Free-host recenze
Shrnutí recenze
Free-host si ukousl na českém webhostingovém trhu jen poměrně malý podíl. Přesto si zaslouží zmínku. Nabízí totiž dva cenově velmi výhodné tarify – a jeden bezplatný. Jak to funguje? Začněme tarifem zdarma, který najdete pod názvem „Free“.
Výhody
- Cenově velmi dostupný webhosting
- Jednoduchý tarif zdarma
Nevýhody
- Omezený prostor pro web
- Parametry pro nenáročné stránky
Free-host recenze
Stačit bude opravdu jen drobným webům s minimálními nároky. Poskytne vám pouze 500 MB místa. K tomu získáte jedinou databázi a jednu emailovou adresu. Ale největší nevýhody teprve přijdou. Tento tarif nepodporuje denní provádění záloh, nenabízí https zabezpečení, a dokonce má omezený datový tok, a to na 1 GB měsíčně. Nepodporuje ani nejnovější verze PHP. V dnešní době tedy uspokojí málo koho.
Free-host ale naštěstí nabízí i lepší alternativy. Jsou to tarify „Standard“ a „No limit“. První jmenovaný je k dispozici za pouhých 20 Kč měsíčně a má už výrazně zajímavější parametry. Například 2 GB místa, neomezený počet emailových schránek nebo subdomén či denní zálohy. Stále ale pokulhává. Datový tok je totiž omezen na 4 GB měsíčně, https je pak k dispozici za příplatek 10 Kč měsíčně.
A konečně je tu balíček „No limit“. Název je ale trochu zavádějící. Ano, tarif nabídne neomezený datový přenos i počet subdomén, emailových adres či databází, prostor pro web je ale stále limitován. Činí 6 GB, což není kdovíjak štědré. Cena provozu je na druhou stranu docela lidová, navíc zahrnuje https zabezpečení. Provozovatelé menších webů tak mohou najít v nabídce Free-host řešení.
Cenově přívětivý webhosting vhodný především pro malé weby.
Není pro vás Free-host to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.
Nízká cena, dostupné řešení pro drobné weby.
Cena při výběru hraje důležitou roli, protože jde často o největší náklad, jež budete při provozování webu mít. Jak je na tom cena webhostingu na rok, cena .cz a .com domény? Máte možnost Free-host vyzkoušet bezplatně?
Slabší parametry, dva datově omezené tarify.
Má webhosting nějaká razantní omezení, jež jsou pro vás neúnosná? Běží na rychlejším SSD disku nebo na starším HDD disku? A podporuje hosting redakční systém WordPress?
Základní zabezpečení https je v ceně pouze u nejvyššího tarifu.
Byť je zabezpečení webu z velké části na vaší zodpovědnosti při tvorbě webu, výběr správného hostingu udělá též dost. Na co se však dívat? Zejména zda-li můžete na web nasadit SSL protokol (https), zda-li má hosting antivir, antispam a pravidelně zálohuje váš web. Díky pravidelnému zálohování můžete kdykoli požádat podporu o obnovení webu. Jak si v této oblasti vede Free-host?
Podpora i na online chatu.
Těžko budete hledat službu, u které je podpora zásadnější než právě u webhostingu. Zejména při tvorbě webu se často stává, že narazíte na komplikace, které bez ochotné podpory nevyřešíte. Kromě ochoty podpory se též díváme, na jakých frontách jsou k zastižení: telefon, email, live chat či autorizovaný požadavek. Tabulka níže odpoví:
Není pro vás Free-host to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.
Naši návštěvníci přispěli k článku o Free-host následující diskuzí a názory - 1 zkušeností
v poho