MALL Pay Recenze

MALL Pay


Výhody
+ Platby bez vlastní hotovosti.
+ Možnost prodloužení klasické záruční doby.
+ Bezpečné platby v e-shopech.
+ Platby v kamených prodejnách.

Nevýhody
– Nízký platební limit pro odložené platby u neověřeného účtu.

Mallpay Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

MALL Pay je služba pro odložené placení, která patří pod skupinu MALL Group. Ta vlastní nejen internetový obchod Mall, ale také další velké obchody, kde lze koupit opravdu cokoliv. Nedávno začala MALL Pay spolupracovat s bankou ČSOB, což rozšířilo její pole působnosti do dalších obchodů. Zákazníci tedy nemusí nakupovat pouze v síti obchodů MALL Group.

Recenze MALL Pay

Mall Pay Predstaveni

MALL Pay je vychytaná platební metoda v e-shopech. Získáte s ní nejen možnost odložené platby za nákup, ale také dopravu zdarma nebo šanci prodloužit si záruku, a nakonec ještě odměnu za nákup.

Díky spolupráci s ČSOB má služba obrovský potenciál, který konečným zákazníkům přináší řadu výhod. Například možnost získat platební kartu nebo úvěr.

Odložené platby MALL Pay fungují vlastně jako kterákoliv běžná online platba. S tím rozdílem, že za zboží můžete zaplatit později.

Pokud stihnete zaplatit svoji objednávku do 14 dní nebo u ověřeného účtu do 50 dní, tak vás MALL Pay nic nestojí. Za další překročené dny splatnosti se však už platí poplatek 100 Kč. U ověřených účtů činí poplatek 200 Kč.

Mimo odložených plateb je další výhodou prodloužená záruka. S ní máte šanci prodloužit klasickou zákonnou záruční dobu až o 3 roky. Pokud se se zbožím cokoliv stane, porouchá se 2 dny po klasické záruce nebo se prostě rozbije, tak bez jakékoliv finanční spoluúčasti, dostanete zpět peníze za opravu nebo celou původní částku zboží.

S registrací do MALL Pay máte na nákupy předschválený limit 5 000 Kč. Ten je však určený pro první platbu za nákup. Po uhrazené objednávce. Pokud svůj nákup bezproblémově zaplatíte a dokončíte své ověření ve službě, tak se nakonec můžete, při dobré platební morálce, dostat až na limit 50 000 Kč na odložené nákupy.

Finance – 10/10

Mall Pay Finance

Finanční stránka služby se musí u MALL Pay posuzovat ze dvou stran. První je výhodnost odložených plateb, kdy v podstatě nakupujete v obchodě, ale za zboží platíte z vlastních peněz až za 14 dní. Pokud uhradíte dlužnou částku do 14 dní, tak za službu neplatíte nic na víc. Pokud tento limit přesáhnete, tak zaplatíte za prvních 5 dní prodlení 100 Kč, za 10 dní dalších 100 Kč a stejně tak za 15 dní po splatnosti. U ověřených účtů se účtuje místo 100 Kč 200 Kč.

Druhá je maximální limit, na který můžete u MALL Pay dosáhnout. Při dobré platební morálce můžete dosáhnout až na 50 000 Kč, což je poměrně slušná suma pro odložené platby.

Bez poplatků za platbu v e-shopu
Poplatek za služby při včasném uhrazení objednávky 0 Kč při platbě do 14 dní. Ověřený účet až 50 dní.
Dostatečný limit na kartě až 50 000 Kč
Mírné poplatky za opožděné platby? po 5, 10 a 15 dnech vždy 100 Kč u ověřeného účtu 200 Kč

Klientské účty

Mallpay Ucty

Líbí se mi, že MALLPay nikoho do ničeho netlačí. Výhod odložených plateb můžete využívat opravdu bezptatně. S bezplatným účtem také čerpáte některé výhody. No a hlavně můžete sbírat body, které jdou později proměnit na slevy. Když ale budete chtít platební kartu nebo další benefity, tak už je potřeba vybrat některý z placených účtů.

MALL Pay nabízí celkem 4 účty. Dva zdarma – Na Zkoušku (ten je bez ověření) a Start. A dva placené – Plus a Komplet.

U placených účtů získáte platební kartu a pak další benefity, o kterých budu psát později v této recenzi.

Odměny za používání – 10/10

Mallpay Odmeny

Pro někoho nemusí být odložené platby tím pravým důvodem, proč používat tuto službu k platbám na e-shopech. S MALL Pay můžete získat poměrně zajímavé slevy z celkové hodnoty objednávky. Za každou utracenou stokorunu dostanete 1 bod na svůj účet. S nejvyšším účtem Komplet získáváte 3x více bodů, takže každá utracená stokoruna znamená 3 body. Tyto body pak můžete využít právě při platbách za další zboží nebo za dopravu.

Sbírání bodů
Slevy na prodlouženou záruku
Slevy na nákupy
Doprava zdarma na vybraná místa

Důležité parametry – 10/10

Mallpay Aplikace Karta

Mezi důležité parametry služby jsem zařadil především přehledné webové rozhraní služby a také mobilní aplikaci, se kterou máte veškerý přehled o nákupech a odměnách na jednom místě. Ačkoliv je webové rozhraní velice přehledné, tak musím pochválit mobilní aplikaci. Tedy alespoň tu pro Android, se kterou mám zkušenost. Ostatně, tuto aplikaci chválí i ostatní uživatelé. Ve službě Google Play má aplikace MALL Pay průměrnou známku 4,8 bodů, což svědčí o mnohém.

Dalším důležitým parametrem je počet e-shopů, ve kterých lze platební metodou MALLPay zaplatit. Díky spojení s ČSOB jich je dnes opravdu mnoho, takže máte spoustu možností pro výběr zboží napříč různými obchody.

Ještě před rokem se mluvilo o tom, že s MALL Pay bude v budoucnu možné platit i v kamenných prodejnách. Na tuto možnost se čekalo nějaký čas, ale dnes už je možné nejen platit offline, ale díky Skipovací kartě si můžete vybírat hotovost z bankomatu. A to i v zahraničí.

Mobilní aplikace
Přehledné webové rozhraní
Nemusíte nakupovat pouze v obchodech Mall Group
Založení a vedení konta zdarma
Platební karta

Co je Skipovací MALL Pay karta?

Mallpay Skipovaci Karta

Skipovací MALL Pay karta je vlastně kreditní karta, která má oproti tradičním kreditním některé další výhody. V minulosti jsem dával službě MALL Pay kvůli absenci karty, která by šla používat i v obchodech, horší hodnocení. V té době byl MALL Pay dobrý vlastně jen na online nákupy. To už ale není s příchodem Skipovací karty pravda. Teď už je tedy možné MALL Pay využívat i v kamenných prodejnách, kde přijímají platební karty Mastercard.

Proč chcít Skipovací kartu?

Mallpay Karta Vyhody

Proč chtít Skipovací MALL Pay kartu? Tak existuje pro to několik důvodů. Produktů ve formě kreditních karet je na trhu spousta, takže MALL Pay musí mít přesvědčivá fakta, která dají klientům důvod tuto kartu používat. Ta fakta jsou samozřejmě výhody. Takových výhod má Skipovací MALL Pay karta několik.

Když tedy pominu cashback 500 Kč, který ale platí pouze při nákupu v jednom ze tří obchodů a to ještě pouze pro první nákup. Je to určitě lepší než nic, ale to hlavní lákadlo téhle karty to pro mě není. Daleko zajímavějším benefitem je například využití služeb řemeslníka zdarma.

Tady už je potřeba mít jeden z placených účtů – Plus nebo Komplet. Pak ale máte možnost využít služeb řemeslníka při nějaké havárii v domácnosti. V podstatě jej můžete využít 2x do roka, ale za předpokladu, že se cena práce řemeslníka i s materiálem vejde do 3000 Kč.

Mallpay Karta

Pak je tady podpora Google Pay a Apple Pay, ale co si budeme povídat, ten hlavní důvod, proč tu kartu vlastně používat je jednak možnost odložení platby kdekoliv nakoupíte. Nakonec jsou tu ty výhody, kvůli kterým se vlastně ta karta jmenuje Skipovací. Přeskočíte s ní některé překážky, které jsou s placením spojené. Vše bude rázem rychlejší. Nemusíte vybírat platební metodu, nemusíte zadávat platební údaje, nemusíte se obávat, že budete mít starosti s reklamací.

Podpora – 10/10

Ačkoliv je používání služby zcela jasné, tak se stejně může stát, že dojde k nějakým nejasnostem nebo problémům při řešení plateb. Z toho důvodu je důležité, aby služba měla dostatečný počet komunikačních cest, přes které se mohou zákazníci informovat.

MALLPay je česká služba, takže její podpora komunikuje v českém jazyce. Co se mi však líbí daleko víc, je možnost použít pro komunikaci s podporou Facebook Messenger. To docela urychluje proces konverzace při řešení problémů.

Telefon
E-mail
Live chat
Facebook
Podpora komunikuje v českém jazyce
FAQ (často kladené dotazy na stránkce)

Více informací →

Test MALLPay

Založit si účet MALLPay je v podstatě velice jednoduché. Zaregistrujete se na webových stránkách a dostanete se do administrace, kde už vidíte limit, který můžete pro platby v e-shopech využívat. Registraci můžete zvolit klasickou, tedy vyplníte všechny údaje jako jméno, heslo atd. Nebo zvolíte zrychlenou registraci přes účet na Facebooku.

Na svém kontě sice vidíte předschválený limit 5000 Kč, ale to je vlastně limit pro první nákup, kdy si vy otestujete službu a služba si otestuje vás.

Při první objednávce si MALLPay, přes mobilního operátora, prověří vaši bonitu. To v podstatě znamená, že si prověří vaši schopnost splácet své úvazky včas. Toto je ochrana nejen pro MALLPay, ale hlavně pro neopatrné zákazníky.

Pokud zaplatíte odloženou platbou MALLPay, tak se vám ve vašem kontě okamžitě objeví „dlužná“ částka za objednávku. Nicméně, stále ještě nejde o vaše peníze, které jsou utracené. Vy čekáte v pohodlí domova na balíček, který si v klidu otevřete a zkontrolujete jeho obsah. Pokud je vše v pořádku, tak do 14 dní zaplatíte svoji objednávku. Služba MALLPay vás nic nestála, získali jste body na účet a měli klid s doručením zboží.

Kdyby se stalo, že vám dojde špatné, poškozené nebo nechtěné zboží, které například vypadá ve skutečnosti jinak než na obrázku. Nic se neděje. Zboží vrátíte zpět do obchodu. Dlužná částka z vašeho konta zmizí a vy zase za nic neplatíte.

Za službu se vlastně platí pouze v případě, že propásnete včasnou platbu. Nejde o nějakou likvidační částku. Většinou se platí 100 Kč za 5 dní prodlení, pak 100 Kč za dalších 10 dní prodlení, a nakonec další stokoruna za 15 dní prodlení. Pokud platíte včas, tak vám nic nehrozí a čerpáte z výhod, které tato služba poskytuje. U ověřených účtů jsou tyto poplatky 200 Kč.

Proč vlastně MALLPay používat? Jedním z důvodů může být vyhnutí se dobírce. Pokud patříte mezi opatrné zákazníky, tak s touto službou nemusíte platit předem a pak se strachovat, jestli vám zboží dojde, ale nemusíte ani nikde vyplňovat údaje z platební karty. Takže rovněž odpadá strach ze zneužití karty, kdy by vám například nějaký hacker vyčerpal veškeré finance.

Odložené platby jsou vlastně příležitostí, jak při nedostatečné hotovosti na běžném účtu nepřijdete o zajímavé zboží v akci. Tyto platby jsou dobré i z důvodu, že před výplatou nemusíte sahat do rezervních úspor.

Vyzkoušet →

MALLPay Recenze
Mallpay Logo

Název: MALLPay

Shrnutí:
✅Odložené platby
✅Při včasné platbě je služba zdarma
✅Sbírání bodů
✅Odměna za přivedení přítele
✅Doprava zdarma na vybraná místa

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Odměny za nakupování - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
10/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.55 (89 Recenzí)

Vyzkoušet →
Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

3 Příspěvky

 1. Michael König 24.8.2021
 2. Petr Klug 13.4.2021
 3. Pavel Kovanda 12.1.2021

Přispět názorem