Dashlane recenze

Vyhody

+ Komplexní ochrana pro ochranu a správu hesel napříč všemi zařízeními.

Nevyhody

Bezplatná verze se nesynchronizuje mezi zařízeními.

 

Dashlane Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Dashlane je správce a digitální peněženka v jednom. Služba je zabezpečena klasickými ochrannými šifrovacími metodami 256AES, PBKDF2. Aplikace si můžete nainstalovat na různých zařízeních a operačních systémech. Díky tomu se můžete rychle a bezpečně přihlásit kamkoliv a z jakéhokoliv zařízení, které denně používáte. 

Dashlane umí ukládat také další údaje, které je potřeba mít v bezpečí. To jsou například údaje z platebních karet, adresy, ID, WiFi hesla nebo citlivé údaje. Tyto údaje vám pak aplikace jednoduše vyplní do políček formulářů webových služeb a obchodů.

Správce hesel funguje tak, že si na svých zařízeních nainstalujete aplikaci nebo doplněk do internetového prohlížeče. V nich se přihlásíte do svého účtu Dashlane. K tomuto účtu si musíte vytvořit silné heslo. Je to však jediné heslo, které si budete muset pamatovat. Ostatní hesla a další údaje si bude pamatovat správce hesel.

Dashlane video recenze

Finance – 7.7/10

Správce hesel Dashlane má v nabídce tři placené cenové tarify – Individual, Family a Business. Podle tarifu se pak odvíjí i cena služby správce hesel. 

Rodinný tarif můžete používat s 5 členy rodiny. 

Tarif Individual je možné používat také zdarma, ale s velice omezenými možnostmi. Ve verzi zdarma můžete uložit pouze 50 hesel a používat službu pouze na jednom zařízení.

Pro náš test jsme si zvolili placený tarif Individual. Ten vyjde při roční platbě na necelých 1000 Kč. 

Roční platba925,50Kč
BalíčekPremium individual
Omezená verze zdarma?
Rodinný tarif (5 uživatelů)

Důležité funkce – 10/10

Za nejdůležitější funkci správce hesel považujeme možnost neomezeného přidávání různých údajů jako jsou hesla, platební karty a tak dále. Dashlane umožňuje svým uživatelům přidat neomezený počet těchto údajů. Mluvíme však o placeném tarifu. Tarif zdarma je omezený.

Do správce hesel Dashlane můžete přidávat i další citlivé údaje jako jsou hesla k WiFi, licence software, různé identity (například údaje z řidičského průkazu a občanského průkazu), čísla smluv a tak dále. Ze správce hesel si můžete udělat zabezpečený trezor s důležitými údaji.

Dashlane disponuje funkcí automatického vyplňování formulářů. Aplikace pozná, kterou stránku navštěvujete a na té vám nabídne správné přihlašovací údaje.

Ve správci hesel je také funkce na generování hesel a ukazatel síly hesel. Ten vám ukáže, jak kvalitní jsou vaše současná hesla.

V placeném tarifu máte k dispozici zabezpečené úložiště souborů. Správce hesel není klasický cloud s obrovským prostorem pro data. Dashlane nabízí 1GB prostoru pro soubory jako dokumenty, obrázky nebo třeba archivy.

Neomezený počet položek (hesla, karty atd.)
Možnost ukládat další data (WiFi, licence, identity atd.)
Automatické vyplnění formulářů
Zabezpečené poznámky
Ukazatel síly hesla
Generátor hesel
Bezpečné úložiště souborů (1GB)

Důležité parametry – 10/10

U správce hesel je nejdůležitější, aby šel využívat napříč všemi zařízeními a operačními systémy. Dashlane má aplikace pro Windows, MacOS, Linux, ale také pro Android a iOS. K tomu disponuje ještě doplňky pro internetové prohlížeče

Pokud máte svá hesla uložená v internetovém prohlížeči, tak určitě oceníte, že Dashlane dokáže tato hesla importovat, abyste je mohli využívat kdekoliv, kde nemáte dostupnou databázi hesel z internetového prohlížeče.

Správce hesel Dashlane lze využívat na neomezeném počtu zařízení.

Podpora Windows, macOS, Linux
Doplněk pro prohlížeč
Aplikace pro telefon (Android, iOS)
Počet podporovaných zařízení neomezeně
Možnost sdílení údajů
Jednoduchý import hesel z prohlížeče

Bezpečnost – 10/10

Bezpečnost dat je ošetřena šifrovacími metodami 256AES, PBKDF2. Data zašifrovaná touto metodou jsou prakticky nerozšifrovatelná. Pokud nikomu neprozradíte své hlavní heslo k databázi správce hesel.

Aplikaci lze zabezpečit dvoufázovým ověřením (2FA). Přihlásit se také lze bez použití hesla, a to otiskem prstu.Pro větší bezpečí uživatelů dokáže Dashlane sledovat kompromitované weby. Ty vám včas nahlásí, abyste na ně neukládali citlivé údaje, které by na nich nebyly v bezpečí.

Šifrovací metoda256AES, PBKDF2
Dvoufázové ověření
Přihlášení otiskem prstu
Sledování kompromitovaných webů
Automatické uzamknutí aplikace

Podpora – 7.5/10

Uživatelská podpora není k dispozici nonstop. To je jediná její malá nevýhoda. Uživatelskou podporu lze kontaktovat přes live chat, e-mail nebo přes oblíbené sociální sítě.

Nonstop 24/7
Live chat
Facebook nebo Twitter
E-mail


Závěrečné hodnocení

Dashlane Recenze
Dashlane Logo

Název: Dashlane

Shrnutí:
✅ Synchronizace mezi všemi zařízeními
✅ Dvoufázové ověření
✅ Součástí je VPN ochrana
✅ Skenuje darkweb

 • Finance - 7.7/10
  7.7/10
 • Důležité funkce - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 10/10
  10/10
 • Bezpečnost - 10/10
  10/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.09 (11 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání správců hesel.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám