WordPress.com recenze

WordPress.com


Výhody
+ Založení webové stránky otázkou pár minut
+ O údržbu a zabezpečení je postaráno za vás

 

Nevýhody


– Velice omezené možnosti u verze zdarma

 

 

wordpress-com-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

WordPress.com je komerční místo, kde si rychle a bezplatně můžete založit své stránky podobně jako na platformách Blogger nebo Tumblr. Jedná se o službu, jejímž jádrem je WordPress (open source software), narozdíl od něj ale nemusíte řešit doménu a hosting, protože obojí vám WordPress.com poskytuje zdarma. To zní sice skvěle, má to ale svá výrazná omezení.

Zdarma dostanete pouze doménu třetího řádu, adresa vašeho webu tak bude ve formátu xxx.wordpress.com. Budete limitováni kapacitou disku. K dispozici vám bude řada šablon, které jsou ale vesměs určené pro blogy a s jejichž úpravou si příliš nevyhrajete, protože vaše možnosti budou dost okleštěné. Výrazným nedostatkem může být i nemožnost instalovat pluginy třetích stran. Zpeněžit web pomocí Google AdSense nebo sledovat statistiky pomocí Google Analytics je možné pouze ve vyšších (placených) verzích.

Na druhou stranu je založení stránek extrémně rychlé a pokud je vaším cílem jednoduchý blog, s bezplatným tarifem si pravděpodobně bez problému vystačíte. Oceníte i fakt, že veškerou starost o zabezpečení i aktualizace za vás převezme WordPress.com. Pokud chcete profesionálnější webové stránky, základní tarif už pro vás bude málo a budete potřebovat funkcionalitu platformy rozšířit.

Na výběr jsou 4 placené tarify, které se liší velikostí na disku, možnostmi customizace, možnostmi používání marketingových a monetizačních nástrojů a samozřejmě také cenou.

Bez znalosti angličtinu se při používání platformy WordPress.com neobejdete. Pokud si s něčím nevíte rady, odpovědi můžete hledat v článcích, návodech nebo se poptat v komunitním fóru. Uživatelům s placenými tarify je pak k dispozici i zákaznická podpora přes e-mail a live chat.

Ideální nástroj pro snadné a rychlé vytvoření jednoduchého blogu.

Propagace a marketing

Základní verze výrazně omezuje možnosti propagace webu

Jestliže to se svým webem myslíte vážně, jistě vás zajímá, jaké možnosti propagace se v rámci platformy nabízejí. Mezi nejznámější je SEO (návštěvnost z vyhledávačů), u takového zdroje návštěvnosti potřebujete možnost k vašim stránkám připojit META data. Pro marketing na sociálních sítích oceníte možnost přidat tlačítka pro rychlé sdílení a napojení FB pixelu pro remarketing. Snadné napojení Google Search Console, Google Analytics nebo vestavěné nástroje pro email marketing jsou výhodou. Jak si v tomto ohledu vede WordPress.com?

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace

V bezplatné verzi omezená (aktuálně 107 šablon), v placené verzi získáte přístup ke 183 prémiovým šablonám a pokročilým možnostem úprav vzhledu

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost

Velmi jednoduché vytvoření blogu i jeho provozování

Zvlášť pokud jde o tak náročný proces jako je tvorba webu, je intuitivnost platformy zásadní. Je v češtině? Má drag & drop ovládání? A najdete snadno odpovědi při jakýchkoliv potížích (např. v sekci FAQ či na internetových fórech)?

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry

V bezplatné verzi limitované místo na disku (3 GB) a doména třetího řádu

Mezi zásadní parametry považujeme velikost disku pro web, možnost mít vlastní doménu, SSL zabezpečení (https), zálohování webu či možnost vlastního eshopu. Jak je na tom WordPress.com?

Cenazdarma / 7176 Kč
Velikost na diskuneomezeně
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webůneomezeně
Oznámení Cookies

Podpora

Řada anglických článků a videonávodů, podpora přes e-mail a live chat ale jen pro vlastníky placených tarifů

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce níže:

Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Mají autorizovaný požadavek?
FAQ
Podpora v češtině

Není pro vás WordPress.com to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších platforem na tvorbu webu.

Více informací →

WordPress.com recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

  1. Jan Hovorka 11.6.2020

Přispět názorem