Poloniex recenze

Poloniex.com


Výhody
+ Nabízí bezkonkureční nabídku obchodovaných kryptoměn a dobrou likviditu.


Nevýhody
– Nepřijímají FIAT měny a platforma se někdy zasekává.

poloniex

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Poloniex je jednou z nejkomplexnějších bitcoin burz na světě. Obchodovat umožňují přibližně s 80 různými kryptoměnami, což je trhu naprosto bezkonkurenční. Poskytují vynikající likviditu pro většinu altcoinů. I přes mírné technické nedostatky je burza dobře zabezpečená. Vstupujte pokud chcete obchodovat s mnoha různými kryptoměnami. Vklady jsou možné pouze v Bitcoinech. Nelze vkládat FIAT měny.


Společnost funguje od roku 2014 a založil ji Tristan D’Agosta v San Franciscu. CEO však zůstavá v anonymitě, jelikož obchodování s kryptoměnami jinými než Bitcoin, je stále ještě na hraně zákona a neexistují na to potřebné licence. Jejich hlavní trh je USA, ale podporují i většinu evropských států (ano, Česko mezi ně patří také).

Poplatky – 6.1/10

Poloniex Poplatky

Poplatky se odvíjí dle objemu obchodování uživatele za posledních 30 dní. Využívají standardní systém poplatků maker/taker. Většinou můžete očekávat poplatky okolo 0,4% za transakci. Výběry a vklady bitcoinů jsou bez poplatků. Dá se říct, že Poloniex má mezi burzami jedny z nejnižších poplatků. 

Poplatky za obchodování Maker/Taker0,125%/0,125%
Poplatek za vkladNeplatí se
Poplatek za výběrPlatí se

Co určuje cenu poplatků?

Jsou to třeba různé typy obchodů. Například 30 denní objem obchodů pod 50 000 USD vám může burza vystavit poplatky ve výši 0,125 %. Poplatky za obchodování futures kontraktů je makerům účtováno 0,026 %, přičemž makeři jsou značně zvýhodňovaní a dostávají různé slevy jako pobídky k obchodům na této burze. Takeři platí paušální poplatky ve výši 0,075 %.

Zakládání účtu na Poloniex

Vytvoření účtu na platformě Poloniex je poměrně jednoduché a vše může být provedeno za méně než 5 minut. Poté co zadáte potřebné údaje, otevřete potvrzovací odkaz, který vám přijde na email. Ověřovací proces je podobný jako u jiných burz a má tudíž dvě úrovně.

Poloniex Kryptomenova Burza

První úroveň je zmíněné potvrzení skrze potvrzovací mail. Po této akci již máte přístup k účtu s limitem 2,000 USD. Druhá úroveň ověřovacího procesu vám otevře cestu k limitu až 25,000 USD. Ta vyžaduje již podrobnější informace jako vaše osobní údaje, telefonní číslo, průkaz s fotografií (občanský průkaz, řidičský průkaz apod…) a selfie s takovým typem průkazu. Tato procedura trvá zpravidla několik dní.

Podporované kryptoměny – 8.5/10

Poloniex Platforma

Jak to tak bývá, vždy je něco za něco. Sice zde nakoupíte snad jakoukoli kryptoměnu, na kterou si vzpomenete, ale za to vklady musíte dělat v Bitcoinech. Poloniex nepřijímá FIAT měny jako euro, dollar či libry – pouze bitcoiny. Je třeba tedy mít i jinou burzu či směnárnu, kde směníte bitcoiny a následně je převedete do Poloniexu.

Na této burze je možné obchodovat s více než 60 kryptoměnami. Výčet těch hlavních naleznete v tabulce níže.

Na bankovní převody nebo platby kartou rovnou zapomeňte. Za ten masivní výběr kryptoměn to však stojí.

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON
Polkadot

Platební možnosti – 5/10

Poloniex nepodporuje přidávání a vybírání prostředků v podobě klasické fiat měny. O tom už jsem v recenzi psal. Tento fakt bude patrně začátečníkům výrazně ztěžovat možnost obchodování na této burze. Přidat prostředky do Poloniex je totiž možné jen prostřednictvím kryptoměn. Pokud podporovanou kryptoměnu dosud nevlastníte, tak si ji musíte pořídit například prostřednictvím směnárny kryptoměn. Teprve potom můžete přidat prostředky do svého účtu na této burze.

Může se to zdát jako nevýhoda, ale v konečném důsledku je tato metoda poměrně výhodná, protože za vklady a výběry zde není účtován žádný poplatek. Někdy však může být účtovaný poplatek daný samotným blockchainem, ale to není záležitost samotné burzy.

Bankovní převod
Platební karta
Hotovost
Bitcoin
Litecoin
Ethereum

TIP: Nakupte Bitcoin, Litecoin nebo Bitcoin Cash ve směnárně Coinmate.io (s minimálními poplatky) a pošlete si kryptoměnu na směnárnu Poloniex.com. Pak můžete nakoupit jakoukoliv měnu chcete.

Zabezpečení

Stejně jako většina burz nabízí dvoufaktorovou autentizaci a zabezpečení pomocí protokolu SSL. Až na jedno selhání v roce 2014, kdy byla burza hacknuta a bylo ukradeno 12% všech jejích bitcoinů, nebyl dosud zaznamenán jiný zásadní problém. Webové stránky jsou poměrně pomalé a vývojáři zde neodvedli tu nejlepší práci. V porovnání s jinými burzami je platforma méně stabilní a někdy se zasekává.

HTTPS
Dvoufaktorová autentizace

Speciální parametry – 10/10

Poloniex Specialni Parametry

Poloniex je burza kryptoměn pro zkušenější uživatele, ale i pro začátečníky, kteří chtějí obchodovat s kryptoměnami. Burza nabízí řadu kryptoměn k obchodování, pokročilé typy obchodů, obchodování s maržemi a další, což činí z Poloniex pro obchodníky velice zajímavé místo.

Short sell
Swap
Future contracts

Reputace

Poloniex Reputace

Svět bitcoin burz je divoký západ a i Poloniex se potýká s negativními recenzemi. Má však mnoho stálých uživatelů a příznivců, kteří burze důvěřují. O peníze s Poloniex nepřijdete, je třeba však řádně pročíst jejich podmínky, aby vás nic nepřekvapilo.

Asi žádná platforma nemůže mít nikdy 100% pozitivní ohlasy od uživatelů. Uživatelé bývají totiž často kritičtí k poplatkům za služby nebo za obchody. Poloniex má poplatky průhledné a přehledné, takže veškeré negativní recenze, pak pramení z toho, že si naštvaný uživatel nebyl schopen prostudovat zmíněné poplatky a jejich účtování v rámci burzy.

Rok založení2014
TrustPilot.com1.6/5
CryptoCompare.com2.7/5
G2.com3.8/5

Poloniex bez debaty patří k nejpoižívanějším Bitcoin burzám na světě – podívejte se na další burzy kryptoměn v našem srovnání.

Více informací →

Poloniex recenze
poloniex

Název: Poloniex

Shrnutí:
✅ Možnost obchodovat s mnoha altcoiny
✅ Margin tranding s altcoiny
✅ Vysoká likvidita

 • Poplatky - 6.1/10
  6.1/10
 • Podporované kryptoměny - 8.5/10
  8.5/10
 • Platební možnosti - 4.98/10
  5/10
 • Speciální parametry - 10/10
  10/10
7.4/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.75 (4 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám