Rajče.net Recenze

Rajče.net


Výhody
+ Neomezené úložiště pro fotografie a videa.
+ Jednoduché vyvolání fotografií a vytvoření dalších fotoproduktů.
+ Sociální síť s možností nechat svá díla ohodnotit ostatními fotografy.

Nevýhody
Omezený formát souborů.

Rajce Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Rajče.net je největší česká sociální síť, která se zaměřuje na sdílení fotografií a videí. My ji můžeme chápat také jako místo, kam lze ukládat neomezené množství fotografií nebo videí. Vlastně jde o jakýsi cloud, který slouží pouze jako úložiště mediálních souborů.

Nejlepší na celé službě Rajče.net je možnost zdarma ukládat opravdu neomezené množství souborů. Samozřejmě nehledě na jejich velikost. Jen je to trochu omezené podporovaným množství formátů souborů, ale o tom později.

Uložené soubory můžete uzamykat, zpřístupnit jen s heslem nebo je ponechat veřejně k prohlížení. Pokud se věnujete například uměleckému fotografování nebo natáčení videí, tak je můžete nechat svá díla volně přístupná. V tom případě je mohou prohlížet opravdu všichni. A také může vaše díla kdokoliv hodnotit nebo komentovat. Docela dobré je, že můžete návštěvnost svých alb sledovat například pomocí Google Analytics.

Jak je možné, že je Rajče.net zdarma? Služba patří pod společnost MAFRA, a. s., která provozuje například portál iDnes.cz, což je asi její nevětší zdroj financí pro celou skupinu.

Ve službě je také možné vytvářet si fotoknihy, pexeso, foto kalendáře a jiné dárkové foto předměty. Ty jsou už samozřejmě za poplatek.

Hlavní výhodou pak je, že si z uložených fotografií, které na Rajče.net máte, můžete z pohodlí obýváku vytvořit třeba památkovou fotoknihu. Bez nutnosti navštěvovat fotoprodejnu nebo fotografa, který by vám vnucoval další předměty nebo dražší varianty.

Druhá výhoda ukládání fotografií do podobných služeb, je zálohování cenných fotografií a videí. Důležité fotografie, je lépe uchovávat na více místech pro případ ztráty nebo například poškození pevného disku. S touto službou tak nepřijdete o záznam rodinných událostí, o fotografie dětí nebo vnoučat a další okamžiky, které už nelze vrátit a vyfotografovat znovu.

Ztratit podobné cennosti dokumentující důležité životní události patří mezi nenahraditelné ztráty, takže je dobré se proti tomu pojistit a začít používat neomezené úložiště. Třeba Rajče.net, ale i jiné, ať máte data pořádně zálohována.

Formáty souborů – 5/10

Rajče.net je cloudové úložiště, ale spíše ho budeme nazývat jako českou sociální síť pro ukládání fotografií nebo videí. Dokumenty nebo MP3 na Rajče nenahrajete. Z pohledu obrázkového úložiště není Rajče také nijak přívětivé. Musíte se spokojit pouze s obrázky ve formátech .jpg a .jpeg. Tedy jako odkladiště fotografií z mobilního telefonu nebo digitálního fotoaparátu je to skvělé.

Obrázkový formát souborů .jpg a jpeg
Obrázkový formát .png
Video fotmát .mp4
Možnost nahrát jiné soubory?

Doplňkové služby – 8/10

Za doplňkové služby Rajče.net můžeme pochválit. Ve webovém rozhraní vám nebude chybět téměř nic. V aplikaci můžete na jeden klik připravit fotografie k vyvolání, ale také nechat vytvořit fotoknihu nebo například pexeso. Tyto služby jsou samozřejmě zpoplatněné.

Tvorba fotoknihy
Tvorba kalendáře
Tvorba pexesa
Tvorba magnetek
Lze nechat vyvolat fotografie samostatně?
Tvorba 3D fotografií?

Důležité parametry – 10/10

Mezi důležitými parametry je určitě potřeba zmínit bezpečnost dat. Videa a fotografie, které nechcete, aby viděli ostatní uživatelé internetu, můžete chránit heslem. Pro každé album můžete vytvářet zvláštní heslo.

Vytvořená alba můžete jednoduše vkládat do vlastních webových stránek. Alba můžete také sledovat prostřednictvím Google Analytics, za což patří službě opravdu velké plus.

Možnost chránit alba heslem
Neomezený prostor pro soubory
Aplikace pro Windows
Aplikace pro Android a iOS
Měření návštěvnosti
Možnost nechat fotografie hodnotit?

Podpora – 7,5/10

Rajče.net patří mezi typicky zkostnatělé služby. Podpora sice komunikuje kvalitně, ale prostřednictvím pomalých cest jako je e-mail nebo telefon, který je určený pouze pro odbavování zakázek. Je dobré zmínit, že potřebu mluvit s kýmkoliv z podpory budete mít pouze ve výjimečných případech nebo vůbec. Nicméně, pokud už má služba sociální sítě, měla by přes ně komunikovat.

Telefon
E-mail
Live chat
Nápověda

Více informací →

Recenze Rajče.net

Rajče je takovou stálicí českého internetu. Neobával bych se tvrdit, že na jeho album už narazil asi každý uživatel českého internetu. A kdo ne, ten na něj bezpochyby jednou narazí.

U Rajče.net oceňuji především to, že nabízí opravdu neomezený prostor pro videa a fotografie. A to opravdu zdarma. Data by tam měla být v bezpečí, ale vždy je dobré je mít zálohovaná ještě na dalším místě. To vám potvrdí každý IT odborník

Jediná škoda je, že služba neumožňuje nahrávání dokumentů. Sice jsem ji za to ubral bodové hodnocení, ale je pochopitelné, proč to nenabízí. Stálo by to další peníze a starosti navíc.

Líbí se mi možnost nechat hodnotit vlastní fotografie od jiných uživatelů Rajčete. Byl jsem skeptický, ale opravdu to funguje a uživatelé jsou v hodnocení a komentování aktívní, takže to funguje jako na sociální síti Facebook nebo Intagram. Jen s tím rozdílem, že na Rajčeti neztrácí vaše fotografie na původním rozlišení. Takže další plus.

Skvělé je, že sami vytváříte alba a jejich kategorie. Ještě lepší je, že si můžete jednotlivá alba uzamykat heslem a tím je zpřístupnit pouze lidem, kterým to heslo svěříte.

Komerční stránka Rajče.net je jasná. Vydělává se zde na fotodárcích. Nikdo vám je sice nenutí, ale jsou všudypřítomné.

Fotodárky si můžete připravit přes webovou nebo windowsovskou aplikaci z pohodlí gauče a bez nutnosti navštěvovat prodejnu. To znamená, že editaci fotoknihy můžete přerušit a vrátit se k ní až druhý den nebo podle časových možností. Stejné je to i u ostatních produktů.

A jak to funguje s dodáním produktů? Ty si můžete buď vyzvednout osobně nebo si je nechat dodat dopravní firmou. Ceny jsou přitom stejné, jako u jiných služeb nebo e-shopů.

Jestli hledáte místo pro zálohování svých fotografií, tak si Rajče.net určitě vyzkoušejte. Je zdarma a máte tam neomezeně místa.

Vyzkoušet →

Rajče.net Recenze
Rajce Logo

Název: Rajče.net

Shrnutí:
✅Česká služba se silným zázemím
✅Neomezený prostor pro mediální soubory
✅Fotografie nejsou při nahrávání deformované
✅Snadné vyvolání fotografií bez návštěvy prodejny
✅Česká sociální síť pro fotografy

 • Formáty souborů - 5/10
  5/10
 • Doplňkové služby - 8/10
  8/10
 • Důležité parametry - 10/10
  10/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
7.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.67 (6 Recenzí)

Vyzkoušet →Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem