AXA Povinné ručení Recenze

Vyhody

+ Na výběr samostatné pojištění nebo balíček
+ Možnost připojistit úraz řidiče
+ Asistenční služby i nejnižší varianty pojištění

Nevyhody

Webové stránky s nabídkou povinného ručení jsou nepřehledné

 

Axa Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

AXA (UNIQA) povinné ručení Recenze

Shrnutí:

AXA (člen skupiny UNIQA Insurance Group) povinné ručení nabízí zákonné pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. U společnosti AXA je možné pojistit osobní a užitková vozidla do 3,5 t nebo přívěsné vozíky do 750 kg. Na výběr jsou 3 základní varianty povinného ručení nebo tři balíčky, kde jsou zajímavá připojištění v ceně.

Limity pojistného plnění – 9.5/10

Axa Povinne Ruceni Limity

Zákonem stanovený minimální limit pojistného plnění je 35 milionů Kč. Pokud budete koukat do srovnávací tabulky tarifů povinného ručení, tak nejčastěji uvidíte údaj limitu pojistného krytí zapsaný jako 35/35 milionů Kč a více.

Minimální limit35/35 mil.
Maximální limit140/140 mil.
Počet variant limitů3

Co znázorňují hodnoty před a za lomítkem? 

Hodnota 35 milionů je limit na každého zraněného nebo usmrceného a 35 milionů je limit na majetkovou škodu pro všechny zúčastněné poškozené.

Jaké jsou varianty povinného ručení?

AXA má v nabídce celkem tři varianty povinného ručení. Tyto varianty nesou označení hodnot limitů krytí, takže se jmenují POV 35/35, 70/70 a 140/140 milionů Kč – škody na majetku/újmy vzniklé ublížením na zdraví či usmrcením. 

V tomto případě jde o “holé” základní povinné ručení bez dalších přídavných připojištění, která by byla v ceně. Je to prostě pojištění pro lidi, kteří nemají zájem o další produkty ochrany sebe, svého majetku nebo spolucestujících. Pojišťovna takovým lidem vyšla vstříc a proto jim nabídla samostatné limity bez čehokoliv jiného.

Pojišťovna AXA má však i povinné ručení v balíčcích, které by mohly být výhodnější kombinací povinka a různých připojištění. Tato pojištění jsou také tři. Jmenují se POV PLUS, POV EXTRA, POV PRÉMIUM. U těchto tarifů jsou limity krytí totožné. Tedy 35/35, 70/70 a 140/140 milionů Kč – škody na majetku/újmy vzniklé ublížením na zdraví či usmrcením.

Co je tedy navíc v balíčcích povinného ručení?

Jsou to další připojištění, která tvoří s povinným ručením jeden balíček. Ten by měl být za jistých okolností nejspíše finančně výhodnější, než kdybyste pořizovali například povinné ručení a úrazové připojištění řidiče samostatně. 

V závislosti na zvolené variantě pojištění může balíček obsahovat například:

 • zmíněné úrazové pojištění řidiče
 • připojištění zavazadel
 • připojištění náhradního vozidla
 • pojištění vlastní škody

Co lze pojistit – 10/10

Axa Povinne Ruceni Co Lze Pojistit

AXA pojišťovna dokáže pojistit osobní a užitková vozidla do 3,5 tuny a také přívěsné vozíky do 750 kg. 

Na stránkách pojišťovny se píše konkrétně toto:

Pojistíme vám vozy, osobní a lehká užitková vozidla do celkové hmotnosti 3,5 t s maximálním počtem 9 sedadel. Pojistíme vám přívěsné vozíky do celkové hmotnosti 750 kg.

Osobní automobil
Motocykl
Nákladní automobil
Ostatní

Doplňková pojištění v ceně – 3.3/10

Jak už jsem tedy psal v této recenzi, tak můžete vybrat buď samostatné povinné ručení, které se nemíchá s jakýmkoliv připojištěním nebo si můžete vybrat balíček, který zahrnuje některá zajímavá připojištění ochrany.

Úrazové pojištění řidiče (lze připojistit)
Asistenční služby
Pojištění osobních věcí (lze připojistit)

Asistenční služby

Základní asistence je součástí všech variant povinného ručení. Tedy i těch, která nejsou v balíčcích.

Tabulky služeb, které jsou do asistence zahrnuté, jsou poměrně rozsáhlé. Před podpisem pojistné smlouvy se určitě ujistěte o tom, na co máte nárok. 

