Blueboard WordPress hosting recenze

Vyhody

+ 10 domén 2. řádu v rámci jednoho webhostingového tarifu (multihosting)

Nevyhody

Poměrně nedostatečný prostor pro databáze

 

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Blueboard je česká webhostingová společnost. Ta se sice přímo nespecializuje na redakční systém WordPress, ale konfigurace jejích serverů je pro tento systém velice vhodná. Ve službách této hostingové společnosti nehledejte nějaké záludnosti.

Blueboard nabízí jeden webhostingový tarif. Nedělí tedy své služby na mnoho balíčků s různými názvy a konfiguracemi. To je jistá výhoda, oproti konkurenčním webhostingům, protože jako zákazník nemusíte příliš přemýšlet nad tím, co vybrat.

WordPress je nejoblíbenější redakční systém (CMS) na světě. V administraci webhostingu proto naleznete možnost nainstalovat jej jedním kliknutím. Vyhnete se tím nastavování konfiguračních souborů, vytváření databáze, a nakonec kopírování hromady souborů přes FTP.

U Blueboard si můžete zaregistrovat domény za ceny, které příliš nevybočují nad běžný standard. Pokud váš projekt vyroste a běžný webhosting už mu nebude stačit, tak si můžete objednat výkonnější managed server, který má vysoký výkon.

Finance – 8/10

Blueboard má jeden webhostingový tarif. Ten se může zdát na první pohled dražší, ale jednou z jeho výhod je, že v jednom hostingu můžete spravovat 10 domén 2. řádu. Pokud byste vydělili celkovou roční sumu mezi 10 domén, tak se dostanete na bezkonkurenční cenu za jeden webhosting.

Určitou výhodou služeb Blueboard je, že si je můžete otestovat na 14 dní bez závazků. Zdarma si vyzkoušíte administraci, chod serverů a třeba chod redakčního systému WordPress.

Pokud si hosting objednáte na delší období (2, 3 roky) máte šanci získat slevu až 20 % na webhostingové služby.

Roční platba s DPH1 147,08 Kč
BalíčekHosting

Důležité parametry – 7.8/10

Blueboard je klasický multihosting. Pod jedním webhostingem můžete spravovat až 10 domén 2. řádu. Pod každou doménou může běžet jiný projekt. Jednotlivým doménám můžete nastavovat samostatné FTP účty, e-mailové schránky a další. Takže se nabízí možnost, využívat tento webhosting i pro klientské projekty.

Samozřejmostí webhostingu je vytváření neomezeného počtu subdomén (domén 3. řádu). Určitou nevýhodou může být diskový prostor 10 GB. Ten může být pro 10 větších projektů nedostatečný.

Na Blueboard můžete vytvořit neomezený počet databází, ale musí vám pro všechny dohromady stačit prostor o velikosti 0,5 GB, což není mnoho.

Samostatnému WordPressu stačí PHP memory limit 64 MB. Jeho nároky však vzrůstají s dalšími doplňky, které do něho nainstalujete. Blueboard má PHP memory limit 256 MB. To je dostatečné pro provoz náročnějších webů nebo e-shopů na WooCommerce.

Součástí služeb webhostingu je zřízení SSL certifikátu zdarma pro všechny domény a také subdomény.

Počet domén10
Počet subdoménneomezený
Prostor na disku10 GB
Maximální velikost jedné databáze0,5 GB
Volitelná verze PHP?
PHP memory limit256 MB
PHP time limit (max_execution_time)30 s (lze zvýšit na 120 s)
Upload_max_filesize32 MB (lze zvýšit na 128 MB)
Podpora .htaccess
Certifikát SSL v ceně? (Let's Encrypt)

Doplňkové služby – 9.5/10

Protože nám jde v první řadě o WordPress, tak pro ten má Blueboard připravený instalátor. Instalátor vám usnadní spousty práce při zakládání nových projektů. WordPress zde nainstalujete jedním kliknutím.

Mezi doplňkové služby webhostingu patří provozování e-mailů. U Blueboard můžete vytvořit neomezený počet e-mailových schránek, pro které máte k dispozici neomezený prostor. Pro e-maily na tomto hostingu žádný limit nehledejte.

Instalace WordPress na 1 kliknutí
Prostor pro e-mailyneomezený
Počet e-mailových schránekneomezeně
Počet CRON úlohneomezeně/15 minut

Zálohy a bezpečnost – 8.5/10

Blueboard nijak nevybočuje z bezpečnostních standardů českých hostingů. Jeho servery jsou zabezpečené proti DDOS útokům.

Součástí služeb, a vlastně i e-mailových schránek, je antispamová a antivirová ochrana, ale také validační systém proti spamu SPF (Sender Policy Framework).

Webhosting má nastavené automatické zálohování souborů a databází. Toto zálohování probíhá každý den v ranních hodinách. Tyto zálohy jsou zákazníkům zpřístupněné na dobu 14 dní.

Automatické zálohy zdarma denně
Dostupné zálohy14 dní
DDOS ochrana
Antivir, antispam

Podpora – 10/10

Podporu webhostingu Blueboard můžete kontaktovat přes různé komunikační kanály. Nechybí tradiční cesty jako je e-mail nebo live chat. V případě velkých nesnází mohou klienti využít i telefon.

Hosting má poměrně propracovanou nápovědu, ve které naleznete užitečné věci jako je nastavení e-mailů v různých aplikací, vytváření databází a nastavování samotného hostingu.

V návodech nechybí sekce zaměřená na redakční systém WordPress. V této sekci se dozvíte o zajímavých pluginech, šablonách, jak nastavit správně SEO nebo WordPress multisite.

Podpora nonstop 24/7
E-mail
Live chat
Telefon

Test rychlosti – 7/10

TTFB (WebPageTest) (známka C)
PageSpeed score (GTmetrix) (známka A 97 %)
Sucuri Load Time Test (Germany/Frankfurt)0,507 s
Pingdom Load Time588 ms


Závěrečné hodnocení

Blueboard WordPress hosting

Název: Blueboard

Shrnutí:
✅ Multihosting (10 domén)
✅ Rychlý DB server
✅ Instalace WordPress na jedno kliknutí

 • Finance - 8/10
  8/10
 • Důležité parametry - 7.8/10
  7.8/10
 • Doplňkové služby - 9.5/10
  9.5/10
 • Zálohy a bezpečnost - 8.5/10
  8.5/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
 • Test rychlosti - 7/10
  7/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.67 (3 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání WordPress hostingů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám