Microsoft To Do Recenze

Vyhody

+ Úplně zdarma
+ Integrace s nástroji od Microsoft
+ V češtině

Nevyhody

– Nejze synchronizovat s Google Kalendářem

 

Microsoft To Do Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Microsoft To Do je nástroj pro zvyšování produktivity, úkolovník a poznámkovník, který je náhradou za populární Wunderlist. To Do je stále ve vývoji a je krok pozadu za nejlepšími úkolovníky a to-do aplikacemi. Nicméně, pro základní potřeby je to určitě skvělá volba, která má co nabídnout.

Na Microsoft To Do je nejlepší, že je zdarma. Sice se nemůže vyrovnat aplikacím jako je například Todoist, ale i tak má tento úkolovník spoustu užitečných funkcí pro zvyšování produktivity a pro samotnou správu úkolů.

U tohoto úkolovníku určitě stojí za to zmínit povedenou aplikaci pro Windows. Ta funguje a reaguje okamžitě na každý podnět uživatele. Některé aplikace mají v tomto směru úkolovníku od Microsoft To Do co závidět.

Ačkoliv je tato služba z dílny Microsoftu, tak ji lze využívat v produktech od společnosti Apple a na systémech MacOS nebo iOS. Ochuzení nejsou ani uživatelé systému Android, kteří si mohou stáhnout aplikaci úkolovníku z marketu Google Play.

Aplikace i webové rozhraní vypadají podobně jako ostatní to-do aplikace. V levé části je navigační panel a v pravé hlavní části se pracuje s úkoly. Uživatelé Office 365 ocení integraci Microsoft To Do do dalších nástrojů cloudových služeb této společnosti.

Finance – 10/10

Microsoft To Do je zdarma pro všechny uživatele. Úkolovník nemá žádná omezení a uživatelé mohou používat všechny jeho funkce. To je pro řadu uživatelů celkem dobrá nabídka, protože jde o jednoduchý a uživatelsky přívětivý úkolovník, se kterým se dokáže nejspíš každý poměrně rychle naučit.

Roční platba (tarif pro jednotlivce)Zdarma
Verze zdarma?

Důležité funkce – 8.8/10

Microsoft To Do nelimituje uživatele počtem úkolů ani počtem projektů/seznamů, které do úkolovníku přidají. Oproti komerčním nástrojů pro zvyšování produktivity má Microsoft jistou převahu. Komerční nástroje pak mají nad tímto úkolovníkem převahu v řadě jiných funkcí. Záleží tedy na uživatelích, co od to-do aplikace očekávají.

Jednou z nevýhod To Do je nemožnost spárovat úkolovník s Google Kalendářem. Lze to složitě vyřešit přes služby třetích stran, ale to často nefunguje úplně dokonale. 

To Do má možnost opakování úkolů dle zvolených intervalů. Opakující se úkol stačí přidat a nastavit pouze jednou a pak už se vždy objeví ve správný čas. Pro zapomětlivce má aplikace možnost nastavovat připomenutí.

Jednotlivým úkolům je možné nastavovat další podúkoly. Podúkoly jsou dobré například pro nákupní seznamy. Při práci se používají podúkoly k rozdělení složitých úkolů na menší úkoly jejichž splnění nezabere tolik času.

Počet projektů/seznamů verze zdarmaBez limitu
Počet projektů/seznamů placená verze-
Počet úkolů v projektu/seznamu verze zdarmaBez limitu
Počet úkolů v projektu/seznamu placená verze-
Sdílení a spolupráce
Připomenutí
Opakování úkolů
Podúkoly (subtasky)
Spojení s Google Kalendářem

Kompatibilita – 10/10

Microsoft To Do splňuje jedno z nejdůležitějších kritérií, které uživatelé od úkolovníku očekávají. Problému s kompatibilitou se zde obávat nemusíte. Úkoly je možné mít vždy po ruce, protože aplikaci tohoto úkolovníku lze nainstalovat na systémy Windows a MacOs. Uživatelé chytrých zařízení mohou Microsoft To Do nainstalovat na systémy Android a iOS. Díky tomu je možné nechat úkoly synchronizovat napříč všemi zařízeními a systémy, na které si jen vzpomenete.

S úkoly a hlavně s jejich upomínkami lze pracovat i v chytrých hodinkách. Pokud uživatel nechce do svého počítače instalovat přímo aplikaci, tak si může jen stáhnout doplněk pro internetový prohlížeč nebo spravovat úkoly pouze ve webovém rozhraní.
Microsoft To Do je plně v českém jazyce.

Aplikace pro desktop (Windows, MacOS)
Aplikace pro mobilní zařízení (Android, iOS)
Podpora chytrých hodinek (Android, Apple)
Rozšíření pro internetové prohlížeče (Chrome, Firefox)
Webové rozhraní
V češtině

Užitečné funkce – 4.4/10

S poznámkami mohou uživatelé pracovat i mimo internetové připojení. Je však nutné používat na zařízení oficiální aplikaci. Offline je možné přidávat, upravovat nebo jinak pracovat s poznámkami a úkoly. Všechna práce se uloží v zařízení a synchronizuje se v okamžiku, kdy se zařízení připojí k internetu.

Ačkoliv je aplikace funkcemi přeplněná, tak by v ní mohla někomu chybět funkce pro sledování produktivity s užitečnými grafy. Tato funkce v Microsoft To Do není.

Kromě dělení úkolů na podúkoly uživatelé ocení možnost nahrávat k úkolům doprovodné soubory s poměrně velkým objemem. 

Jinak je To Do na funkce spíše chudé. Úkoly není možné přidávat zasláním e-mailu na speciální adresu. Tento úkolovník není možné napřímo integrovat s jinými nástroji, které uživatelé rádi používají. Občas je možné využít k propojení službu nebo nástroj třetí strany.

Offline editace
Klávesové zkratky
Měření produktivity/cílů
Štítky
Filtry (priority)
Možnost vkládat k úkolům soubory jako přílohy (25MB)
Přidávání úkolů e-mailem
Možnost propojit s dalšími nástroji (Slack, Gmail, Outlook atd.)
Projektové šablony

Podpora – 6.7/10

Microsoft má pro své To Do skvěle nachystanou nápovědu, která pomůže uživatelům v začátcích používání aplikace. Nápověda je naučí používat jednotlivé funkce, ale také poradí některé tipy na zvýšení produktivity.

Nápověda
FAQ a poradce při potížích
Videonávody


Závěrečné hodnocení

Microsoft To Do Recenze
Microsoft To Do Logo

Název: Microsoft To Do

Shrnutí:
✅ Aplikace lze používat na všech platformách
✅ Jednoduché uživatelské rozhraní
✅ Integrováno do Office 365

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Důležité funkce - 8.8/10
  8.8/10
 • Kompatibilita - 10/10
  10/10
 • Užitečné funkce - 4.4/10
  4.4/10
 • Podpora - 6.66/10
  6.7/10
8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.14 (7 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání To-Do aplikací.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem