Ulož.to Recenze

Vyhody

+ Stahování, nahrávání, sdílení souborů
+ Najdete zde dokumenty, obrázky a fotografie, videa, audia a další

Nevyhody

Stahování zdarma s omezenou rychlostí

 

Uloz To Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Ulož.to je české cloudové úložiště, na kterém můžete vyhledávat, stahovat i nahrávat různé soubory. Najdete tady videa a filmy, e-knihy, dokumenty, fotografie i obrázky, a plno dalších souborů. Ať už je nahráváte nebo stahujete, dejte vždy pozor na to, aby byl sdílený obsah legální. Ulož.to můžete využívat i jako cloudové úložiště pro své soubory, které se nevejdou do PC nebo na externí disk, nebo je chcete mít zálohované na webu. Stahovat soubory můžete omezenou rychlostí zdarma, nebo si zakoupit kredit v různé velikosti a za různé ceny a stahovat rychle. Záleží přitom jen na vás, kolik GB potřebujete a na jakou dobu.

Na Ulož.to najdete i partnerské kanály, na kterých je možné sledovat či stahovat zdarma (nebo za dobrovolný poplatek) různá videa – hudební klipy, původní české filmy, zahraniční filmy v původním znění i s titulky atd. Vedle těchto možností lze na Ulož.to i vydělávat, a to pomocí partnerských programů Uploader, Linkshare+ a Webmaster+.

Ulož.to Recenze

Pokud hledáte opravdu známou a hojně využívanou cloudovou službu v českém prostředí, nemůžete najít lepší, než právě Ulož.to. Jedná se o české cloudové úložiště, na kterém můžete vyhledávat a stahovat soubory, nahrávat vlastní soubory, zasílat odkazy ke stažení vámi zaheslovaných souborů dalším osobám atd. Ulož.to funguje i jako cloudové úložiště hojně využívané řadou firem a podnikatelů. Možná už jste se setkali i s fotografem, který vám zaslal odkaz na náhledy vašich fotografií – právě na webu Ulož.to.

Na Ulož.to můžete sledovat české filmy zcela legálně, beze strachu, že děláte nějakou nesprávnou věc. Můžete sledovat i zahraniční filmy, hudbu a mnoho jiných videí on-line, v podstatě podobným způsobem, jako na You-Tube. Najít a stáhnout můžete soubory v různé podobě – videa, audionahrávky, elektronické knihy, audioknihy, dokumenty, fotografie atd.

Základní parametry – 10/10

Jak už jsme zmínili, Ulož.to umožňuje nahrávat, ukládat i stahovat soubory v různých formátech. Využívat jej můžete pro zálohování svých souborů, dokumentů, fotek či videí, ale také je možné odesílat odkazy, ze kterých si mohou vámi uložené soubory prohlédnout či stáhnout další osoby. Takové sdílené soubory lze zaheslovat, aby se na ně nikdo další nepodíval. Já takto využívám Ulož.to např. pro rozesílání náhledů fotografií klientům. Poslat tak ale můžete i mnoho dalšího – dokumentaci, videa, e-knihy apod. Mějte však na paměti, že nelegální šíření obsahu, na který nemáte autorská práva, se trestá.

Poslat soubory
Uložit soubory
Zálohovat soubory
Ulož.to Live
Partnerský program
Ulož.to Cloud

Ulož.to Live

Ulož.to Live je trochu takový český You-Tube, i když zatím není tolik známý, a tak hojně využívaný. Jedná se o speciální sekci, v níž můžete sledovat on-line různá videa. Najdete tady klipy různých kapel, české i zahraniční filmy, a mnoho dalších videí. To všechno na partnerských kanálech. Zmíněné klipy můžete sledovat na kanálu Bandzone, hudební klipy regionálních i známých interpretů – zpěváků, hudebních skupin atd., najdete na kanálu Vivala. Na kanálu 31s uvidíte (a můžete stáhnout) původní české filmy – a to zcela legálně a zdarma. Pokud ovšem chcete, můžete zaslat drobný dobrovolný poplatek. Kdo má rád filmy v originálním znění, nebo zahraniční filmy s titulky, může využít kanál Titul.in. Dalšími partnerskými kanály jsou Buď svá, Machr a Multifest. Pokud si nevíte s webem Ulož.to rady, návody najdete na kanálu Škola Ulož.to.

Partnerský program

Na Ulož.to se můžete nejen bavit, ale i vydělávat. A to hned dvěma různými způsoby – díky partnerskému programu. Program Uploader vám umožní získávat kredity, aniž byste si je museli kupovat. Stačí, když nahrajete obsah a sdílíte jej. Pokud bude váš obsah následně stažený za kredity dalšími uživateli, získáte automaticky 20 % kreditu ze stažených dat.

Pokud chcete vydělávat místo kreditu peníze, stačí získat partnerské číslo pro programy Linkshare+ nebo Webmaster+. Funguje to podobně, jako předchozí program Uploader. Po získání svého partnerského čísla jej přidáte k URL adrese, kterou sdílíte. Pokud si přes tento odkaz někdo zakoupí kredit, automaticky získáte 20 % z jeho ceny.

Ulož.to Cloud

Ulož.to umožňuje obsah nejen nahrávat či stahovat, ale i zálohovat. Pokud potřebujete bezpečně uložit větší množství souborů, fotek, textů atd., je možné zakoupit si úložiště o velikosti 1 TB prostoru a přenesených dat. Zaplatíte za něj 1490 Kč za rok. Pokud se vám nechce – nebo nemůžete platit takovou částku najednou, nebo si nejste jisti, můžete platit 499 Kč jednou za tři měsíce. Jak si ale jistě dobře spočítáte, není to tak výhodné, jako roční předplatné.

Soubory – 10/10

Jak už jsem zmínila, na Ulož.to je možné nahrávat soubory jako dokumenty, videa, obrázky i audia. Můžete sem tedy přidat různou dokumentaci potřebnou např. k vedení firmy, faktury, účetnictví atd., nahrávat fotografie – i rodinné, a sdílet je s ostatními – s klienty, ostatními členy rodiny atd. Možné je nahrávat sem videa, audionahrávky, ale i audioknihy nebo elektronické knihy. Vždy ale dávejte pozor, zda nenahráváte nelegální obsah.

Dokumenty
Audio
Video
Obrázky

Jazyky – 10/10

Ulož.to si můžete přizpůsobit svým jazykovým možnostem. Pro české čtenáře bude nejspíš nejkomfortnější český jazyk. K dispozici je ale i jazyk slovenský, polský nebo anglický. Změnit si je můžete na horní liště, hned vedle přihlášení/osobního profilu. Poznáte to podle vlaječky vybrané země. Hned vedle této vlaječky jsou i ikonky měsíce a slunce, díky kterým si můžete Ulož.to nastavit na světlý nebo tmavý režim podle toho, co je vám příjemnější.

Čeština
Polština
Slovenština
Angličtina

Cena – 10/10

Ulož.to je k dispozici zdarma i za poplatek. Záleží na vás, k čemu chcete portál využívat a kolik do něj chcete investovat. Free verze je k dispozici zdarma, ale musíte počítat s omezenou rychlostí stahování. Tady opět záleží na tom, co hodláte stahovat. Pokud to jsou jen nějaké dokumenty, popř. e-knihy/e-booky, omezená rychlost tolik vadit nebude, protože stažení souboru proběhne v řádu několika minut. U filmů, hudby a větších souborů už by ale omezené stahování mohlo trvat hodiny. Tady už se vyplatí popřemýšlet nad registrací a zaplacením kreditu.

Free verze
Registrace zdarma
Rychlá registrace99Kč
25 GB99Kč
40 GB149Kč
70 GB249Kč
150 GB499Kč
340 GB999Kč

Jak už jste jistě pochopili, stahovat na Ulož.to můžete i bez registrace. Tu potřebujete pouze v případě, že hodláte na web něco nahrávat, popř. využívat Ulož.to jako cloud. Registrace přes počítač je zcela zdarma. Udělat si ale můžete i rychlou registraci přes mobil, která vás bude stát 99 Kč. Cenu zaplatíte za SMS, kterou celá rychlá aktivace – bez vyplňování formuláře – probíhá. Za odměnu získáte 10 GB kreditu pro své využití. Na Slovensku to je 15 GB za cenu SMS 6 Euro.

Ceny kreditu

Pokud se rozhodnete pro běžný nákup kreditů přes PC, zaplatíte rovněž od 99 Kč, ovšem za 25 GB. 40 GB pak stojí 149 Kč a např. 150 GB 499 Kč. Nejvíce můžete najednou zakoupit 340 GB za 999 Kč. Záleží tedy jen na vás, jak často a jak moc budete stahovat – či nahrávat obsah na Ulož.to.

Dobití kreditu – 10/10

Výše uvedené ceny za konkrétní počet GB platí především pro platbu bankovním převodem. Vedle toho ale můžete svůj kredit dobíjet i mobilním telefonem. Tam jsou pak data a jejich ceny trochu odlišné. Nemá smysl, abychom tady vše detailně přepisovali. Pro představu postačí ceny a data uvedená výše. Pokud se rozhodnete pro platbu přes mobil, stačí najet na Ulož.to do sekce „dobít kredit“ a ihned vám vyskočí všechny možnosti platby i velikost v GB.  Poslední možností, jak můžete za data platit, je M-Platba.

Bankovním převodem
Mobilním telefonem
M-PlatbaNově - zaváděcí ceny

Kompatibilita -10/10

Ulož.to si můžete bez problémů spustit jak na vašich počítačích, tak na tabletech, mobilech a dalších zařízeních. Pokud byste chtěli stahovat a nahrávat soubory s větším komfortem, můžete si stáhnout aplikaci Ulož.to FileManager, která je k dispozici pro operační systémy Windows, Linux i MacOS.

Aplikace Android
Aplikace iOS
Windows (Uložto.cz FileManager)
MacOS (Uložto.cz FileManager)
Linux (Uložto.cz FileManager)

Pokud dáváte přednost mobilním telefonům, můžete si Ulož.to zobrazit standardně ve webovém prohlížeči, ale také pomocí aplikace, která je vytvořena jak pro Android, tak pro iOS. Díky aplikaci můžete rychleji a pohodlněji stahovat i nahrávat soubory na svých mobilních zařízeních. Aplikace vám v podstatě plně nahradí webové rozhraní, neboť obsahují všechny důležité funkce – stahování, nahrávání, zálohování nebo vyhledávání.Závěrečné hodnocení

Ulož.to Recenze
Uloz To Logo

Název: Ulož.to

Shrnutí:
✅ Cloudové úložiště
✅ Registrace zdarma
✅ Kredity lze nakupovat převodem, přes mobilní telefon nebo M-Platbou
✅ On-line videa ke sledování či stažení zdarma

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Soubory - 10/10
  10/10
 • Jazyky - 10/10
  10/10
 • Cena - 10/10
  10/10
 • Dobití kreditu - 10/10
  10/10
 • Kompatibilita - 10/10
  10/10
10/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (2 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

 1. zmizel mi kredit z účtu 6.2.2021

Přispět názorem

Odesílám