Proč na to nezapomenout?

Asistence vám pomůže vyřešit problémy i když zrovna nebouráte. Typicky to může být jakákoliv porucha vozu, která vás na cestách potká. Ať je to proražená nebo píchnutá pneumatika, došlé nebo špatně natankované palivo, potřeba právní asistence, odtah vozidla a podobně. Při podpisu smlouvy si určitě nějaké potíže ani nepřipustíte, ale nikdy nevíte, kdy se vám může něco podobného hodit. 

Číslo asistenční služby:

V případě nouze na cestách volejte Linku pomoci řidičům 1224 nebo využijte +420 292 292 292 nonstop.

Úrazové pojištění řidiče

Připojištění, které najdete v balíčcích povinného ručení POV PLUS, POV EXTRA a POV PRÉMIUM. Je to vlastně ochrana řidiče, který způsobí dopravní nehodu. Povinné ručení je krytí pro poškozené, kteří dostanou (v případě nehody) kompenzace za škody na majetku nebo újmy na zdraví. 

Toto pojištění je tedy ochrana řidiče – viníka nehody. Podle varianty povinného ručení lze získat limit plnění 250 000, 500 000 nebo 1 000 000 Kč za trvalé následky a limit plnění za smrt ve výši 125 000, 250 000 a 500 000 Kč.

Co lze připojistit – 10/10

U žádné pojišťovny výčet pojištění nekončí jen samotnými baličky. V mnoha případech se můžete dále připojišťovat a tím si v případě nastalé situace zajistit větší ochranu nebo kompenzace. 

Pojištění skel
Poškození živlem
Střet se zvěří
Úraz
Pojištění právní ochrany

Co tedy nabízí AXA pojišťovna za připojištění?

Připojištění zavazadel

Axa Povinne Ruceni Zavazadla

Připojištění zavazadel se hodí v případě, kdy dojde k poškození nebo zničení zavazadel přepravovaných ve vozidle. Na tom by asi nebylo nic zajímavého a je to dokonce logické. Připojištění zavazadel však dokáže pokrýt škody v případě krádeže vloupáním a loupežného přepadení.  

Maximální celkový limit je 30 000 Kč. Při krádeži z uzamykatelného střešního boxu je limit pojistného 15 000 Kč.

Pozor!

V rámci balíčku je pevně daný limit plnění 10 000 Kč pro POV EXTRA a 15 000 pro POV PRÉMIUM.

Připojištění skel

Axa Povinne Ruceni Pripojisteni Skel

Asi nemá moc smysl, abych vyjmenovával případy, ve kterých může dojít k poškození skel vozidla. Znáte to sami. Stačí jeden odlétnutý kamínek a pavouk je na světě. Vlastně na okně.

Varianty limitů krytí v nabídce AXA:

 • 10 000 Kč
 • 20 000 Kč
 • 40 000 Kč

Připojištění vandalismu a odcizení

Toto připojištění se sjednává pro případy odcizení vozidla a vztahuje se také na útoky vandalů. Připojištění se vztahuje na vozidlo uvedené v pojistné smlouvě a maximální výše pojistného plnění je 150 000 Kč.

Podpora – 7.6/10

Axa Podpora

Pojišťovna AXA má klientskou podporu celkem dobře propracovanou. Samozřejmě nám na stránkách chyběl live chat, který by urychloval komunikaci a podporou. Jiné pojišťovny takový live chat mají. Do AXA je možné telefonovat a psát e-maily. V případě e-mailové komunikace nám odpověď přišla za nějakých 10 hodin. Pro rychlou komunikaci je zde telefon. Tam sice musíte počítat s tím, že v případě špičky si nějakou minutou počkáte na sluchátku, ale pak už budete přepojení na někoho, kdo vám rychle pomůže.

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli3/5
Celkové hodnoveníDobré


Závěrečné hodnocení

AXA Povinné ručení Recenze
Axa UNIQA Logo

Název: AXA

Shrnutí:
✅ Mnoho dalších připojištění na výběr
✅ Připojištění skel až do 40 000 Kč
✅ Úrazové připojištění až 1 000 000 Kč

 • Limity pojistného plnění - 9.5/10
  9.5/10
 • Co lze pojistit - 10/10
  10/10
 • Doplňková pojištění v ceně - 3.3/10
  3.3/10
 • Co lze připojistit - 10/10
  10/10
 • Podpora - 7.6/10
  7.6/10
8.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání povinného ručení.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám