WebSnadno (PageRide) recenze

WebSnadno (PageRide)


Výhody
+ Jednoduchá tvorba webu
+ Výborná responzivita
+ Kompletně v češtině

 

Nevýhody
– Omezující podmínky v bezplatném tarifu
– Podpora dosažitelná pouze přes kontaktní formulář

 

 

websnadno-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Česká služba WebSnadno s poměrně dlouhou tradicí změnila název na PageRide, nic však neztratila na své kvalitě. Vlastní stránky si u nich můžete založit zdarma, vše je otázkou pár minut. Strukturu intuitivně upravíte přetažením jednotlivých sekcí myší, postavit si svůj web tak zvládne každý i bez znalosti programování. K dispozici jsou moduly i šablony s moderním designem, jejich počet však nemůže konkurovat nabídce WordPressu. U každé šablony máte zajištěnou výbornou responzivitu a zdarma si můžete vytvořit jednu stránku v několika jazycích.

K bezplatnému používání se samozřejmě váží povinnosti. Na vašich stránkách se bude zobrazovat reklama provozovatele, naopak vlastní komerční reklamu máte zákaz vkládat. Musíte dosáhnout určité návštěvnosti webu a každých 6 měsíců nesmíte zapomenout na přihlášení do administrace. Poněkud omezující může být i menší velikost na disku.

Pokud to s webem myslíte vážně a chcete si vytvořit profesionální stránky, verze zdarma vám nemusí dostačovat. Pak máte možnost sáhnout po placených tarifech, kdy získáte větší kapacitu, statistiky návštěv nebo třeba možnost rozesílání newsletterů. S PageRide si vytvoříte i vlastní e-shop, avšak pouze v placené Business verzi. Ať už zvolíte jakýkoliv tarif, dostanete pouze doménu 3. řádu. Vlastní doménu je možné na vaše stránky převést nebo si za poplatek můžete založit novou.

Podpora je poměrně omezená. Základní nápovědu najdete na blogu PageRide, na technickou podporu se můžete obrátit pouze prostřednictvím kontaktního formuláře. Odpověď pak ve většině případů nedostanete hned, ale chvíli si počkáte.

Bezplatné a velice snadné vytvoření webu kompletně v češtině.

Propagace a marketing

V bezplatné verzi nemůžete používat Google Ads a zobrazovat vlastní reklamu

Jestliže to se svým webem myslíte vážně, jistě vás zajímá, jaké možnosti propagace se v rámci platformy nabízejí. Mezi nejznámější je SEO (návštěvnost z vyhledávačů), u takového zdroje návštěvnosti potřebujete možnost k vašim stránkám připojit META data. Pro marketing na sociálních sítích oceníte možnost přidat tlačítka pro rychlé sdílení a napojení FB pixelu pro remarketing. Snadné napojení Google Search Console, Google Analytics nebo vestavěné nástroje pro email marketing jsou výhodou. Jak si v tomto ohledu vede WebSnadno?

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace

Výborná responzivita šablon a podpora jazykových mutací

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost

Bleskové vytvoření stránek a jednoduchá administrace

Zvlášť pokud jde o tak náročný proces jako je tvorba webu, je intuitivnost platformy zásadní. Je v češtině? Má drag & drop ovládání? A najdete snadno odpovědi při jakýchkoliv potížích (např. v sekci FAQ či na internetových fórech)?

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry

V případě bezplatné verze prostor na disku pouhých 100 MB

Mezi zásadní parametry považujeme velikost disku pro web, možnost mít vlastní doménu, SSL zabezpečení (https), zálohování webu či možnost vlastního eshopu. Jak je na tom WebSnadno?

Cena0 Kč / 4200 Kč ročně
Velikost na disku5GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webůneomezeně
Oznámení Cookies

Podpora

Podpora není dokonalá, dotaz položíte jedině přes kontaktní formulář

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce níže:

Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Mají autorizovaný požadavek?
FAQ
Podpora v češtině

Není pro vás WebSnadno (PageRide) to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších platforem na tvorbu webu.

Více informací →

WebSnadno (PageRide) recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

  1. Hana Menclová 17.10.2020

Přispět názorem