Bohemia Energy Recenze

Bohemia Energy


Výhody
+ Na prvních 12 měsíců nejlepší nabídka elektřiny a garance měsíce zdarma u elektřiny i plynu.
+Dlouhodobě výhodné ceny. Okamžitě viditelné typy smluv.

Nevýhody
-Garanci měsíce zdarma u plynu a elektřiny dostanou pouze noví zákazníci.
-Bohemia Energy nemá mobilní aplikaci pro on-line správu.

Bohemia Energy Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Bohemia Energy je stabilní společnost a zároveň největší alternativní dodavatel energií v České republice.  Na českém trhu působí přibližně již 15 let. Od začátku se snaží nabízet služby odlišně, než jejich konkurence – a samozřejmě výhodněji, aby jejich klienti byli dlouhodobě spokojení a neodcházeli k jiným dodavatelům. I díky tomu poskytují smlouvy (mimo jiné) na dobu neurčitou – tedy bez závazků a klientům rovnou nabízí určitý typ smlouvy, jehož výhody si mohou zájemci zjistit na internetu.

Elektřinu od Bohemia Energy mohou klienti získat velmi výhodně již od prvního roku. Právě první – řekli bychom průlomový rok – mají garantovanou jednotnou cenu energie – 1299 Kč/MWh bez DPH. Dodavatel při tom slibuje, že zákazník získá nejlepší nabídku elektřiny – a to po celý rok. Po tomto roce automaticky přechází na nový typ smlouvy, která slibuje elektřinu za velkoobchodní ceny i pro domácnosti. To poskytuje zákazníkovi jistotu, že nebude platit žádné výdaje navíc.

Plyn od Bohemia Energy je dlouhodobě výhodný. Už první rok s výhodným tarifem získají zákazníci garanci měsíce zdarma. Další rok pak přejdou na nový typ smlouvy, kde je čeká plyn za velkoobchodní ceny – a to i pro domácnosti. To je rozhodně výhodné. Navíc zákazníci se nemusí smluvně vázat. Smlouvy jsou na dobu určitou i neurčitou, což jim dává svobodu v rozhodování. Bohemia Energy se však snaží, aby jejich ceny byly natolik výhodné, že klienti smlouvy bez závazků nezneužijí k odchodu ke konkurenci.

Bohemia Energy – Recenze

Společnost Bohemia Energy vstoupila na český energetický trh v roce 2005 a o rok později začala nabízet své služby zákazníkům jako první alternativní dodavatel elektřiny. Plyn přidali do své nabídky o dva roky později. Rychle si získali pověst jako férová firma s výhodnými cenami. Je to především tím, že jejich smlouvy jsou transparentní a zákazníci ihned vidí, kolik budou platit a za to. Na rozdíl od (některé) konkurence nemlží a nenabízí smlouvy a ceny individuálně, ale jednotně – pro všechny. Plyn i elektřinu si klienti mohou pořídit za velkoobchodní ceny, a to i přes to, že se jedná o malé domácnosti. Navíc smlouvy bez závazků jim umožňují svobodnou volbu. Bohemia Energy naopak díky smlouvám na dobu neurčitou musí neustále udržovat ceny takové, aby se zákazníkům vyplatily a neodcházeli jinam.

Plyn
Elektřina
Další výhody
On-line správa
Mobilní aplikace

Služby od Bohemia Energy 8/10

Bohemia Energy Sluzby

Zákazníci mohou od společnosti Bohemia Energy získat plyn i elektřinu. Vše je cenově dlouhodobě výhodné a díky smlouvám Start++ mají extra slevy a výhody už od samého začátku. U elektřiny společnost garantuje nejlepší nabídku – v porovnání s konkurencí, 1299 Kč/MWh bez DPH a garanci měsíce zdarma. V podstatě totéž pak nabízí i odběratelům plynu.

Aby měli zákazníci přehled o zaplacených zálohách, nebo si mohli osobní údaje upravovat z pohodlí domova, mohou využívat on-line přihlášení ke svému účtu u Bohemia Energy a kontrolovat vše kdykoli potřebují. V tomto účtu však nenajdou aktuální výši spotřebované energie, takže nezjistí, zda budou mít přeplatek, nebo nedoplatek. Tyto informace získává Bohemia Energy od distributora pouze jednou za rok.

Poradenství

Společnost Bohemia Energy naše sympatie získala nejen díky transparentně nastaveným smlouvám a velkoobchodním cenám, ale také za poradenství ohledně energií, které poskytuje zdarma. Funguje to jednoduše. Klient zavolá na zákaznickou linku, domluví si schůzku a obchodní zástupce společnosti za ním dorazí třeba až domů. Tam s ním probere veškeré možnosti, představí nejideálnější řešení a pokud se klientovi bude zamlouvat, pomůže rovnou s jeho realizací.

Obchodní zástupce zákazníkům pomůže vyznat se ve fakturách, zkontroluje s nimi smluvní údaje, pořeší, kde klienti zbytečně utrácí a spočítá s nimi možnou úsporu. To všechno zdarma.

Fotovoltika

Bohemia Energy Fotovoltaika

Pro zákazníky, kteří chtějí být energeticky samostatní, pomáhá Bohemia Energy vybudovat fotovoltaickou elektrárnu na klíč, a ještě k tomu získat garantovanou dotaci s výkupem přebytků. Tuto službu sice běžní zákazníci nijak neocení, ale možnost tady je, a to je dobře.

Finanční služby

Bohemia Energy pod značkou BEplan poskytuje dokonce i finanční služby na profesionální úrovni. Toto sice nemá s energiemi nic moc společného, ale pomůže to zákazníkům komplexně vyřešit financování domácnosti. Bohemia Energy ve společnosti s renomovanými partnery poskytuje spotřebitelské úvěry na nákup vybavení domácnosti, a především komplexní finanční plánování v oblasti pojištění, investic, spoření a financování.

Elektřina od Bohemia Energy – 10/10

Bohemia Energy Elektrina

Bohemia Energy poskytuje především elektřinu a plyn. Smlouvu si mohou zákazníci vybrat bez závazku, tedy na dobu neurčitou, nebo se závazkem. Záleží jen na jejich přání. Díky tomu, že za elektřinu platí velkoobchodní cenu, ušetří nemalé peníze. Navíc novým zákazníkům společnost garantuje měsíc z neregulované části elektřiny zdarma. Klient nejprve dostane startovací smlouvu na rok, tzv. smlouvu Start++, kdy má garantovanou nejlepší cenu elektřiny. Ani po uplynutí prvního roku však o výhody nepřijde. Pokračuje pak dalším typem smlouvy, tzv. Energie A++, kdy dostává elektřinu za již zmíněné velkoobchodní ceny.

Závazky
Výhodné dlouhodobě
Změna výše zálohy

Mezi další výhody se dají počítat automaticky vracené přeplatky za elektřinu, zákaznická linka zdarma, která funguje i o víkendech (je ovšem složitější se na ni dovolat), on-line správa zákaznického účtu na internetu a jednoduchý přechod od konkurence, který firma zařídí za zákazníka.

Plyn od Bohemia Energy – 7.5/10

Bohemia Energy Plyn

Plyn od společnosti Bohemia Energy se vyplatí především při dlouhodobém odebírání, stejně jako elektřina. Společnost se snaží neustále sledovat výši cen za plyn od konkurenčních dodavatelů a na jejich základě připraví svým zákazníkům takové ceny, aby byly vždy výhodné. Zákazníci si mohou vybírat smlouvy na dobu neurčitou, ale i určitou. Záleží jen na nich, co jim bude nejvíce vyhovovat. Vedle dlouhodobě výhodných cen poskytuje společnost tzv. garanci měsíce zdarma. Znamená to, že noví klienti získají jeden měsíc zdarma z tzv. neregulované částky za plyn.

Závazky
Výhodné dlouhodobě
Vlastní těžba plynu
Změna výše zálohy

Pro stávající klienty má společnost nachystanou smlouvu Energie A++, kde získají plyn za velkoobchodní ceny. Bohemia Energy navíc s cenou plynu kopíruje aktuální cenu na trhu. To znamená, že její výhodnost neurčuje dodavatel, ale trh. Navíc pokud klient zvolí smlouvu na neurčito a společnost vytvoří nový, výhodnější produkt, může k němu klient bez sankcí přestoupit. Jeho cena za plyn tak může být stále co nejvýhodnější.

Uznáváme i další výhody, jako je vrácení přeplatků rovnou na účet, možnost přihlásit se k zákaznickému účtu on-line atd. Zkrátka Bohemia Energy podle nás právem patří mezi pět nejlepších dodavatelů energií na českém trhu.

Jak uzavřít smlouvu s Bohemia Energy 10/10

Stát se zákazníkem společnosti Bohemia Energy je poměrně jednoduché. Ať už potřebujete uzavřít smlouvu na plyn či elektřinu na zcela nové odběrné místo, při stěhování do nového bytu či domu, nebo jednoduše chcete změnit dodavatele na místě stávajícím, můžete to udělat různými způsoby. Smlouvu lze uzavřít po telefonu, on-line i přes e-mail. Buď můžete postupovat sami krok po kroku tak, jak vás vedou formuláře a instrukce na webu společnosti, nebo si můžete domluvit schůzku s jednatelem. Jednatel neboli obchodní zástupce, za vámi přijde na předem domluvené místo, projde s vámi všechny náležitosti, poradí, kde se dá ušetřit a jak nejlépe smlouvu nastavit, abyste měli plyn i elektřinu co nejvýhodnější a následně vám pomůže smlouvy uzavřít a dokončit.

Nově
Přechod od konkurence
Sjednat on-line
Sjednat telefonicky
Mají pobočky/zákaznické centrum
Jednatel až do domu
Pracují i o víkendu - Zákaznická linka

Pokud přecházíte od konkurence, pracovníci Bohemia Energy za vás vše vyřeší. Vám stačí uzavřít smlouvu s nimi. O to, kdy a jak se ukončí smlouva se stávajícím dodavatelem už se starat nemusíte. To je samozřejmě velká výhoda, která šetří čas zákazníků.

Další možností, jak uzavřít smlouvu s Bohemia Energy je navštívit zákaznické centrum, na kterém si lze předem sjednat schůzku.

Podpora 7.6/10

Klientská podpora je u Bohemia Energy řešena především po telefonu. K dispozici jsou dvě čísla zákaznické linky, která fungují i o víkendu a další číslo tzv. Prodejní linky, které je k dispozici během pracovního týdne. Klienti mohou své dotazy zaslat i na informační e-mail. Postrádáme on-line chat, který se na rychlé dotazy vždy hodí. Pokud byste raději dali přednost osobnímu kontaktu, je možné navštívit některou z poboček/servisních míst společnosti, sjednat si osobní schůzku s obchodním zástupcem, či požádat o výše zmíněné energetické poradenství.

Kontaktní e-mail
On-line chat
Telefon
Zodpovězené otázky10/10
Kvalita podporyDobrá

My jsme nejprve zkoušeli volat na zákaznickou linku o víkendu. Bohužel ani v jeden námi zvolený čas v průběhu celého dne nebyl úspěšný a čekací doba byla tak dlouhá, že jsme to vzdali. Zkusili jsme tedy napsat do zprávy na facebookových stránkách, ale ani tam jsme se o víkendu nedočkali žádné reakce.

Dovolali jsme se až v pondělí ráno. Tentokrát jsme nečekali téměř vůbec. Operátor byl vstřícný, ochotně vše vysvětlil, vše věděl okamžitě, aniž by si musel odpovědi dohledávat a na závěr nám nabídl pomoc s přechodem od konkurenčního dodavatele k Bohemia Energy. Nijak však nenaléhal, když jsme nechtěli smlouvu nastavovat hned. To oceňujeme, protože nám ponechal možnost svobodné volby a stal se pro nás důvěryhodným.

Až na komplikace s dovoláním se o víkendu a nulovou reakcí na sociální síti hodnotíme klientskou správu pozitivně.

Bohemia Energy
Bohemia Energy Logo

Název: Bohemia Energy Recenze

Shrnutí:
✅ Energie od jednoho poskytovatele
✅ Výkup elektřiny

 • Služby - 8/10
  8/10
 • Elektřina od Bohemia Energy - 10/10
  10/10
 • Plyn od Bohemia Energy - 7.5/10
  7.5/10
 • Zřízení - 10/10
  10/10
 • Podpora - 7.6/10
  7.6/10
8.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.22 (178 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

12 Příspěvků

 1. Radim Pavelka 17.6.2021
 2. Ladislav 30.4.2021
 3. Jan Kříž 3.3.2021
 4. Denisa Marková 22.1.2021
 5. Jaroslav 15.12.2020
 6. Petr Slavíček 29.10.2020
 7. Marek Pácalt 16.10.2020
  • Tomáš Bruner 23.11.2020
 8. Pavel 25.9.2020
 9. Roman Karlec 9.7.2020
 10. Martin F. 24.4.2020
 11. Jindřich 5.3.2020

Přispět názorem

Odesílám