Poloniex recenze

Poloniex.com


Výhody
+ Nabízí bezkonkureční nabídku obchodovaných kryptoměn a dobrou likviditu.


Nevýhody
– Nepřijímají FIAT měny a platforma se někdy zasekává.

poloniex

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Poloniex je jednou z nejkomplexnějších bitcoin burz na světě. Obchodovat umožňují přibližně s 80 různými kryptoměnami, což je trhu naprosto bezkonkurenčí. Poskytují vynikající likviditu pro většinu altcoinů. I přes mírné technické nedostatky je burza dobře zabezpečená. Vstupujte pokud chcete obchodovat s mnoha různými kryptoměnami. Vklady jsou možné pouze v Bitcoinech. Nelze vkládat FIAT měny.

TIP: Nakupte Bitcoin, Litecoin nebo Bitcoin Cash ve směnárně Coinmate.io (s minimálními poplatky) a pošlete si kryptoměnu na směnárnu Poloniex.com. Pak můžete nakoupit jakoukoliv měnu chcete.


Společnost funguje od roku 2014 a založil ji Tristan D’Agosta v San Franciscu. CEO však zůstavá v anonymitě, jelikož obchodování s kryptoměnami jinými než Bitcoin, je stále ještě na hraně zákona a neexistují na to potřebné licence. Jejich hlavní trh je USA, ale podporují i většinu evropských států (ano, Česko mezi ně patří také).

Zakládání účtu

Vytvoření účtu na platformě Poloniex je poměrně jednoduché a vše může být provedeno za méně než 5 minut. Poté co zadáte potřebné údaje, otevřete potvrzovací odkaz, který vám přijde na email. Ověřovací proces je podobný jako u jiných burz a má tudíž dvě úrovně.

První úroveň je zmíněné potvrzení skrze potvrzovací mail. Po této akci již máte přístup k účtu s limitem 2,000 USD. Druhá úroveň ověřovacího procesu vám otevře cestu k limitu až 25,000 USD. Ta vyžaduje již podrobnější informace jako vaše osobní údaje, telefonní číslo, průkaz s fotografií (občanský průkaz, řidičský průkaz apod…) a selfie s takovým typem průkazu. Tato procedura trvá zpravidla několik dní.

Co a jak můžete obchodovat

Jak to tak bývá, vždy je něco za něco. Sice zde nakoupíte snad jakoukoli kryptoměnu, na kterou si vzpomenete, ale za to vklady musíte dělat v Bitcoinech. Poloniex nepřijímá FIAT měny jako euro, dollar či libry – pouze bitcoiny. Je třeba tedy mít i jinou burzu či směnárnu, kde směníte bitcoiny a následně je převedete do Poloniexu.

Na bankovní převody nebo platby kartou čili rovnou zapomeňte. Za ten masivní výběr digitalních měn to však stojí.

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON

Výše poplatků

Poplatky se odvíjí dle objemu obchodování uživatele za posledních 30 dní. Využívají standardní systém poplatků maker/taker. Většinou můžete očekávat poplatky okolo 0,4% za transakci. Výběry a vklady bitcoinů jsou bez poplatků.

Zabezpečení

Stejně jak většina burz nabízí dvoufaktorovou autentizaci a zabezpečení pomocí protokolu SSL. Až na jedno selhání v roce 2014, kdy byla burza hacknuta a bylo ukradeno 12% všech jejich bitcoinů, nebyl dosud zaznamenán jiný zásadní problém. Webové stránky jsou poměrně pomalé a vývojáři zde neodvedli tu nejlepší práci. V porovnání s jinými burzami je platforma méně stabilní a někdy se zasekává.

HTTPS
Dvoufaktorová autentizace

Oblíbenost burzy

Svět bitcoin burz je divoký západ a i Poloniex se potýká s negativními recenzemi. Má však mnoho stálých uživatelů a příznivců, kteří burze důvěřují. O peníze s Poloniex nepřijdete, je třeba však řádně pročíst jejich podmínky, aby vás nic nepřekvapilo.

Rok založení2014
TrustPilot.com2.1/10
CryptoCompare.com1.9/5
Bestbitcoinexchange.net3/5
Průměr z nezávislých recenzí:2/5

Poloniex bez debaty patří k nejpoižívanějším Bitcoin burzám na světě – podívejte se na další burzy kryptoměn v našem srovnání.

Více informací →

Poloniex recenze
poloniex

Název: Poloniex

Shrnutí: Poloniex je jednou z nejkomplexnějších bitcoin burz na světě. Obchodovat umožňují přibližně s 80 různými kryptoměnami, což je trhu naprosto bezkonkurenčí. Poskytují vynikající likviditu pro většinu altcoinů. I přes mírné technické nedostatky je burza dobře zabezpečená. Vstupujte pokud chcete obchodovat s mnoha různými kryptoměnami. Vklady jsou možné pouze v Bitcoinech. Nelze vkládat FIAT měny.

Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (2 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem