Coinsbank recenze

Coinsbank


Výhody
+ Jednoduchá směnárna a tři fiat měny

 

 

Nevýhody
– Vysoké poplatky, chybí čeština
– Nižší likvidita, regulace v Belize

 

coinsbank-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Coinsbank je burza založená roku 2016 se sídlem ve Skotsku a patří mezi ty s menší likviditou. Burza je regulovaná v Belize, což jí nepřidává příliš důvěryhodnosti. Mimo obchodu s kryptoměnami nabízí také obchod s fiat měnami. Není proto divu, že podporuje vklady hned ve čtyřech měnách, v amerických dolarech, eurech, librách a rublech. Z kryptoměn umožňuje obchodovat pouze s Bitcoinem, Litecoinem, Ethereum a XRP.

Coinsbank nabízí jednoduchou platformu, k jejímuž spuštění je však nutná registrace. Platforma je také dostupná ve verzi pro smartphony a tablety. Pro registrované nabízí zabezpečení ve formě 2FA autorizace, kdy klient všechny důležité kroky potvrzuje kódem zaslaným na jeho mobil, či v podobě vkladů uložených v offline peněženkách. Pro všechny klienty je tu nonstop zákaznický servis, který není bohužel v češtině. Burza nepodporuje obchodování s finanční pákou a její poplatky dosahují hodnoty 0,5 % za transakci, což je až dvojnásobek oproti konkurenci.

Vklad umožňuje burza vložit bankovním převodem, platebními kartami, s pomocí aplikací jako OKPay, Epay atd. nebo skrze kryptoměné peněženky. Vklady jsou zdarma, ale výběry jsou zpoplatněny, u kryptoměn 0,5 % a u fiat měn 1 % z výběru.

Sečteno a podtrženo, burza Coinsbank je relativně moderní burza, která nabízí mnoho fiat měn, několik kryptoměn a mnoho platebních metod. Velké poplatky, regulace v Belize i nepřítomnost češtiny z ní však dělají burzu, kterou nelze zcela doporučit.

Coinsbank je průměrná a málo důvěryhodná burza.

Podporované kryptoměny

Nízký počet kryptoměn, ale tři fiat měny

Zejména pokud jste aktivní krypto-investor, chcete mít co nejširší výběr kryptoměn, do kterých můžete v rámci burzy investovat. Nabízí právě Coinsbank ty kryptoměny, jež jsou pro vás zajímavé? To odpoví tabulka níže:

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON
Jiné měny?

Platební možnosti

Vkládat je možné bankovním převodem, platebními kartami, platebními aplikacemi nebo z kryptoměné peněženky

Je možné platit kartou, v hotovosti, bankovním převodem nebo pouze v digitální měně? Zejména u burz, jež obchodují altcoiny (jiné než bitcoin), je běžné, že nepřijímají platby ve FIATu.

Bankovní převod
Platební karta
Hotovost
Převod kryptoměn

Zabezpečení

Základní funkce; Limit order, Market order

Byť je úroveň zabezpečení burzy z pohledu uživatele téměř nezjistitelná a nejlepší obrázek o bezpečnosti burzy si uděláte, když si zkontrolujete její reputaci, určitě by měla mít dvoufaktorovou autentizaci a SSL zabezpečení (https). Některé burzy nabízejí funkce podobné těm, které najdete ve forexu, jako např. short sell či future contracts (margin trading). Jak je na tom Coinsbank?

HTTPS
Dvoufaktorová autentizace
Margin trading

Reputace

Průměrný a málo důvěryhodná burza

Dali jsme do kupy nezávislá testování bitcoin burzy Coinsbank a dali je na jedno místo. Jak si tato burza vede v očích veřejnosti?

Rok založení2016
TrustPilot.com26%
CryptoCompare.com-
Bestbitcoinexchange.net-

Není pro vás Coinsbank to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších bitcoin burz.

Více informací →

Coinsbank recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.5 (2 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem