Free-host recenze

Free-host


Výhody
+ Cenově velmi dostupný webhosting
+ Jednoduchý tarif zdarma

 

Nevýhody
– Omezený prostor pro web
– Parametry pro nenáročné stránky

 

free-host-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Free-host si ukousl na českém webhostingovém trhu jen poměrně malý podíl. Přesto si zaslouží zmínku. Nabízí totiž dva cenově velmi výhodné tarify – a jeden bezplatný. Jak to funguje? Začněme tarifem zdarma, který najdete pod názvem „Free“.

Ten můžete využívat v rámci registrace domény u Free-host. Stačit bude ale opravdu jen drobným webům s minimálními nároky. Poskytne vám pouze 500 MB místa. K tomu získáte jedinou databázi a jednu emailovou adresu. Ale největší nevýhody teprve přijdou. Tento tarif nepodporuje denní provádění záloh, nenabízí https zabezpečení, a dokonce má omezený datový tok, a to na 1 GB měsíčně. Nepodporuje ani nejnovější verze PHP. V dnešní době tedy uspokojí málo koho.

Free-host ale naštěstí nabízí i lepší alternativy. Jsou to tarify „Standard“ a „No limit“. První jmenovaný je k dispozici za pouhých 20 Kč měsíčně a má už výrazně zajímavější parametry. Například 2 GB místa, neomezený počet emailových schránek nebo subdomén či denní zálohy. Stále ale pokulhává. Datový tok je totiž omezen na 4 GB měsíčně, https je pak k dispozici za příplatek 10 Kč měsíčně.

A konečně je tu balíček „No limit“. Název je ale trochu zavádějící. Ano, tarif nabídne neomezený datový přenos i počet subdomén, emailových adres či databází, prostor pro web je ale stále limitován. Činí 6 GB, což není kdovíjak štědré. Cena provozu je na druhou stranu docela lidová, navíc zahrnuje https zabezpečení. Provozovatelé menších webů tak mohou najít v nabídce Free-host řešení.

Cenově přívětivý webhosting vhodný především pro malé weby.

Finance

Nízká cena, dostupné řešení pro drobné weby

Cena při výběru hraje důležitou roli, protože jde často o největší náklad, jež budete při provozování webu mít. Jak je na tom cena webhostingu na rok, cena .cz a .com domény? Máte možnost Free-host vyzkoušet bezplatně?

BalíčekFree / NoLimit
Roční platba s DPHzdarma / 1016Kč
Cena registrace domény cz242Kč
Cena registrace domény com363Kč
Počet webůneomezeně
Vyzkoušení zdarma

Důležité parametry hostingu

Slabší parametry, dva datově omezené tarify

Má webhosting nějaká razantní omezení, jež jsou pro vás neúnosná? Běží na rychlejším SSD disku nebo na starším HDD disku? A podporuje hosting redakční systém WordPress?

Prosor pro web (GB)6GB
zdarma doména 3. řádu
Počet subdoménneomezeně
Počet email adresneomezeně
Počet My SQL databázeneomezeně
PHP Memory_llimitneuvádí
Max_execution timeneuvádí
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeně
PHP 7 a vyšší
Podpora Wordpressu
SSD disk

Zabezpečení

Základní zabezpečení https je v ceně pouze u nejvyššího tarifu

Byť je zabezpečení webu z velké části na vaší zodpovědnosti při tvorbě webu, výběr správného hostingu udělá též dost. Na co se však dívat? Zejména zda-li můžete na web nasadit SSL protokol (https), zda-li má hosting antivir, antispam a pravidelně zálohuje váš web. Díky pravidelnému zálohování můžete kdykoli požádat podporu o obnovení webu. Jak si v této oblasti vede Free-host?

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir
Garance spokojenosti14 dní

Podpora

Podpora i na online chatu

Těžko budete hledat službu, u které je podpora zásadnější než právě u webhostingu. Zejména při tvorbě webu se často stává, že narazíte na komplikace, které bez ochotné podpory nevyřešíte. Kromě ochoty podpory se též díváme, na jakých frontách jsou k zastižení: telefon, email, live chat či autorizovaný požadavek. Tabulka níže odpoví:

Email
Autorizovaný požadavek
Live chat
Telefon
FAQ
Pracovní doba podporyneuvádí

Není pro vás Free-host to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.

Více informací →

Free-host recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem