Twisto Recenze

Vyhody

+ Odložená platba za nákupy může činit až 45 dnů od nákupu.

Nevyhody

– Limit pro odložené platby není jasný i hned po registraci do služby.

 

Logo Twisto

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Twisto Recenze

Shrnutí:

Twisto je platební služba, se kterou můžete odkládat platby za nákupy. A to jak na internetu, tak v kamenných prodejnách. Twisto je vlastně aplikace s platební kartou, díky které můžete bezpečněji a jednodušeji platit.

Twisto funguje na českém trhu od roku 2014, což je už poměrně dlouhá doba na to, abychom o této službě mohli mluvit, jako o dlouhodobě prověřené a stabilní. Ta za dobu své existence prošla dlouhým vývojem, takže kromě odložených plateb poskytuje další služby, které jejím uživatelům ulehčují život.

Výhoda Twisto je především v odložených platbách za nákupy. Platíte prostě, až se vám to hodí. A hodit se vám to může až za 45 dní od nákupu. Což je poměrně dlouhá doba. Tato lhůta vám umožní například důkladně otestovat zakoupené zboží před tím, než za něj zaplatíte.

Samozřejmě se také nabízí možnost využít tuto službu při napjatém rodinném rozpočtu. Díky Twisto a odloženým platbám už nepropásnete žádnou akční nabídku. Při opravdu napjatém rozpočtu si dokonce můžete posunout splatnost. Takže například zaplatíte jen desetinu ceny a zbytek se o měsíc odloží.

Tato služba pak v sobě skrývá řadu funkcí, které vám usnadní život. Můžete si lépe rozložit splátky, bez nutnosti s kýmkoliv osobně vyjednávat. S funkcí Snap pak můžete platit složenky a faktury jejich vyfotografováním. Bez nutnosti přepisování dlouhých variabilních symbolů a čísel účtů.

Nakonec se zde nabízí ještě možnost získat díky cashbacku část peněz za nákupy zpět. Protože je v této službě zapojeno mnoho obchodů, tak se můžete měsíčně dostat na zajímavé částky, které za své nákupy získáte.

Finance – 10/10

Twisto má v nabídce tři cenové tarify. Twisto online je bezplatný tarif, se kterým můžete využívat výhody jako odložení splatnosti, jednoduché placení faktur a složenek, ale také můžete kategorizovat své výdaje nebo získávat peníze za nákupy zpět.

Tarif Standard navíc nabízí fyzickou platební kartu, kterou můžete připojit do Google Pay a Apple Pay, což vám usnadní nakupování v kamenných prodejnách. Tím se rozšiřují další možnosti využití této služby.

S tarifem Premium získáte všechny výhody, které tato služba nabízí. Navíc tedy máte nejlepší kurz při platbách do zahraničí. Twisto si přitom za platbu nic neúčtuje. Tím ušetříte 3 %, které si klasické banky k vašim nákupům naúčtují. U tohoto tarifu máte v ceně cestovní pojištění pro celou rodinu zdarma do výše 3 000 000 korun pro každého člena rodiny.

Tarif Online Zdarma
Tarif Standard49 Kč/měsíc
Tarif Premium99 Kč/měsíc

Služby – 10/10

Služba v sobě sdružuje nespočet užitečných funkcí a dalších podslužeb. Jejich získání je závislé na zvoleném cenovém tarifu. S bezplatným tarifem online přirozeně nezískáte všechny výhody, ale získáte řadu užitečných možností, které vám v životě mohou vytrhnout trn z paty.

Například různé výhody nebo získávání peněz za nákupy zpět. Představte si, že objednáváte zboží v lékárně, Zootu nebo třeba AliExpressu a z celkové částky objednávky se vám vrátí zpět až 10 %. Jen kvůli tomu, že platíte přes Twisto.

Odložení plateb
Jednoduché placení faktur fotografováním
Cashback (peníze za nákup zpět)
Rozložení splátek
Fyzická karta (u placených tarifů)

Důležité parametry – 8/10

Mezi důležité parametry jakékoliv online služby určitě patří přehledné webové rozhraní, ale také třeba mobilní aplikace, se kterou je správa jakékoliv služby komfortnější.

U finančních služeb, které mají uživatelům pomáhat s nákupy a placením, pak musíme zohlednit i podporu dalších služeb, se kterými lze hlavní recenzovanou službu používat. V tomto případě jde o snadné propojení se službami Google Pay a Appple Pay.

Za absolutně nejdůležitější parametr však považujeme možnost používat tuto službu napříč různými obchody. A těch je zapojeno přes několik desítek. U nich můžete platit buď použitím Twisto karty nebo zjednodušeně pomocí Twisto tlačítka.

Goole Pay a Apple Pay
Mobilní aplikace
Přehledné webové rozhraní
Dostatečný počet zapojených obchodů
Platební karta? (pouze u placených tarifů)

Jednoduchost – 10/10

Twisto nabízí jednoduchý způsob plateb, ale také jejich snadné odložení. Navíc máte možnost jednoduše rozložit splátky. V partnerských e-shopech platíte odloženými platbami jediným stisknutím tlačítka Twisto Pay.

Když k tomu přidáme jednoduché placení faktur a složenek pomocí fotografie, tak se nabízí tvrdit, že je Twisto uživatelsky velice přívětivou aplikací i pro méně počítačově zdatné uživatele.

Služba je v češtině
Intuitivní ovládání aplikace a webového rozhraní
Rychlé platby pomocí tlačítka (pouze partnerské e-shopy)
Rychlé rozložení splátek


Test Twisto

Pokud si chcete Twisto vyzkoušet, tak budete určitě překvapeni tím, jak jednoduché je si tento účet založit. V Twistu se zaregistrujete v několika krocích. Pak už můžete testovat administraci služby, ale pokud chcete službu naplno využívat, tak musíte projít ověřením účtu. Tam po vás bude chtít Twisto několik citlivých údajů, ale nemáte se čeho obávat, protože jde o českou ověřenou společnost.

Po ověření údajů vám služba nastaví limit, se kterým můžete při svém nakupování disponovat. Tento limit se může lišit v zavilosti na vaší bonitě. Služba vám nastaví limit na základě poměru mezi vašimi příjmy a výdaji.

Na spolehlivé uživatele, kteří platí včas své závazky pak bude brzy čekat navýšení tohoto limitu. Na nespolehlivé naopak jeho snížení.

Pokud už máte nastavený limit, tak se můžete pustit do nakupování. S výhodami odložených plateb. Jak na to?

Prostě navštívíte obchod, kde si vyberete zboží, které chcete zakoupit. Projdete tedy celým procesem nakupování, jako obvykle. Při platební metodě vyberete platbu kartou nebo u partnerských obchodů využijete možnosti Twisto Pay. Tedy platby klikem na tlačítko.

Fakturu za vás v obchodě zaplatí společnost Twisto a vám začne běžet lhůta odložené platby. Na konci každého měsíce vám bude vystavena faktura za služby. Na uhrazení faktury máte čas do 15. dne měsíce. Pokud nakoupíte prvního května, tak platbu za zboží můžete teoreticky provést až za nějakých 45 dní.

Dosud vás služba nic nestojí. Pokud se s platbou opozdíte, tak budete penalizováni některým z poplatků z prodlení. Tento poplatek činí například 150 Kč za prvních 5 dní prodlení, ale může se vyšplhat až na 650 Kč za 30 dnů prodlení platby.

Pokud si chcete odložených plateb užívat i v kamenných prodejnách, tak musíte sáhnout po jednom z placených tarifů služby. S těmi totiž získáváte i fyzickou platební kartu. Tu můžete přidat do služeb Google Pay a Apple Pay. Díky tomu můžete platit v obchodech s mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami. Karty vám také umožní vybírat z bankomatů do výše limitu vašeho Twisto účtu.

Twisto nabízí také řadu dalších užitečných služeb pro rozložení platby, pro platby v zahraničí nebo u nejvyššího tarifu cestovní pojištění pro celou rodinu s docela vysokým jištěním.

Rozložení platby je vlastně nákup na splátky. V administračním rozhraní služby si za 15 vteřin zvládnete platbu za nákup rozložit klidně do měsíčních plateb na celý rok. Výhodou je, že splátky máte přehledně rozvržené do splátkového kalendáře, ke kterému máte kdykoliv přístup. Díky tomu vidíte, kolik zbývá doplatit. Splátky můžete samozřejmě doplatit najednou.

S Twisto můžete snadno řešit nejen nákupy věcí pro radost, ale také potřebných spotřebičů do domácnosti, na které při náhlých událostech nezbyly peníze v běžném rozpočtu.Závěrečné hodnocení

Twisto Recenze
Logo Twisto

Název: Twisto

Shrnutí:
✅ Dlouhá lhůta odložených plateb
✅ Možnost platit i v kamenných prodejnách
✅ Fyzická platební karta
✅ Možnost napojení do Google Pay a Apple Pay
✅ Jednoduché rozložení platby

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Služby - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 8/10
  8/10
 • Jednoduchost - 10/10
  10/10
9.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.5 (4 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám