Kraken recenze

Kraken


Výhody
+ Vysoký stupeň zabezpečení
+ Možnost vkladu fiat měn převodem
+ Vysoká likvidita

 

Nevýhody
– Málo podporovaných kryptoměn
– Nepřítomnost mobilní aplikace
– Špatná technická podpora

 

kraken-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Kraken je americká kryptoměnová burza, která patří k nejstarším kryptoměnovým obchodním platformám na světě. Burza byla plně zprovozněna po dvouletém testování v září 2013 a v současnosti obchoduje s dvacítkou předních kryptoměn. Denní objem obchodování 100 až 130 milionů dolarů z ní dělá platformu s dobrou likviditou. Burza nabízí mimo jiné order book i příkazy pro obchodování (stop loss, stop order, take profit atd.). V současnosti nemá burza žádnou mobilní aplikaci.

S jakými kryptoměnami lze obchodovat?

Na burze Kraken může klient obchodovat s 20 předními kryptoměnami, chybí však známé kryptoměny IOTA, NEO, TRON a další. V dubnu 2019 provozovatelé také z burzy vyřadili Bitcoin SV. Protestovali tím proti chování Craiga Wrighta, zakladatele této kryptoměny.

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON

Jak je možné platit?

Velkou výhodou této burzy je podpora klasických měn, tj. fiat měn. Kraken podporuje nákup i prodej digitálních tokenů za fiat měny USD, GBP, EUR, CAD a JPY a též za stablecoin USDT. Všechny tyto fiat měny je možné na obchodní účet vkládat bankovním převodem. Samozřejmostí je i transakce jedné kryptoměny za jinou.

Bankovní převod
Platební karta
Hotovost
Převod kryptoměn

Jaké je zabezpečení?

Burzu zařadila agentura ICORating v lednu roku 2019 mezi trojici nejbezpečnějších kryptoměnových burz světa. Hodnotilo se celkem 130 takových platforem. O tom, že bylo toto ocenění oprávněné, svědčí i fakt, že se jí doposud vyhnul úspěšný hackerský útok, který již zasáhl například burzy Mt. Gox nebo Binance.

HTTPS
Dvoufaktorová autentizace
Margin trading

Jaká je reputace?

K hlavním výhodám burzy patří velmi dobré zabezpečení a velká důvěryhodnost. Kraken je vlastně první kryptoměnovou burzou, která si nechala udělat nezávislý audit svých finančních rezerv a publikovala jeho výsledek. Pro nováčky je tu pak propracovaná nápověda a levný vklad a pro profesionály zas vysoká likvidita, která burzu předurčuje pro obchod s velkými objemy.

Rok založení2011
TrustPilot.com32%
CryptoCompare.com48%
Bestbitcoinexchange.net80%

Není pro vás Kraken to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších bitcoin burz.

Více informací →

Kraken recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.33 (6 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem