MALLPay Recenze

MALLPay


Výhody
+ Platby bez vlastní hotovosti.
+ Možnost prodloužení klasické záruční doby.
+ Bezpečné platby v e-shopech.

Nevýhody
– Nízký platební limit pro odložené platby.

 

 

Mallpay Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

MALLPay je vychytaná platební metoda v e-shopech. Získáte s ní nejen možnost odložené platby za nákup, ale také dopravu zdarma nebo šanci prodloužit si záruku, a nakonec ještě odměnu za nákup.

MALLPay je služba pro odložené placení, která patří pod skupinu MALL Group. Ta vlastní nejen internetový obchod Mall, ale také další velké obchody, kde lze koupit opravdu cokoliv. Nedávno začala MALLPay spolupracovat s bankou ČSOB, což rozšířilo její pole působnosti do dalších obchodů. Zákazníci tedy nemusí nakupovat pouze v síti obchodů MALL Group.

Díky spolupráci s ČSOB má služba obrovský potenciál, který konečným zákazníkům přináší řadu výhod. Například možnost získat platební kartu nebo úvěr.

Odložené platby MALLPay fungují vlastně jako kterákoliv běžná online platba. S tím rozdílem, že za zboží můžete zaplatit později.

Pokud stihnete zaplatit svoji objednávku do 14 dní, tak vás MALLPay nic nestojí. Za další překročené dny splatnosti se však už platí poplatek 100 Kč.

Mimo odložených plateb je další výhodou prodloužená záruka. S ní máte šanci prodloužit klasickou zákonnou záruční dobu až o 3 roky. Pokud se se zbožím cokoliv stane, porouchá se 2 dny po klasické záruce nebo se prostě rozbije, tak bez jakékoliv finanční spoluúčasti, dostanete zpět peníze za opravu nebo celou původní částku zboží.

S registrací do MALLPay máte na nákupy předschválený limit 2 000 Kč. Ten je však určený pro první platbu za nákup. Po uhrazené objednávce se vám limit navýší na 5 000 Kč. Nakonec se můžete, při dobré platební morálce, dostat až na limit 15 000 Kč na odložené nákupy. Není to moc, ale v naléhavých případech vám tato částka dokáže vytrhnout trn z paty.

Finance – 7,5/10

Finanční stránka služby se musí u MALLPay posuzovat ze dvou stran. První je výhodnost odložených plateb, kdy v podstatě nakupujete v obchodě, ale za zboží platíte z vlastních peněz až za 14 dní. Pokud uhradíte dlužnou částku do 14 dní, tak za službu neplatíte nic na víc. Pokud tento limit přesáhnete, tak zaplatíte za prvních 5 dní prodlení 100 Kč, za 10 dní dalších 100 Kč a stejně tak za 15 dní po splatnosti.

Druhá je maximální limit, na který můžete u MALLPay dosáhnout. Při dobré platební morálce můžete dosáhnout až na 15 000 Kč. Je to však dostatečná částka pro odložené platby? No, jak pro koho.

Bez poplatků za platbu v e-shopu
Poplatek za služby při včasném uhrazení objednávky 0 Kč při platbě do 14 dní
Dostatečný limit na kartě maximálně 15 000 Kč
Mírné poplatky za opožděné platby? po 5, 10 a 15 dnech vždy 100 Kč

Odměny za používání – 10/10

Pro někoho nemusí být odložené platby tím pravým důvodem, proč používat tuto službu k platbám na e-shopech. S MALLPay můžete například v některých případech získat až 5 % za nákup zpět v podobě bodového konta, kdy za každou stokorunu dostanete 1-5 bodů na svůj účet. Tyto body pak můžete využít při platbách za další zboží nebo za dopravu.

Sbírání bodů
Slevy na prodlouženo záruku
Slevy na nákupy
Doprava zdarma na vybraná místa

Důležité parametry – 8/10

Mezi důležité parametry služby jsme zařadili především přehledné webové rozhraní služby a také mobilní aplikaci, se kterou máte veškerý přehled o nákupech a odměnách na jednom místě.

Dalším důležitým parametrem je počet e-shopů, ve kterých lze platební metodou MALLPay zaplatit. Díky spojení s ČSOB jich je dnes opravdu mnoho, takže máte spoustu možností pro výběr zboží napříč různými obchody.

Mobilní aplikace
Přehledné webové rozhraní
Nemusíte nakupovat pouze v obchodech Mall Group
Založení a vedení konta zdarma
Platební karta

Podpora – 10/10

Ačkoliv je používání služby zcela jasné, tak se stejně může stát, že dojde k nějakým nejasnostem nebo problémům při řešení plateb. Z toho důvodu je důležité, aby služba měla dostatečný počet komunikačních cest, přes které se mohou zákazníci informovat.

MALLPay je česká služba, takže její podpora komunikuje v českém jazyce. Co se mi však líbí daleko víc, je možnost použít pro komunikaci s podporou Facebook Messenger. To docela urychluje proces konverzace při řešení problémů.

Telefon
E-mail
Live chat
Facebook
Podpora komunikuje v českém jazyce
FAQ (často kladené dotazy na stránkce)

Více informací →

Test MALLPay

Založit si účet MALLPay je v podstatě velice jednoduché. Zaregistrujete se na webových stránkách a dostanete se do administrace, kde už vidíte limit, který můžete pro platby v e-shopech využívat. Registraci můžete zvolit klasickou, tedy vyplníte všechny údaje jako jméno, heslo atd. Nebo zvolíte zrychlenou registraci přes účet na Facebooku.

Na svém kontě sice vidíte předschválený limit 2000 Kč, ale to je vlastně limit pro první nákup. Při včasném splacení objednávky se vám limit zvýší na 5000 Kč, které budete mít připravené pro další nakupování.

Při první objednávce si MALLPay, přes mobilního operátora, prověří vaši bonitu. To v podstatě znamená, že si prověří vaši schopnost splácet své úvazky včas. Toto je ochrana nejen pro MALLPay, ale hlavně pro neopatrné zákazníky.

Pokud zaplatíte odloženou platbou MALLPay, tak se vám ve vašem kontě okamžitě objeví „dlužná“ částka za objednávku. Nicméně, stále ještě nejde o vaše peníze, které jsou utracené. Vy čekáte v pohodlí domova na balíček, který si v klidu otevřete a zkontrolujete jeho obsah. Pokud je vše v pořádku, tak do 14 dní zaplatíte svoji objednávku. Služba MALLPay vás nic nestála, získali jste body na účet a měli klid s doručením zboží.

Kdyby se stalo, že vám dojde špatné, poškozené nebo nechtěné zboží, které například vypadá ve skutečnosti jinak než na obrázku. Nic se neděje. Zboží vrátíte zpět do obchodu. Dlužná částka z vašeho konta zmizí a vy zase za nic neplatíte.

Za službu se vlastně platí pouze v případě, že propásnete včasnou platbu. Nejde o nějakou likvidační částku. Většinou se platí 100 Kč za 5 dní prodlení, pak 100 Kč za dalších 10 dní prodlení, a nakonec další stokoruna za 15 dní prodlení. Pokud platíte včas, tak vám nic nehrozí a čerpáte z výhod, které tato služba poskytuje.

Proč vlastně MALLPay používat? Jedním z důvodů může být vyhnutí se dobírce. Pokud patříte mezi opatrné zákazníky, tak s touto službou nemusíte platit předem a pak se strachovat, jestli vám zboží dojde, ale nemusíte ani nikde vyplňovat údaje z platební karty. Takže rovněž odpadá strach ze zneužití karty, kdy by vám například nějaký hacker vyčerpal veškeré finance.

Odložené platby jsou vlastně příležitostí, jak při nedostatečné hotovosti na běžném účtu nepřijdete o zajímavé zboží v akci. Tyto platby jsou dobré i z důvodu, že před výplatou nemusíte sahat do rezervních úspor.

Jedinou nevýhodu, kterou jsem v současné době u MALLPay našel je docela nízký limit. A na ten, ještě ke všemu, nedosáhne jen tak někdo. Částka 15 000 Kč je sice docela velká na pořízení spousty věcí, ale na lepší mobilní telefon už to stačit nemusí.

Vyzkoušet →

MALLPay Recenze
Mallpay Logo

Název: MALLPay

Shrnutí:
✅Odložené platby
✅Při včasné platbě je služba zdarma
✅Sbírání bodů
✅Odměna za přivedení přítele
✅Doprava zdarma na vybraná místa

 • Finance - 7.5/10
  7.5/10
 • Odměny za nakupování - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 8/10
  8/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
8.9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.5 (4 Recenze)

Vyzkoušet →Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem