Bitfinex recenze

Bitfinex


Výhody
+ Jedna z největších kryptoměných burz na světě
+ Velké množství kryptoměn
+ Mobilní aplikace
+ Nízké poplatky

Nevýhody
– Hlavně pro zkušené obchodníky
– Pouze v angličtině

 

bitfinex-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Bitfinex je kryptoměnová burza, která byla založená v roce 2012 v Hongkongu. S ohledem na celkový objem obchodů se burza řadí mezi největší kryptoměné burzy na světě. Burza v roce 2019 nabídla k nákupu kolem sta kryptoměn.

Obchodní platformu burzy ocení díky pokročilým funkcím a nástrojům zejména zkušení obchodníci. Platforma samotná je nastavitelná dle preferencí každého obchodníka. To platí i pro okno s grafem poskytnutým známou firmou TradingView. Do grafu je možné přidat nejrůznější indikátory, zakreslovat trendové čáry apod. Rozhraní je dostupné také pro chytré mobily a tablety.

Burza nabízí sedm druhů obchodních příkazů, ke kterým samozřejmě patří Market order, Limit order, Stop order a další. Její výhodou je možnost využít finanční páku 1:3 a velmi nízké poplatky o velikosti 0 % až 0,2 %. Klient zde může obchodovat téměř se stem kryptoměn, ke kterým ze známějších nepatří jen Stellar, EOS, Cardano, NEO a TRON.

Základní registrace je snadná a příliš toho po uživateli nevyžaduje. Je však doporučené nastavit si 2FA Ověřování, které zabezpečí uživatelův účet tím, že bude muset důležité kroky potvrzovat vygenerovaným kódem z mobilního telefonu.

Běžně je možné vkládat a vybírat z burzy v jakékoliv z dostupných kryproměn. Pro vkládání a výběr ve fiat měně je však třeba další verifikace klienta. Ta je komplikovaná a může trvat i 6 – 8 týdnů.

Velkou výhodou Bitfinexu je nepřetržitá nonstop zákaznická podpora, která řeší veškeré požadavky do 12 hodin, i důraz, který klade na bezpečnost. Od rozsáhlých hackerských útoků v roce 2016 burza chrání zákaznické účty ověřením identity, dvoufaktorovou autentifikací a PGP enkrypcí. Burza pak 99 % finančních prostředků zabezpečuje na offline úložištích a jen jedno procento se nachází v online peněženkách. Plynulé a rychlé obchodování a chod platformy je nakonec zaručený šifrováním dat a duplikování pro ochranu proti DDoS.

Kryptoburza Bitfinex je celosvětové oblíbená pro nízké obchodní poplatky a rozsáhlou nabídku kryptoměn, přesto se i na ní čas od času objeví záporné recenze. Faktem však zůstává, že je to kryptoburza s jednou z největších likvidit na světě, která se snaží pružně reagovat na všechna možná nebezpečí, zejména po tom, co kvůli sérii hackerských útoků v roce 2016 přišla o Bitcoiny v hodnotě 70 milionů dolarů. Ztrátu však v té době šikovně kompenzovala.

Bitfinex je profesionální burza vhodná spíše pro profesionály.

Podporované kryptoměny

Lze obchodovat s 83 kryptoměnami a eurem, librami, jeny nebo dolary.

Zejména pokud jste aktivní krypto-investor, chcete mít co nejširší výběr kryptoměn, do kterých můžete v rámci burzy investovat. Nabízí právě Bitfinex ty kryptoměny, jež jsou pro vás zajímavé? To odpoví tabulka níže:

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON
Jiné měny?

Platební možnosti

Vkládat je možné bankovním převodem nebo s pomocí kryptoměné peněženky

Je možné platit kartou, v hotovosti, bankovním převodem nebo pouze v digitální měně? Zejména u burz, jež obchodují altcoiny (jiné než bitcoin), je běžné, že nepřijímají platby ve FIATu.

Bankovní převod
Platební karta
Hotovost
Převod kryptoměn

Zabezpečení

Základní funkce; 7 druhů příkazů a spoustu způsobů obchodování

Byť je úroveň zabezpečení burzy z pohledu uživatele téměř nezjistitelná a nejlepší obrázek o bezpečnosti burzy si uděláte, když si zkontrolujete její reputaci, určitě by měla mít dvoufaktorovou autentizaci a SSL zabezpečení (https). Některé burzy nabízejí funkce podobné těm, které najdete ve forexu, jako např. short sell či future contracts (margin trading). Jak je na tom Bitfinex?

HTTPS
Dvoufaktorová autentizace
Margin trading

Reputace

Kryptoměná burza pro profesionály

Dali jsme do kupy nezávislá testování bitcoin burzy Bitfinex a dali je na jedno místo. Jak si tato burza vede v očích veřejnosti?

Rok založení2012
TrustPilot.com71%
CryptoCompare.com62%
Bestbitcoinexchange.net90%

Není pro vás Bitfinex to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších bitcoin burz.

Více informací →

Bitfinex recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem