WebGarden Recenze

Vyhody

+ Nástroj je kompletně v češtině a můžete mít na účtu neomezený počet webů.

Nevyhody

Prostředí nástroje je zastaralé a nějakou dobu trvá než si na ovládání zvyknete.

 

Webgarden logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Webgarden je nástroj pro tvorbu webových stránek. Působí poněkud zastarale, ale přeci jen má smysl ho používat. Pokud hledáte spolehlivý nástroj, zvyknete si na absenci některých funkcí a nepotrpíte si na drag&drop ovládání, pak pro vás může být Webgarden ten pravý.

Propagace a marketing – 9/10

Webgarden Predstaveni

Ačkoli má Webgarden řadu funkcí, tak jen těžko předčí nejznámější nástroje. Ovládání není tolik intuitivní jako u ostatních recenzovaných nástrojů. I přes to se jedná o nástroj prověřený časem a proto zde najdete řadu užitečných funkcí jako např. chat s návštěvníky, integrace Google Analytics nebo editor CSS.

V administraci je obtížnější se vyznat, nicméně, jakmile se v ní naučíte orientovat, najdete zde zpravidla vše, co potřebujete. Samozřejmostí je možnost obohatit váš obsah o meta tagy a napojení takových služeb jako Google Analytics nebo Google Search Console. Návštěvníci vás mohou kontaktovat skrze zabudovaný kontaktní formulář. Stavba celého webu je však poněkud zastaralá a to může vašemu webu uškodit.

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data u příspěvků (SEO)
META data u stránek (SEO)
META data u kategorií (SEO)
META data u obrázků
E-mail marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Ceník služeb

Webgarden Cenik

Webgarden nabízí celkem 4 cenové tarify. První cenový tarif je zdarma, ale za ostatní už se platí. Tyto tarify se jmenují Silver, Gold, Platinum. Liší se jednak velikostí diskového prostoru pro data, ale také například limitem pro upload. 

Velice mě překvapila politika návštěvnosti, kdy u nejlevnějšího cenového tarifu může váš web navštívit za měsíc 400 uživatelů bez reklam. Dalším uživatelům nad rámec tohoto omezení se bude nejspíš zobrazovat reklama.

Na druhou stranu musím pochválit Webgarden za to, že i v nejlevnějším cenovém tarifu umožňuje uživatelům rozeslat týdne 1000 newsletterů, u tarifu Gold 2000 a u tarifu Platinum 10 000 newsletterů týdně.

Možnost používat zdarma
Tarif Siver55 Kč/měsíc
Tarif Gold95 Kč/měsíc
Tarif Platinum395 Kč/měsíc

Customizace – 7.4/10

Webgarden Sablony

Můžete si vybrat z velkého výběru šablon, které následně pomocí zabudovaného editoru upravujete k obrazu svému. Je však nutno podotknout, že šablony nejsou responzivní. Některé jsou sice přizpůsobené pro mobily, ale do responzivity mají daleko. 

Web dále skládáte z různých elementů ve WYSIWYG editoru. Webgarden vzákladu nepodporuje vícejazyčnost webů, proto pokud je právě tohle pro vás rozhodující, sáhněte např. raději po Mozello. Co však potěší pokročilé uživatele je možnost přidávat vlastní CSS.

Počet šablon zdarma148
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost – 5/10

Webgarden Editor

Uživatelskou přívětivost bych bodoval špatnou známkou proto, že tvorba webu není tolik intuitivní jako u konkurenčních nástrojů. Jistě, čeká na vás databáze nejčastějších dotazů FAQ a průvodce spuštěním webu, ale na jednoduchosti to příliš nepřidává. Stačí si však zvyknout a s nástrojem jste schopni vytvořit pěkný obsahový web.

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry – 6.4/10

Cena skoro 400 Kč (tarif Platinum) na měsíc se zprvu může zdát vysoká, ale když si uvědomíte, že na jednom účtu můžete mít neomezený počet webů, tak to je vcelku výhodné. Za vlastní doménu je nutno si ještě připlatit. Velikost disku pro web je 2GB a platformu si můžete vyzkoušet zdarma (s omezeními). Co však zamrzí je neexistující pravidelné zálohování. EU jistě potěší, že nástroj podporuje pop-up upozornění na využití cookies.

Velikost na disku2 GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Oznámení Cookies

Podpora – 10/10

Webgarden Podpora

Jelikož jde o český nástroj, můžete být co se češtiny týče v klidu. Podpora mluví česky a odpovídají zpravidla do jednoho dne. Ochotně odpoví na všechny otázky a to přes email, live chat i telefon.

Rychlost odpovědi2 hod 31 min
Počet zodpovzených otázek4/4
Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Podpora v češtině


Závěrečné hodnocení

WebGarden Recenze
Webgarden logo

Název: WebGarden

Shrnutí:
✅ Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
✅ META data u stránek
✅ META data u kategorií
✅ Google Analytics
✅ Google Search Console
✅ Kontaktní formulář

 • Propagace a marketing - 9/10
  9/10
 • Customizace - 7.4/10
  7.4/10
 • Jednoduchost - 5/10
  5/10
 • Důležité parametry - 6.4/10
  6.4/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
7.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.5 (4 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání nástrojů na tvorbu webu.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem