Equa bank Hypotéka Recenze

Vyhody

+ Úrok od 1,99 %
+ Hypotéka i pro klienty s horší platební morálkou

Nevyhody

Úrokové sazby mohou být o něco vyšší než u konkurence – banka to však vyváží nulovými poplatky

 

Equa bank - logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Hypotéka od Equa bank je maximálně flexibilní úvěr, který se dokonale přizpůsobí finanční situaci klienta. Je možné vkládat zdarma jednou ročně mimořádné splátky, nebo si naopak požádat o odklad či snížení splátek v případě finančních problémů. Hypotéku od Equa bank mají šanci získat i klienti, kteří mají jinde problém se schválením či uznáním příjmů, nebo i ti, kteří nemají našetřeno alespoň 10 % vlastních prostředků. Hypotéku mohou klienti splácet 5 až 30 let a fixaci lze nastavit na 1 rok, 3 nebo na 5 let. V případě, že si klient bere hypotéku na byt, nemusí (až na výjimky) platit odhad nemovitosti. Zpravidla je možné jej provést on-line a zdarma. Hypotéka od Equa bank je skutečně chytrý produkt, který oceňujeme nejen pro jeho nulové poplatky, ale především za podmínky, kterými se dokáže přizpůsobit situaci většiny žadatelů.

Druhy hypoték

Equa bank je klientsky velmi vstřícná společnost, která se snaží vycházet v ústrety snad skutečně každému. Nejen že mají výhodný účet a úvěr u nich dostanou většinou i ti, kteří mají se schválením v jiných bankách problém. Equa bank nabízí i výhodnou hypotéku, kterou schvalují i s horší platební morálkou nebo v případě, že klienti nemají našetřené žádné vlastní prostředky a potřebují tzv. 100 % hypotéku. Ale nepředbíhejme. Pojďme se nejprve podívat, jak Equa bank hypotéky rozděluje.

Hypotéka
Americká hypotéka
Živnostenská hypotéka
Refinancování hypotéky

Na byt, dům, refinancování nebo „na cokoliv“?

Equa bank má tři základní druhy hypotéky, které odlišuje především účelem. První variantou je hypotéka na refinancování stávajícího hypotečního úvěru, kterou nabízí již od 1,99 %. Druhou variantou je tzv. hypotéka na byt nebo dům, která nabízí úrok od 2,09 % a třetí základní variantou je tzv. hypotéka na cokoliv, kterou může klient získat od 3,79 % a která se dá označit za „americkou“ hypotéku.

Vedle těchto tří základních druhů hypotéky jsou však další, které umožňují získat vysněné bydlení i lidem, kteří by jinak na klasickou hypotéku nedosáhli. Např. hypotéka PLUS poskytne 100 % úvěr na bydlení, tj. klienti ji s dostatečným ručením mohou získat i v případě, že nemají našetřeny vlastní prostředky.

Další možností je hypotéka FIT, která se přizpůsobí klientově úvěrové historii. Pokud vás tedy v jiné bance odmítli kvůli horší platební morálce nebo neuznatelným příjmům, můžete to zkusit v Equa bank. Banka sice negarantuje, že vám bude skutečně hypotéka schválena, je však mnohem benevolentnější než jiné bankovní ústavy.

Základní parametry

Hypotéku od Equa bank můžete získat s úrokem od 1,99 %. V našem porovnání to sice není nejnižší možný úrok, jenže tato banka vám dokáže vynahradit úrokovou sazbu nulovými poplatky, a především svou vstřícností. Navíc je možné, že při osobním jednání s hypotečním specialistou se dostanete ještě na mnohem nižší sazbu. Např. hypotéka na refinancování slibuje nižší úrokovou sazbu, než jakou vám nabídl váš stávající poskytovatel.

Úrokod 1,99 %
Délka splatnosti5 - 30 let
Doba fixace1,3 a 5 let
Pojištění schopnosti splácet
Vlastní prostředky10 %
Využití nejen na bydlení

Splatnost hypotéky od Equa bank si mohou klienti nastavit od 5 do 30 let, přičemž je nutné brát ohled na jejich věk a výši příjmů a výdajů. S tím však pomůže hypoteční specialista, případně i simulační kalkulačka na webových stránkách banky, pokud si klienti potřebují udělat nějaký základní přehled.

Dobu fixace si mohou nastavit na 1 rok, 3 nebo 5 let. Délka fixace přitom ovlivňuje výši nabízeného úroku. Stejně jako většina bank v současné době, nabízí hypotéku do 90 % hodnoty. To znamená, že pokud si klient chce půjčit hypotéku jeden milion, musí mít našetřeno alespoň 10 %, tedy 100.000 Kč. Na rozdíl od jiných společností však Equa bank nabízí řešení i v případě, že klient žádné vlastní prostředky našetřené nemá. Jak už jsme zmínili výše, při využití tzv. hypotéky PLUS je možné použít vyšší zajištění a klient tak může získat celých 100 % potřebné částky.

Dále Equa bank nabízí možnost využít až 20 % z hypotéky na jiné účely, než je právě bydlení, rekonstrukce, refinancování apod. Klienti si za tuto částku mohou např. zařídit nový byt.

Pojištění schopnosti splácet

hypotéce od Equa bank je možné uzavřít pojištění schopnosti splácet úvěr, které zajistí vaše finance i klidnější spaní. I když banka umožňuje odklad nebo snížení splátek v případě nějaké osobní finanční krize, vždy je lepší uzavřít i pojištění. To chrání nejen klienta, ale i jeho rodinu v případě, že dojde k větším komplikacím nebo dokonce úmrtí. Equa bank nabízí hned tři druhy takového pojištění.

První balíček pojistí klienta pro případ invalidity III. stupně, úmrtí následkem úrazu, nemoci nebo nehody a pracovní neschopnosti delší 30 dnů z důvodu úrazu i nemoci. Druhý balíček nabízí k výše zmíněným ještě pojištění v případě vážného onemocnění. A třetí balíček místo vážných nemocí přidává nedobrovolnou ztrátu zaměstnání. Záleží tedy na každém klientovi, zda si pojištění sjedná a jaké vybere. Dobré je vědět, že banka může na základě uzavřeného pojištění upravit úrokovou sazbu směrem dolů.

Poplatky

Equa bank si zakládá na tom, že neúčtuje svým klientům zbytečné poplatky za zřízení, vedení apod. Nabízí zdarma vedení hypotečního účtu, zdarma hypotéku zřídí a zdarma nabízí i první čtyři čerpání hypotéky. To ocení zejména klienti, kteří mají hypotéku na stavbu nebo rekonstrukci a čerpají svůj úvěr postupně po menších částkách.

Odhad nemovitostiZdarma (On-line ocenění bytu)
Zřízení hypotékyZdarma
Vedení hypotečního účtuZdarma

Většina bank má v dnešní době zdarma i odhad nemovitosti, jiné nabízí odhad zdarma alespoň na byty. Tak to má i Equa bank. U bytových jednotek, u kterých je možné udělat odhad on-line, klienti neplatí žádný poplatek. Na domy a byty, kde tento odhadl nelze udělat, pak platí částku podle toho, kolik si účtuje vybraný odhadce. Na rodinný dům se cena odhadu pohybuje kolem 5000 Kč.

Variabilita hypotéky

Klienti Equa bank mají spoustu možností, jak si hypotéku i v průběhu fixace a splácení přizpůsobit svým životním a finančním situacím. Pokud nastanou komplikace a klient nemůže splácet hypotéku tak jako dosud, může si splátky snížit. Pokud dokonce nemá na splátky vůbec, může požádat o jejich odklad. Tyto úkony jsou pak ovšem účtované, a to na základě konkrétních změn. Např. při snížení splátek je potřeba provést dodatek ke smlouvě. Přerušit splátky mohou klienti na 1 až 3 měsíce.

Přerušení splátekna 3 měsíce
Snížení splátek
Mimořádné splátky
Čerpání na návrh vkladu zástavního právadle kupní smlouvy
Navýšení hypotéky

Mimořádné splátky zdarma

Někdy se naopak stane, že klienti ušetří peníze navíc, nebo získají navíc větší obnos peněz a pak chtějí doplatit svou hypotéku dříve. Vkládat mimořádné splátky Equa bank umožňuje a to zdarma. Klient jen musí dodržet potřebné termíny. Mimořádnou splátku zdarma lze vložit buď v době fixace hypotéky, nebo jednou za rok vždy 30 dnů před sjednáním výročí uzavření hypotéky. Tyto vklady jsou však limitované 25 % z výše hypotéky.

Pokud se stane, že klient v průběhu splácení zjistí, že mu půjčený hypotéční úvěr nestačí a potřebuje jej navýšit – např. při výstavbě nebo rekonstrukci nemovitosti, je to možné. Equa bank umožňuje i navýšení již stávajícího hypotečního úvěru, což je další výhoda, kterou klient nezíská všude.

Čerpání na návrh vkladu zástavního práva

Některé banky umožňují čerpat hypotéku již na základě potvrzeného návrhu vkladu zástavního práva do katastru nemovitostí. Některé tuto službu poskytují zdarma a automaticky, jiné si ji účtují. A některé to neumožňují vůbec a klient si pak musí počkat několik týdnů, až vklad ze zákona v pořádku proběhne a klient se stane oficiálním majitelem kupované nemovitosti. Equa bank nemá toto pravidlo pevně stanovené, ale řídí se vždy pokyny v konkrétní kupní smlouvě.

Jak uzavřít hypotéku u Equa bank

Uzavření hypotéky u Equa bank je v podstatě stejné, jako u jakékoli jiné banky. Klient si může předem na jejich webových stránkách projít kalkulačku, ve které z roletky vybere, zda chce hypotéku na bydlení, refinancování nebo „na cokoliv“. Pak zadá potřebné parametry, jako výši úvěru, přibližně odhadne cenu nemovitosti a nastaví si délku splácení. Vzápětí mu na pravé straně naskočí orientační splátka požadovaného úvěru. Bohužel není možné nastavit si v simulaci dobu fixace, pojištění schopnosti splácet ani další parametry, takže pokud chce klient vidět podrobnější simulaci svého úvěru, musí si objednat schůzku na pobočce.

Do Equa bank je vždy lepší kvůli požadované hypotéce zavolat. Ne na každé pobočce je přítomen hypoteční specialista. A pokud tam specialistu mají, může být někde „v terénu“. Takže neváhejte a zavolejte buď na klientskou linku nebo na pobočku, kde vám předají kontakt přímo na hypotečního specialistu.

Na první schůzku si vezměte dva doklady totožnosti a pokud vám nechodí příjem na účet u Equa bank, pro jistotu vezměte i potvrzení o příjmu nebo výplatní pásky. Pokud máte starý odhad nemovitosti nebo předběžnou kupní smlouvu, vezměte je také.

Na první schůzce s vámi specialista probere vše potřebné a udělá tzv. prescoring, při kterém zjistíte, zda na hypotéku finančně dosáhnete. Poté s vámi dořeší žádost o hypoteční úvěr a odhad nemovitosti. Až bude odhad hotov a hypotéka schválena, můžete přejít k čerpání. Zda před tím bude nutné ještě počkat na zápis zástavního práva do katastru nemovitostí, nebo vám banka vyčerpá hypotéku na potvrzení o tomto vkladu, to se dozvíte v průběhu jednání. Banka bude vycházet z toho, co stojí ve vaší kupní smlouvě.

Čerpání úvěru nemusí proběhnout najednou. Máte na to čas až 24 měsíců od podpisu smlouvy. Není přitom potřeba dokládat faktury, což vám čerpání urychlí a zjednoduší. První čtyři čerpání vám banka poskytne zdarma, což je poměrně velká výhoda. Další výhodou pak je, že nejprve můžete vyčerpat hypotéku a až poté vaše vlastní peněžní prostředky.

Hypotéka od Equa bank se dokonale přizpůsobí potřebám klienta a nepožaduje po něm zbytečné poplatky. Na druhou stranu zdarma nabízí pouze odhad bytů, který lze provést on-line. Ostatní si klienti musí zaplatit. Přesto je hypotéka od Equa bank díky svým podmínkám jednou z nejlepších na trhu.Závěrečné hodnocení

Equa Bank hypotéka recenze
Equa bank - logo

Název: Equa Banka

Shrnutí:
✅Možnost získat až 100 % hypotéku se zvýšeným zajištěním
✅Minimum poplatků za zřízení i za vedení hypotečního účtu
✅Maximální vstřícnost ke klientům

Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.4 (30 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání hypoték..

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

  1. předčasné splacení hypotéky 16.11.2021
  2. Anonym 5.2.2021

Přispět názorem

Odesílám