Coinbase pro (gdax) recenze

Coinbase pro (gdax)


Výhody
+ Jedna z největších burz na světě
+ Velmi nízké poplatky

 

Nevýhody
– Vhodná spíše pro zkušené obchodníky
– Špatná zákaznická podpora dle zkušeností některých uživatelů

 

coinbase-pro-gdax-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Coinbase Pro, dříve Global Digital Asset Exchange (GDAX), je kryptoměnová burza propojená se směnárnou Coinbase. Tato burza byla založená v lednu roku 2015 a od svého vzniku dosud nezaznamenala žádné významné škraloupy na reputaci. Od směnárny Coinbase se burza liší tak, že si zde klient nekupuje krypotměny od směňující společnosti, ale od jiných obchodníků.

K dispozici zde má klient knihu objednávek, historii objednávek, otevřené objednávky, zůstatek účtu, upravitelný svíčkový nebo čárový graf a mnoho dalších indikátorů a funkcí. Kvůli čemuž je platforma vhodná spíše pro pokročilejší obchodníky. Z příkazů k prodeji burza nabízí například Market order, Limit order nebo Stop order. Samotný nákup a prodej je jednoduchý a přehledný. Poplatek za danou objednávku je vždy aktualizovaný ještě před jejím uskutečněním a pohybuje se obvykle mezi parádními 0 % a 0,25 %. Velkou nevýhodou je nepřítomnost finanční páky.

Burza nabízí pouze dvacet kryptoměn, mezi kterými navíc chybí např. Monero, IOTA, Dash, Cardano, NEO a Tron. Převádět lze z euro nebo stablecoinů USDC nebo DAI.

Vklady a výběry na burzu může klient uskutečnit pouze skrze bankovní převod nebo s pomocí kryptoměné peněženky. Existuje však i třetí možnost. Protože jsou účty směnárny i burzy propojené, je možné vložit peníze platební kartou na účet směnárny a tyto finance následně zdarma převést na burzovní účet.

Velkou nevýhodou burzy je nepřítomnost oficiální mobilní aplikace. K dispozici je pouze neoficiální aplikace UDAX Mobile App, která však není licencovaná ani zdarma. Je pak na každém, jestli chce poskytnout své osobní údaje třetí straně.

Burz Coinmate Pro má ve světě velmi dobrou reputaci a patří mezi jednu z největších kryptoměných světových burz. Mezi její jediné vady na kráse lze započítat nepřítomnost oficiální mobilní aplikace či málo kryptoměn. Ve všech ostatních ohledech se však jedná o profesionální kryptoměnou burzu, která používá všechny dnes standardní zabezpečovací nástroje.

Coinmate Pro je burza s křišťálovou pověstí vhodná pro svou složitost spíše pro profesionály.

Podporované kryptoměny

Nízký počet kryptoměn, které lze převést pouze na euro nebo stablecoin USDC a DAI

Zejména pokud jste aktivní krypto-investor, chcete mít co nejširší výběr kryptoměn, do kterých můžete v rámci burzy investovat. Nabízí právě Coinbase pro ty kryptoměny, jež jsou pro vás zajímavé? To odpoví tabulka níže:

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON
Jiné měny?

Platební možnosti

Vkládat je možné bankovním převodem nebo z kryptoměné peněženky. S pomocí směnárny Coinbase i platební kartou

Je možné platit kartou, v hotovosti, bankovním převodem nebo pouze v digitální měně? Zejména u burz, jež obchodují altcoiny (jiné než bitcoin), je běžné, že nepřijímají platby ve FIATu.

Bankovní převod
Platební karta
Hotovost
Převod kryptoměn

Zabezpečení

Základní funkce; Příkazy Market order, Limit order a Stop order

Byť je úroveň zabezpečení burzy z pohledu uživatele téměř nezjistitelná a nejlepší obrázek o bezpečnosti burzy si uděláte, když si zkontrolujete její reputaci, určitě by měla mít dvoufaktorovou autentizaci a SSL zabezpečení (https). Některé burzy nabízejí funkce podobné těm, které najdete ve forexu, jako např. short sell či future contracts (margin trading). Jak je na tom Coinbase pro?

HTTPS
Dvoufaktorová autentizace
Margin trading

Reputace

Stabilní burza vhodná spíše pro profesionály

Dali jsme do kupy nezávislá testování bitcoin burzy Coinbase pro a dali je na jedno místo. Jak si tato burza vede v očích veřejnosti?

Rok založení2012
TrustPilot.com24%
CryptoCompare.com-
Bestbitcoinexchange.net80%

Není pro vás Coinbase pro (gdax) to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších bitcoin burz.

Více informací →

Coinbase pro (gdax) recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.4 (5 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem