WebGarden Recenze

Vyhody

+ Nástroj je kompletně v češtině a můžete mít na účtu neomezený počet webů.

Nevyhody

Prostředí nástroje je zastaralé a nějakou dobu trvá než si na ovládání zvyknete.

 

Webgarden logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Ačkoli má Webgarden řadu funkcí, působí systém poněkud zastarale. Ovládání není tolik intuitivní jako u ostatních recenzovaných nástrojů. I přes to se jedná o nástroj ostřílený časem a proto zde najdete řadu užitečných funkcí jako např. chat s návštěvníky, integrace Google Analytics nebo editor CSS. Pokud hledáte spolehlivý nástroj, zvyknete si na absenci některých funkcí a nepotrpíte si na Drag&Drop ovládání, pak pro vás může být Webgarden ten pravý.

Propagace a marketing – 6.4/10

V administraci je obtížnější se vyznat, nicméně jakmile se v ní naučíte, najdete zde zpravidla vše, co potřebujete. Samozřejmostí je možnost obohatit váš obsah o meta data a napojení takových služeb jako Google Analytics nebo Google Search Console. Návštěvníci vás mohou kontaktovat skrze zabudovaný kontaktní formulář. Stavba celého webu je však poněkud zastaralá a to může vašemu webu uškodit.

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data u příspěvků
META data u stránek
META data u kategorií
META data u obrázků
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace – 8.4/10

Můžete si vybrat z velkého výběru šablon, které následně pomocí zabudovaného editoru upravujete k obrazu svému. Je však nutno podotknout, že šablony nejsou responzivní. Některé jsou sice přizpůsobené pro mobily, ale do responzivity mají daleko. Web dále skládáte z různých elementů ve WYSIWYG editoru. Webgarden vzákladu nepodporuje vícejazyčnost webů, prpto pokud je právě tohle pro vás rozhodující, sáhnete např. raději po Mozello. Co však potěší pokročilé uživatele je možnost přidávat vlastní CSS.

Počet šablon zdarma148
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost – 8/10

Uživatelskou přívětivost jsme obodovali špatnou známkou proto, že tvorba webu není tolik intuitivní jako u konkurenčních nástrojů. Jistěže na vás čeká databáte FAQ a průvodce spuštěním webu, ale na jednoduchosti to příliš nepřidává. Stačí si však zvyknout a s nástrojem jste schopni vytvořit pěkný obsahový web.

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?
Uživatelská přívětivost (5 je nejvíc)1

Důležité parametry – 7.8/10

Cena skoro 400 Kč na měsíc se může zprvu zdát vysoká, ale když si uvědomíte, že na jednom účtu můžete mít neomezený počet webů, tak to je vcelku výhodné. Za vlastní doménu je nutno si ještě připlatit. Velikost disku pro web je asi 2GB a platformu si můžete vyzkoušet zdarma (s omezeními). Co však zamrzí je absence SSL zabezpečení a neexistující pravidelné zálohování. EU jistě potěší, že nástroj podporuje pop up upozornění na využití Cookies.

Velikost na disku2 GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webůneomezeně
Oznámení Cookies

Podpora – 9.4/10

Jelikož jde o český nástroj, můžete být co se češtiny týče v klidu. Podpora mluví česky a odpovídají zpravidla do jednoho dne. Ochotně zodpoví na všechny otázky a to přes email, live chat i telefon.

Rychlost odpovědi2 hod 31 min
Počet zodpovzených otázek4/4
Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Autorizovaný požadavek?
Podpora v češtině


Závěrečné hodnocení

WebGarden Recenze
Webgarden logo

Název: WebGarden

Shrnutí:
✅ Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
✅ META data u stránek
✅ META data u kategorií
✅ Google Analytics
✅ Google Search Console
✅ Kontaktní formulář

 • Propagace a marketing - 6.4/10
  6.4/10
 • Customizace - 8.4/10
  8.4/10
 • Jednoduchost - 8/10
  8/10
 • Důležité parametry - 7.8/10
  7.8/10
 • Podpora - 9.4/10
  9.4/10
8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4 (3 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání nástrojů na tvorbu webu.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem