WEDOS WordPress hosting recenze

Vyhody

+ Téměř neomezená webhosting pro WordPress
+ Vysoký PHP memory limit

Nevyhody

Zákaznická podpora nemá live chat

 

Wedos-logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

WEDOS pro WordPress recenze

Shrnutí:

WEDOS je česká hostingová společnost, která vznikla v roce 2011. Za dobu své existence vzniklo pod její značkou mnoho produktů, jimž dominují právě webhostingové služby. Její tarify NoLimit a NoLimit extra patří k nejoblíbenějším webhostingovým tarifům u nás.

Na WEDOS samozřejmě lze hostovat jakýkoliv systém, ale nejpoužívanějším z nich je CMS WordPress. Pro ten má společnost WEDOS vyladěný webhosting pro WordPress s neomezeným prostorem pro web.

Webhosting WEDOS dokáže pokrýt velké portfolio služeb, takže si u nich mohou klienti registrovat doménu, za poměrně výhodné ceny (někdy i za velkoobchodní ceny), pořídit virtuální privátní server (VPS) nebo zřídit vlastní cloudové úložiště.

Finance – 10/10

Vyladěný webhosting pro WordPress od společnosti WEDOS nese název NoLimit. Tento webhostingový balíček je vhodný samozřejmě i pro projekty, které běží na jiných systémech.

Pokud na WEDOS přijdete jako nový zákazník, tak máte šanci nechat si zaregistrovat novou doménu za nákupní ceny. Pokud si zákazník objedná jeden z hostingových balíčků, tak má většinou jako bonus registrování domény na jeden rok zdarma.

Cena „ideálního“ webhostingu pro WordPress – WEDOS NoLimit se zdá být nízká, ale u tohoto hodnoceného balíčku není v ceně zřízení SSL certifikátu, který je zrovna v této variantě služby zpoplatněný. Většina konkurence nabízí SSL certifikát zdarma.

Roční platba s DPH479,16 Kč
BalíčekNoLimit

Důležité parametry – 7.7/10

WEDOS umožňuje používat pod jedním webhostingovým tarifem více domén 2. řádu. Toto je umožněno přes doménové aliasy, což není plnohodnotný multihosting. V základu je tedy možné v jednom tarifu používat jednu doménu 2. řádu. K tomu můžete vytvářet neomezený počet subdomén.

Vyladěný webhosting pro WordPress od WEDOS neomezuje zákazníky limitem diskového prostoru. Prostor na disku pro webové stránky je neomezený.

V hostingu můžete vytvářet neomezený počet databází. Maximální velikost databáze je 1 GB, což je pro většinu webových projektů více než dostatečný prostor.

WordPress v základu by si mel vystačit s 64 MB PHP memory limit, ale s dalšími doinstalovanými doplňky nebo například e-shopem WooCommerce je tato paměť nedostatečná. WEDOS má v základu nastavený PHP memory limit na 256 MB a lze jej na požádání zvýšit.

Jediné, co u tohoto Webhostingu nepotěší je zpoplatněný SSL certifikát. Ten je v dnešní době nepostradatelnou součástí bezpečného webu.

Počet domén1
Počet subdoménneomezený
Prostor na diskuneomezený
Maximální velikost jedné databáze1 GB
Volitelná verze PHP?
PHP memory limit256 MB (lze navýšít)
PHP time limit (max_execution_time)90 s
Upload_max_filesize128 MB
Podpora .htaccess
Certifikát SSL v ceně? (Let's Encrypt)

Doplňkové služby – 5/10

Doplňkové služby nejsou důležité pro chod CMS WordPress, ale u zákazníků jsou často rozhodujícím faktorem.

WEDOS má instalaci WordPress na jedno kliknutí. Rychle nainstalovat můžete v tomto webhostingu i další aplikace a systémy.

Pod jedním tarifem můžete vytvářet neomezený počet e-mailových schránek, pro které vám musí stačit 5 GB prostoru. Pokud budete potřebovat větší prostor pro e-maily, tak jej můžete za poplatek navýšit.

Instalace WordPress na 1 kliknutí
Prostor pro e-maily5 GB
Počet e-mailových schránekneomezeně
Počet CRON úloh3 záznamy/hodina

Zálohy a bezpečnost – 5/10

Servery webhostingu WEDOS disponují klasickými ochrannými prvky proti DDoS útokům, virům nebo spamu, které přispívají k vyšší stabilitě služeb a v konečném důsledku také k vyšší stabilitě klientských projektů.

Co vás u tarifu NoLimit nepotěší je absence denních automatických záloh. WEDOS v tomto tarifu zálohuje v týdenní intervalech. Toto je příliš dlouhý interval pro zálohování webu a je dobrý spíše pro statické weby. Pokud bude potřeba obnovit web ze zálohy, tak si za to klient musí zaplatit.

Automatické zálohy zdarma
Dostupné zálohy
DDOS ochrana
Antivir, antispam

Podpora – 5/10

Hosting WEDOS má podrobně připravenou znalostní bázi, ve které mohou uživatelé najít řešení téměř jakéhokoliv problému se službami. Samozřejmostí znalostní báze jsou různé nastavení CMS WordPress, .htaccess a tak dále.

V některých situacích vás kontaktovaná podpora okamžitě odkáže na znalostní bázi. Toto může někomu jevit značné problémy.

Podpora funguje v nonstop režimu 24/7/365, takže by se nemělo stát, že vám s řešením problému nikdo neodpoví. WEDOS nemá k dispozici live chat, takže podporu lze kontaktovat prostřednictvím e-mailu nebo kontaktního formuláře.

Podpora nonstop 24/7
E-mail
Live chat
Telefon

Test rychlosti – 7/10

TTFB (WebPageTest) (známka A)
PageSpeed score (GTmetrix) (známka A 97 %)
Sucuri Load Time Test (Germany/Frankfurt)0,971 s
Pingdom Load Time613 ms


Závěrečné hodnocení

WEDOS hosting pro WordPress recenze
Wedos-logo

Název: WEDOS WordPress hosting

Shrnutí:
✅ Vysoký PHP memory limit
✅ Neomezený prostor na disku
✅ Instalace WordPress na jedno kliknutí
✅ Individuální nastavení hostingu
✅ Neomezení počet subdomén a databází

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 7.7/10
  7.7/10
 • Doplňkové služby - 5/10
  5/10
 • Zálohy a bezpečnost - 5/10
  5/10
 • Podpora - 5/10
  5/10
 • Test rychlosti - 7/10
  7/10
6.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (1 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání webhostingů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám