Coinomi recenze

Coinomi


Výhody
+ Obrovské množství kryptoměn, žádné poplatky
+ Peněženka je zdarma, dostupná pro mobilní telefony i stolní počítače, možnost směny

 

Nevýhody
– Chybí 2FA zabezpečení

 

coinomi-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Coinomi kryptoměná peněženka, kterou v roce 2014 vyvinul George Kimionis s myšlenkou vytvořit bezpečnou aplikaci pro kryptoměny. Peněženka je pro mobilní telefony i stolní počítače a umožňuje poslat i přijímat více než 125 kryptoměn. Ačkoliv se v březnu roku 2019 objevila v peněžence kritická bezpečnostní chyba, peněženka si stále drží dobrou pověst.

Aplikace této peněženky funguje pod systémy iOS, Android, Linux, Mac a Windows. Bezpečnost klienta zajišťuje pak tím, že jeho privátní klíč ukládá u něj, nikoliv v databázi firmy. Silné šifrování dále hlídá jeho vklady. Nakonec si musí každý uživatel nastavit speciální heslo pro důležité operace, jako je vybírání vkladů. Peněženka také chrání soukromí svých klientů. Nevyžaduje např. KYC, nevystavuje nikde jejich IP adresy ani jinak neshromažďuje nebo nepředává údaje o klientech třetím stranám.

Velká výhoda peněženky je možnost směnit mezi kryptoměnami bez nutnosti navštěvovat kryptosměnárny nebo kryptoměné burzy. K tomu využívá integrované systémy jako Changelly nebo ShapeShift. Peněženka je standardně zdarma a bez poplatků za transakce. Poplatky jsou občas spojené s výběrem kryptoměn z peněženky. V Coinomi není bohužel přítomna čeština.

Coinomi je i přes bezpečnostní problém ze začátku roku 2019 kryptoměná peněženka s dobrou pověstí, s více jak 125 kryptoměnami a s interní směnárnou. Přes mírnou obezřetnost je však na místě tuto kryptoměnou peněženku doporučit.

Coinomi je kryptoměná peněženka a směnárna v jednom s více než 125 kryptoměnami.

Kompatibilita

Umožňuje směnu kryptoměn

Máte ke svým kryptoměnám v peněžence Coinomi přístup ze všech zařízeních? Má peněženka webovou i mobilní aplikaci, společně i s desktopovým klientem? A v neposlední řadě, je administrace v češtině? To se dozvíte v tabulce níže:

Cena0Kč
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Webová aplikace
Mobilní aplikace
Desktop klient
Je v češtině?

Zabezpečení

Základní funkce; Posílání a přijímání kryptoměn, směnárna

Když jde o uchovávání vašich kryptoměn, je úroveň zabezpečení zásadním faktorem. Offline peněženky jsou obecně bezpečnější, jelikož jsou téměř nemožné hacknout. Na druhou stranu jsou méně praktické a méně flexibilní než softwarové peněženky (nejčastěji jde o mobilní či webové aplikace). V případě Coinomi jde o softwarovou peněženku.

Poskytovatel nevlastní vaše kryptoměny
Je offline?
Záloha

Podpora kryptoměn

Podporuje více než 125 kryptoměn

Nevadí vám mít pro každou kryptoměnu jinou peněženku? Nebo dáte prioritu tomu, najít peněženku, jež podporuje všechny vaše kryptoměny? Ať je to tak či onak, tabulka odpoví:

Podporuje více měn?
Jaké kryptoměny podporuje?Bitcoin, Ethereum, ZCash, LiteCoin, Dash a dalších 120 kryptoměn

Reputace

Jedna z nejpopulárnějších kryptopeněženek

Svět kryptoměn je stále poněkud divoký západ, proto je stále jedním z nejdůležitějších faktorů právě reputace peněženky. Jak je na tom právě Coinomi?

Hodnocení na APP Store92%
Hodnocení na Google Play92%

Není pro vás Coinomi to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších bitcoin peněženek.

Více informací →

Coinomi recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.4 (30 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

3 Příspěvky

  1. Miloslav 20.12.2021
  2. Tomas 4.11.2021
  3. Tomáš 7.2.2021

Přispět názorem