Contours Recenze

Contours


Výhody
+ Zaměřené přímo na ženy.
+ Střídání posilování a aerobního cvičení.
+ 7denní členství zdarma.

Nevýhody
– V některých krajích chybí pobočky.

Contours Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Contours jsou fitness pro ženy, která se specializují na efektivní kruhové tréninky. V současné době naleznete v České republice 27 moderně vybavených poboček s akreditovanými trenérkami. Ty na vás dohlédnou a poradí vám, jak cvičit, aby byl výsledek co nejlepší.

V kruhových trénincích Contours se střídají posilovací stroje s moderními technikami cvičení jako je například systém TRX. V Contours se nepoužívají zastaralé hydraulické posilovací stroje, se kterými se efektivita cvičení brzy vytratí. V jejich fitness naleznete zařízení speciálně navržená pro ženy. S těmi se dá dosáhnout, i při nižším počtu opakování, daleko lepších výsledků za kratší čas. Není to zázrak, ale prostá fyzika. Se stroji Contours se totiž posiluje celou vahou při pohybu nahoru i dolů. Tím se ušetří doba potřebná ke cvičení a maximalizují se výsledky.

Kruhové cvičení ve fitness Contours se skládá ze 16 cviků (nebo také stanovišť). Ty jsou rozdělená na 8 posilovacích strojů v kruhu a 8 míst pro aerobní cvičení. Celková doba cvičení je 30 minut. Tolik stačí na to, abyste se cítila lépe, měla pevnější postavu, ale hlavně, abyste nastartovala svůj metabolismus a začala hubnout. Pokud se budete cítit na delší tréninkovou zátěž, tak vám v tom nic nebrání, a cvičení si můžete protáhnout klidně na 2 hodiny.

Tréninky ve fitness pro ženy Contours probíhají tedy ve dvou cvičebních okruzích, během kterých střídáte posilovací stroje a stanoviště pro aerobní cvičení. Na každém stanovišti cvičíte 45 vteřin. Po zaznění signálu se přesunete na další stanoviště, kde cvičíte dalších 45 vteřin. Můžete si to tedy představit tak, že chvilku cvičíte na posilovacím stroji a chvilku cvičíte na stanovišti pro aerobní trénink. Mezi střídáním si můžete krátce oddechnout.

Výhoda kruhových tréninků je nejen ve vysoké efektivitě cvičení, kdy dokážete za kratší čas dosáhnout lepších výsledků, ale také v tom, že se zde vytrácí určitý stereotyp, který se dostavuje například při hodinovém běhání v lese.

Finance – 10/10

Ceny cvičení v pobočkách Contours se mírně liší v závislosti na městě a lokalitě. Fitness pro ženy nepatří mezi nejlevnější, ale nemusíte se obávat, že by v nich stál jeden trénink vyšší stokoruny.

Fitness pro ženy si můžete otestovat. Protože se vždy nabízí také varianta, že se vám tam nemusí líbit, cvičení vám nesedne nebo nebude bavit. Contours nabízí 7denní členství zdarma na vyzkoušení pod dozorem profesionální trenérky.

V Contours se předplácejí permanentky, které jsou odstupňované podle měsíců – 1, 3, 6, 12 a 24 měsíců. Výhoda  předplaceného členství je nejen ve spoustě benefitů, které dostanete, ale také v tom, že vás vždy přinutí jít cvičit, protože už máte zaplaceno. A kdo to myslí s cvičením vážně, ten tuto výhodu určitě přivítá.

Se zaplaceným členstvím máte neomezený přístup do fitness, můžete využívat služeb a rad kvalifikované trenérky.

Členství na měsíc (v závislosti na pobočce)1800 Kč/měsíc
Členství na 3 měsíceod 2790 Kč (Karlovy Vary) - 3989 Kč (Praha)
Členství na 6 měsícůod 5590 Kč (Ostrava Zábřeh) - 5989 Kč (Praha)
Členství na 12 měsícůod 9090 Kč (Ostrava Zábřeh) - 9789 Kč (Praha)
Při platbě na delší období zvýhodněná cena
Platba na splátky (u členství na více měsíců)
Zdrama na 7 dní

Síť poboček – 7.5/10

Fitness pro ženy Contours naleznete v současné době na 27 místech České republiky. Pobočky můžete navštívit nejen v Praze, ale také na Ostravsku. V těchto městech je poboček zatím nejvíce. Další pobočky jsou například v Karlových Varech, v Brně, na Ústecku, na Olomoucku nebo třeba v Českých Budějovicích.

Střední Čechy (Praha, Kladno) 4x v Praze
Ústecký kraj (Ústí nad Labem, Teplice)
Moravskoslezský kraj (Ostrava, Opava, Karviná, Třinec atd.) 3x v Ostravě
Olomoucký kraj (Olomouc, Přerov) 2x v Olomouci
Zlínský kraj (Zlín, Kroměříž)
Brno, Pardubice, České Budějovice, Liberec, Karlovy Vary
Plzeňský kraj
Vysočina

Služby – 10/10

Při první návštěvě Contours s vámi trenérka probere vaše přání a cíle, kterých chcete cvičením dosáhnout. Při tom vás otestuje na přístroji Tanita, který zjistí aktuální stav vašeho těla jako je poměr tuků, svalů a vody. Pokud máte nějaká zdravotní omezení, tak je určitě nezapomeňte trenérce sdělit.

Na základě vstupní analýzy získáte cvičební plán šitý přímo na vaše tělo. Budete vědět, jak efektivně cvičit, kdy začnete s prvním tréninkem, cestou za lepší kondicí a skvělou postavou.

Vstupní analýza
Individuální cvičební plán
Profesionální trenérka v ceně?
Pravidelné měření a vážení
Neomezený vstup do fitness

Způsob tréninku – 10/10

Tréninky v Contours probíhají v kruhových cvičeních pod dozorem akreditovaných trenérek. Ty dohlédnou na to, abyste cviky prováděly správně s co největší efektivitou. Contours jsou fitness pro ženy, takže vás jistě nepřekvapí, že budete cvičit jen s ženami.

Při trénincích si nejen zaposilujete, ale také rozproudíte krev při aerobním cvičení. Tím posílíte svaly svého těla, zapracujete na celkové kondici a lepší vytrvalosti. Ta vám v budoucnu umožní vydržet u cvičení delší dobu nebo s tím, že už se nebudete třeba zadýchávat při chůzi do schodů.

Kruhový trénink (kardio a posilování)
Na speciálně navržených strojích
Po dohledem trenérky
Možnost individuálních tréninků

Zázemí fitness – 8/10

Fitness Contours jsou moderně vybavena a stylově zařízena. Samozřejmostí jsou šatny se skříňkami, ale hlavně se sprchami, které určitě oceníte ze všeho nejvíc. Intenzivní cvičení může být pro tělo náročné a vy tak nebudete muset jít domů upocená, ale můžete se osprchovat a osvěžit tělo. Po cvičení si můžete dát nějaké občerstvení a v klidu se zregenerovat.

Šatny
Sprcha
Občerstvení
Moderní vybavení
Dětský pokutek pouze na některých pobočkách

Více informací →

Zkušenosti s Contours

V České republice naleznete nespočet fitness center různých zaměření, značek a způsobů cvičení. Některá jsou pro ortodoxní kulturisty, jiná jsou zase pro vytrvalostní sportovce nebo hobby nadšence. V Contours se z vás nestane napumpovaný svalovec, ale žena se silnějším sebevědomím, pevnější postavou a skvělou kondicí.

Bezvadné na Contours je, že jsou opravdu jen pro ženy. Cviky, stroje, šatny. To vše je zaměřené na ženy a jejich potřeby, aby se při tréninku cítili báječně. I když jim občas dá pořádně zabrat.

Cena Contours je často diskutovaným tématem. Většinou se platí za členství od 3 měsíců a výše. Některé pobočky umožňují si zaplatit pouze jedno měsíční členství. Tedy permanentku na 1 měsíc. Asi všude je možné zaplatit členství ve splátkách.

V ceně permanentky máte vstupní analýzu, moznost cvičit, jak dlouho chcete, máte neomezený vstup do fitness, dohled a služby profesionálních trenérek, které jsou někdy skutečně nezbytné. Navrch dostanete individuální cvičební plán a 30 denní stravovací program. No a další výhody.

Nebudeme si nic nalhávat. Denně do fitness nejspíš chodit nebudete, ale je dobré tam chodit minimálně 3x týdně. Tříměsíční členství v Contours na Praze 1 stojí 3989 Kč, v Ostravě Porubě 3590 Kč a třeba v Karlových Varech 2790 Kč. Ano, to jsou ceny za 3 měsíce. A teď zkusíme trochu počítat.

Například budete chodit do centra 3x v týdnu. Jedna návštěva v Praze vás vyjde na 110 Kč, v Ostravě na 100 Kč a v Karlových Varech stojí jedna návštěva 77 Kč. To jsou v podstatě ceny vstupů do obyčejných fitcenter, která ale nic jiného nenabízí. V Contours tam máte výše zmíněné výhody jako neomezený vstup, trenérku, individuální plán a tak dále. No mě se to nakonec nezdá tak drahé.

První návštěva, tedy spíše druhá, protože při první návštěvě s trenérkou proberete vaše plány a cíle nebo projdete vstupním měřením složení těla, abyste se dozvěděla podíl svalů, tuku a vody v těle. V závislosti na tom získáte individuální plán cvičení a domluvíte si tedy už druhou návštěvu, kdy se konečně pustíte do cvičení

První cvičící návštěva fitness Contours už probíhá pod dohledem trenérky. Ta vám předvede, jak co cvičit, jak používat který stroj a na co si dát při cvičení pozor. Tím jednak budete dělat cvik efektivněji, ale nezískáte špatný návyk, který by vám mohl v budoucnu přidělat nějaké nepříjemnosti.

Další cvičení se začínají rozehřátím na rotopedu nebo stepperu. A pak už se jde rovnou do kruhového tréninku. V tom se střídají posilovací stroje s aerobním cvičením. Vždy po 45 vteřinách s možností kratičkého vydechnutí. To se v začátcích docela hodilo.

Zajímá vás, jestli se dá cvičením v Contours zhubnout? Samozřejmě že dá. Ale záleží to na vašem odhodlání, dodržování určité životosprávy a vytrvalosti. Po prvním týdnu si určitě všimnete změn na svém těle. Bude o něco pevnější, ale abyste ztrácela centimetry v pase a čísla na váze, tak to zabere nějaký čas. Ale při správném cvičení pod dohledem to půjde rychle. Zkuste to.

Vyzkoušet →

Contours Recenze
Contours Logo

Název: Contours

Shrnutí:
✅Stroje navržené pro ženy
✅Vstupní analýza a měření
✅Služby profesionálních trenérek
✅Efektivní kruhové cvičení
✅Posílíte postavu a získáte vytrvalost
✅Týdenní členství zdarma

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Síť poboček - 7.5/10
  7.5/10
 • Služby - 10/10
  10/10
 • Způsob tréninku - 10/10
  10/10
 • Zázemí fitness - 8/10
  8/10
9.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2 (1 Recenze)

Vyzkoušet →Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem