poměrně nízká, pokud plánujete mít více webů. Pokud totiž cenu webhostingu rozpočítáte mezi 4 domény/weby, tak se dostanete na bezkonkurenčně nízkou cenu.

Ceny domén

ONEbit nabízí registraci domén za velice nízké ceny, které se blíží velkoobchodním cenám. V nabídce jsou oblíbené koncovky domén jako .CZ, .SK, .EU, .COM, tak i nové koncovky jako.ACADEMY, .BIKE, .CAFE a tak dále. Ačkoliv je cena 1. registrace domény velmi příznivá, tak horší už je to s jejím prodloužením. Cena za prodloužení už tak příznivá není a významně převyšuje poplatky za prodloužení jiných konkurenčních společností.

TIP!

Pokud si ONEbit dobře propočítáte, tak většinou zjistíte, že jde o poměrně výhodný webhosting ve smyslu poměr cena/výkon.

Důležité parametry hostingu – 8.2/10

Onebit Parametry

S prostorem pro web 15GB můžete snadno hostovat několik webů a stále budete mít místa více než dost. I přestože je to dostatek, některé námi recenzované webhostingy nabízejí až 30GB prostoru, jedná se tedy o průměr. Hosting je na SSD discích. Parametrově je hosting dostačující pro většinu projektů.

Více domén pod jedním účtem

Jak už jsem psal, tak v jednou účtu je možné provozovat více domén 2. řádu. V závislosti na zvoleném cenovém tarifu můžete u ONEbit provozovat pod jedním účtem od 1 do 6 domén 2. řádu. Až na nejnižší cenový tarif, kde je možné provozovat jednu doménu, je ONEbit vlastně multihostingem. 

Celé to funguje tak, že webhostingový účet je provozován na jedné hlavní (mateřské) doméně 2. řádu, ostatní domény multihostingu sdílejí kapacitu a prostředky hlavního účtu.

Neomezeně e-mailů, subdomén a databází

V ONEbit je možné vytvářet neomezený počet databází, neomezeně subdomén (domén 3. řádu) a je možné vytvořit neomezený počet e-mailových schránek. Slůvko “neomezeně” je značnou nadsázkou, protože jste vlastně limitovaní maximální velikostí. Takže databáze mohou mít dohromady maximálně 1GB velikost a prostor pro emaily je omezený maximální velikostí 4 GB jedné e-mailové schránky.

Prosor pro web (GB)15GB
Počet domén 2. řádu4
Zdarma doména 3. řádu
Počet subdoménneomezeně
Počet email adresNeomezeně (4GB)
Počet My SQL databázeNeomezeně (1GB)
PHP Memory_limit160MB
Max_execution time60 s
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeně
PHP 7 a vyšší
PHP starší verze (od 5.x)
Podpora Wordpressu
SSD

Zabezpečení – 10/10

Onebit Ssl Certifikat

Automatické zálohování webu je něco, co dokáže ušetřit mnoho nervů. Na ONEbit máte možnost bezplatně svůj web obnovit ze zálohy. FTP zálohují každý týden a MYSQL i mail každých 24hod. HTTPS je již faktorem, který ovlivňuje vaše pozice ve vyhledávání, proto byste to měli od webhostingu vyžadovat. ONEbit toto zabezpečení umožňuje. Antivir , antispam a antimalware je samozřejmostí.

Pravidelné zálohování dat

ONEbit provádí pravidelné zálohy webu, e-mailů a databází. Pro tyto zálohy má každý zákazník vyhrazený minimálně dvojnásobný prostor nad rámec celkového předplaceného prostoru v rámci cenového tarifu. Zdarma získáte extra místo pro zálohy. Tyto zálohy jsou u tarifu Business uchovávány po dobu 21 dní a o jejich obnovení je možné požádat technickou podporu. U standardních obnovovacích procesů není za obnovení účtován žádný poplatek.

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir
Garance spokojenostiNeomezeně

Podpora – 9.8/10

Onebi Onehelp Napoveda

Technickou podporu zastihnete hned na několika frontách: na telefonu, emailu, live chatu nebo pomocí autorizovaného požadavku. Emailová podpora jede každý den a telefonická pouze o pracovních dnech od 9-17 hodin. Mnoho otázek navíc ani nemusíte diskutovat s podporou, protože ji možná najdete v povedené sekci “FAQ – často kladené otázky.” Svoji znalostní bázi vede webhosting na doméně OneHelp.cz. Tam je možné najít takřka všechny zodpovězené dotazy, které se týkají webhostingu a jeho služeb.

Email
Aut. požadavek
Live chat
Telefon
Rychlost skrze Live chatokamžitě
Do jednoho pracovního dne? (email)
FAQ
pracovní doba podporyemail,každý den, tel. 9-17 prac

Pokud vám chybí nějaké parametry u hostingu ONEbit, zkuste se podívat do našeho srovnání společností nabízejících webhosting.Závěrečné hodnocení

ONEbit recenze
 • Finance - 9/10
  9/10
 • Důležité parametry hostingu - 8.2/10
  8.2/10
 • Zabezpečení - 10/10
  10/10
 • Podpora - 9.8/10
  9.8/10
9.3/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.13 (15 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání webhostingů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

6 Příspěvků

 1. Anonym 3.11.2020
 2. Anonym 26.8.2020
 3. Anonym 11.8.2020
 4. Anonym 28.7.2020
 5. Anonym 15.7.2020
 6. Anonym 11.7.2020

Přispět názorem

Odesílám