Weebly recenze

Weebly


Výhody
+ Rychlé a velmi snadné vytvoření webu
+ Rozsáhlá podpora

 

Nevýhody
– Omezené možnosti u verze zdarma
– Menší počet šablon

 

 

weebly-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Weebly patří mezi nejjednodušší nástroje pro tvorbu webových stránek. Nemusíte mít znalosti kódování, své vlastní stránky si vytvoříte pomocí jednoduché operace „drag and drop“ neboli „táhni a pusť“. O Weebly se také někdy hovoří jako o tzv. WYSIWYG editoru – dostanete přesně to, co vidíte (what you see is what you get).

Weebly můžete používat bezplatně, musíte však počítat s omezeným místem na disku a s doménou hostovanou na weebly.com. Na vašich stránkách se také bude zobrazovat pop-up reklama provozovatele. Pokud si zakládáte osobní web, s verzí zdarma si pravděpodobně v klidu vystačíte. Profesionálněji však budou působit stránky s vlastní doménou a bez reklam, v případě firemních webovek nebo třeba e-shopu tak budete muset sáhnout po placeném balíčku.

Dostupné jsou 3 placené verze, v nejlevnější získáte pouze vlastní doménu, v dalších dvou i další bonusy jako neomezenou velikost disku, pokročilé statistiky nebo vše potřebné pro kompletně funkční e-shop.

Ať už zvolíte jakýkoliv tarif, stránky si budete mít možnost customizovat prostřednictvím šablon, u kterých máte poměrně široké možnosti úprav včetně zásahů do HTML/CSS. Je ale nutné říct, že počet šablon se pohybuje kolem 50, nemůže tak konkurovat například nabídce WordPressu.

Při práci s platformou Weebly se neobejdete bez angličtiny. Rady můžete čerpat v obsáhlé knihovně, případně na komunitním fóru. Dostupná je rovněž klasická podpora přes live chat či e-mail, ve dvou nejvyšších tarifech je pak zahrnutá i telefonická podpora.

Nástroj pro maximálně jednoduché vytvoření vlastního webu či e-shopu.

Propagace a marketing

Kontaktní formulář a SEO nástroje k dispozici i v bezplatném tarifu

Jestliže to se svým webem myslíte vážně, jistě vás zajímá, jaké možnosti propagace se v rámci platformy nabízejí. Mezi nejznámější je SEO (návštěvnost z vyhledávačů), u takového zdroje návštěvnosti potřebujete možnost k vašim stránkám připojit META data. Pro marketing na sociálních sítích oceníte možnost přidat tlačítka pro rychlé sdílení a napojení FB pixelu pro remarketing. Snadné napojení Google Search Console, Google Analytics nebo vestavěné nástroje pro email marketing jsou výhodou. Jak si v tomto ohledu vede Weebly?

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace

Možnost pokročilých úprav HTML a CSS, avšak poměrně úzký výběr šablon

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost

Rychlé vytvoření stránek a uživatelsky nenáročné rozhraní

Zvlášť pokud jde o tak náročný proces jako je tvorba webu, je intuitivnost platformy zásadní. Je v češtině? Má drag & drop ovládání? A najdete snadno odpovědi při jakýchkoliv potížích (např. v sekci FAQ či na internetových fórech)?

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry

U bezplatného balíčku velikost na disku pouze 500 MB a doména 3. řádu

Mezi zásadní parametry považujeme velikost disku pro web, možnost mít vlastní doménu, SSL zabezpečení (https), zálohování webu či možnost vlastního eshopu. Jak je na tom Weebly?

Cenazdarma / 300$ ročně
Velikost na diskuneomezeně
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webůneomezeně
Oznámení Cookies

Podpora

Velké množství informačních materiálů, aktivní fórum i rozsáhlá zákaznická podpora, vše však pouze v angličtině

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce níže:

Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Mají autorizovaný požadavek?
FAQ
Podpora v češtině

Není pro vás Weebly to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších platforem na tvorbu webu.

Více informací →

Weebly recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (2 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem