Linketica Recenze

Linketica


Výhody
+ Tisíce tvůrců obsahu a influencerů na jednom místě.
+ Možnost koupit prostor na blogu, magazínu nebo sociální síti.
+ Možnost nastavování vlastních cen.

Nevýhody
Občasná pomalejší reakce na nové poptávky.

Linketica Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Linketica je reklamní tržiště, které propojuje inzerenty s tvůrci obsahu a influencery. V jednoduchosti jej lze popsat, jako webovou platformu, kde si mohou inzerenti nakoupit reklamní prostor pro propagaci svých produktů nebo služeb a tvůrci obsahu zde naleznou inzerenty pro své projekty.

Tržiště Linketica je český Pay Per Post systém. V něm se platí za publikování článku nebo příspěvku na cizím webu případně sociální síti. Anglický název se do češtiny překládá jako platba za článek.

Influenceři, tvůrci obsahu a provozovatelé webových projektů, zde nabízejí inzerentům reklamní prostor. Ten si může inzerent koupit na tradičních místech jako jsou webové stránky, blogy a magazíny, ale také na YouTube nebo sociálních sítích (Facebook, Instagram, Twitter), kam vloží reklamní sdělení jejich majitel – influencer.

Pro vysvětlení: Influencer (v překladu vlivný) je osoba, která má určitý vliv na masové publikum prostřednictvím nějakého média. Jde o známou osobnost, která je významná pro určitou část populace. Ta sleduje její názory. Svými názory dokáže influencer publikum často příznivě ovlivnit. Lidé tuto osobu nejčastěji sledují na sociálních sítích. Pro inzerenty je tedy spolupráce s influencery důležitým prvkem marketingové komunikace, protože s ní dokáží zasáhnout další část populace, která se nevyskytuje v tradičních médiích.

Výhoda tržiště Linketica pro inzerenty spočívá v tom, že nemusí vyhledávat kontakty a reklamní prostory ve vyhledávačích. Také nemusí složitě vyjednávat s provozovateli webů a známými osobnostmi na sociálních sítích. Ty najdou v jednom systému. Přes který je mohou jednoduše oslovit a dojednat s nimi podmínky i cenu spolupráce. Tím ušetří nejen čas, ale často také peníze.

Téměř stejná výhoda čeká v Linketica i na tvůrce obsahu a influencery. Ti se do tržiště zaregistrují a mohou zde nabídnout prostor ve svých projektech. O přísun inzerentů se postará Linketica, takže tím odpadá přímé, a často neefektivní, oslovování potenciálních klientů.

Finance – 10/10

Ceny si na Linketica určují sami poskytovatelé reklamního prostoru. O ceně potom mohou s inzerenty dále vyjednávat. To tedy znamená, že vám nikdo nediktuje, jak vysoké máte nastavit ceny. Z uzavřených obchodů si systém Linketica strhne 25 % provizi, což je jedna z nejnižších provizí českých Pay Per Post systémů.

Ceny za reklamní prostor můžete, jako tvůrce obsahu nebo influencer, nastavovat různě dle aktuální vytíženosti a poptávek po inzerci. Snižováním ceny samozřejmě můžete přilákat větší počet inzerentů, a naopak.

Nastavování vlastních cen?
Rychlá výplata peněz? (do 24 hodin)
Přijatelná provize z uzavřených obchodů? (25 %)
Vyvážený cenový poměr nabídek prostoru pro inzerci?

Důležité parametry – 8,3/10

Reklamní tržiště, které má spojovat nabídku s poptávkou, musí splňovat ten nejdůležitější parametr. To je velký počet poptávajících a na druhé straně velký výskyt nabízejících. To Linketica splňuje.

V systému je zapojeno přes 1200 magazínů, blogerů a influencerů. To znamená, že můžete inzerovat své produkty a služby na více než 1200 prostorech. Jen na sociálních sítích můžete zasáhnou publikum čítající 10 milionů uživatelů.

Jako publisher zde můžete očekávat stovky inzerentů, kteří poptávají různé prostory pro svoji reklamu.

Dostatečné množství nabídek reklamního prostoru?
Službu využívá mnoho inzerentů?
Inzertní prostor na více médiích? (blogy, magazíny, sociální sítě)
Katalog prostorů?
Mobilní aplikace?
Rychlé navazování spolupráce?

Použitelnost – 10/10

Při hodnocení různých systémů se musí v první řadě přihlédnout k jejich uživatelské přívětivosti a jednoduchosti ovládání. Linketica nemá systém, který by byl složitý na ovládání. Právě naopak. Vše je jasné a velice intuitivní. Administrace je nejen v českém, ale také ve slovenském, anglickém a polském jazyce. Díky tomu je Linketica využitelná v mezinárodním prostředí.

Intuitivní administrační rozhraní?
Administrace je v češtině?
Více jazyčná administrace?
Jednoduché ovládání administrace?

Podpora – 8/10

Linketica je obchodní platforma. Od té se očekává nejen vysoká míra bezpečnosti při navazování kontaktu nebo při uchovávání citlivých údajů. To je zde splněno na výbornou. Ale především je zde nutná přítomnost uživatelské podpory, která dokáže rychle reagovat na nesváry, které mohou při obchodních vztazích vzniknout. Uživatelé platformy se mohou na podporu obrátit při řešení uživatelských problémů s platformou.

V případě, že si nebudete vědět s něčím rady, nabízí provozovatelé Linketica osobní konzultaci po telefonu.

E-mail
Telefon
Live Chat
Nápověda
FAQ (nejčastější dotazy)?

Více informací →

Test Linketica

Co od Linketica čekat? Tak především očekávám, z pohledu inzerenta, rychlé reakce na zadanou poptávku. Jako poskytovatel reklamního prostoru pak čekám na příliv inzerentů, kteří budou chtít na mých projektech placenou reklamu.

Inzerenti mají na Linketica dostatečně velký prostor. A to jak do počtu reklamních prostorů, tak do počtu jejich témat a oborů, které budou vhodné pro cílenou propagaci. V Linketice je zapojeno 1200 publisherů (poskytovatelů prostoru). Ti nabízejí prostor na tradičních místech jako jsou blogy, magazíny a jiné www stránky, ale také na sociálních sítích – Facebook, Twitter, YouTube a Instagram.

Jako inzerent tam můžete zasáhnout publikum 10 000 000 uživatelů. Je však potřeba zmínit, že to je součet všech prostorů, které byste jako inzerent musel nakoupit. To chce vysoký rozpočet. Pokud ho máte, tak pak vám v tom nic nebrání.

Spolupracovat s influencery se vyplatí. Na sociálních sítích se často vyskytuje segment uživatelů, které nemáte šanci oslovit v tradičních médiích. Tito uživatelé jsou pak často ovlivňováni názory daného influencery, což může prakticky zvýšit úspěšnost celé kampaně.

My se budeme držet nohami pevně na zemi. V systému máte možnost nakupovat prostory různých cenových relací. Samozřejmě, že nejlevnější místa budou také ta nejméně navštěvovaná. Nejdražší místa budou nevíce navštěvovaná a lze na nich očekávat vysokou míru zapojení publika. To se určitě vyplatí využít. Pokud vám ani toto nestačí, tak jsou provozovatelé Linketica schopni domluvit prémiové PR články na velkých portálech – iDnes, Lidovky a další.

Pokud budete, jako inzerent, pečlivě vybírat projekty a prostory pro svoji reklamu, tak máte šanci zvýšit její úspěch s přesně zacíleným publikem. A toho můžete na Linketice dosáhnout docela snadno.

Pro tvůrce obsahu a influencery se na Linketice nabízí možnost rychlého výdělku. Inzerenti zde poptávají reklamní prostory pro své projekty. Vy jako Publisher na ně můžete poměrně rychle zareagovat prostřednictvím intuitivního administračního rozhraní. Rychle tedy můžete nabídnout svůj prostor k dispozici, a to bez zdlouhavého procesu vyjednávání.

Nikdo vám nenutí se hrnout do nevýhodných obchodů. Pokud se vám nabídka nebo poptávka z nějakého důvodu nelíbí, tak ji prostě bez hrozících sankcí odmítnete.

Publisheři zde mají jistotu rychlých výplat peněz. Ty provozovatelé slibují vyplatit do 24 hodin. Přitom zde není nějaké omezení na výplatu. Můžete si nechat vyplatit i 1 Kč. Pokud tedy máte reklamní prostor, tak Linketica je tím pravým místem, kde jej můžete rychle monetizovat.

Vyzkoušet →

Linketica Recenze
Linketica Logo

Název: Linketica

Shrnutí:
✅Tržiště, kde se setkávají inzerenti a publisheři
✅Velká nabídka reklamních prostorů
✅Nastavování vlastních cen
✅Nízká provize systému Linketica
✅Nabídka různých kanálů - sociální sítě, blogy a magazíny

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 8.3/10
  8.3/10
 • Použitelnost - 10/10
  10/10
 • Podpora - 8/10
  8/10
9.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
1 (1 Recenze)

Vyzkoušet →Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem