Web4u recenze

Web4u


Výhody
+ Široký výběr webhostingových balíčků
+ Rozsáhlá a detailní nápověda
+ cz doména při zřízení webhostingu na rok zdarma

 

Nevýhody
– Dražší domény
– Horší služby webhostingů v dané cenové relaci oproti konkurenci
– Nemožnost zakoupit hosting s neomezeným úložištěm

 

web4u-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Web4u je dalším z certifikovaných registrátorů na českém trhu. Nabízí k registraci všechny běžné i ty méně obvyklé domény. Co se týče webhostingů, můžete vybírat celkem z pěti tarifů u PHP hostingu, 3 tarifů na Microsoft .NET hostingu a k dispozici je také e-mailový hosting. Poskytovatel se pyšní velice detailní a rozsáhlou nápovědou, která usnadní práci běžnému i méně zkušenému uživateli.

Ceny hostingů jsou oproti konkurenci někde ve středu. Nicméně hostingy Web4u nabízí za své ceny poměrně méně služeb. Například PHP i SQL dohromady dostanete až za 99 Kč měsíčně, což je v porovnání se službami ostatních poskytovatelů poměrně drahá záležitost. Nejlevnější doména s webhostingem vyjdou zákazníky cca na 450 Kč ročně. Nejvýhodnější hosting dle Web4u, služba Optimal, stojí necelých 2500 Kč, ale ani zde nedostanete neomezený prostor pro úložiště.

Poměrně velkou výhodou je .cz doména při zřízení webhostingu na rok zdarma. Všechny servery mají SSD disky, které by měly zajistit rychlý a plynulý provoz. Samozřejmostí jsou také opensourcové platformy jako WordPress, Joomla!, Drupal nebo PrestaShop pro tvorbu e-shopu.

Opravdu na úrovni působí technická podpora. Ať už mluvíme o výše zmíněné nápovědě, telefonické podpoře nebo online chatu. K dispozici jsou také tzv. autorizované nebo urgentní požadavky, které se řeší přednostně. Pro urgentní požadavky funguje servis 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Stabilní hosting se slušným poměrem ceny k výkonu

Finance

Pouze jeden web, i přesto však dobrý poměr cena/výkon

Cena při výběru hraje důležitou roli, protože jde často o největší náklad, jež budete při provozování webu mít. Jak je na tom cena webhostingu na rok, cena .cz a .com domény? Máte možnost Web4U vyzkoušet bezplatně?

BalíčekOptimal
Roční platba s DPH2448Kč
Cena registrace domény cz175Kč
Cena registrace domény com249Kč
Počet webů1
Vyzkoušení zdarma

Důležité parametry hostingu

SSD disk, podpora WordPressu, 20 GB úložiště

Má webhosting nějaká razantní omezení, jež jsou pro vás neúnosná? Běží na rychlejším SSD disku nebo na starším HDD disku? A podporuje hosting redakční systém WordPress?

Prosor pro web (GB)20GB
zdarma doména 3. řádu
Počet subdoménneomezeně
Počet email adres200
Počet My SQL databázeneomezeně
PHP Memory_llimit256MB
Max_execution timeneuvádí
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeně
PHP 7 a vyšší
Podpora Wordpressu
SSD disk

Zabezpečení

Antivir, Antispam, Pravidelné zálohování

Byť je zabezpečení webu z velké části na vaší zodpovědnosti při tvorbě webu, výběr správného hostingu udělá též dost. Na co se však dívat? Zejména zda-li můžete na web nasadit SSL protokol (https), zda-li má hosting antivir, antispam a pravidelně zálohuje váš web. Díky pravidelnému zálohování můžete kdykoli požádat podporu o obnovení webu. Jak si v této oblasti vede Web4U?

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir
Garance spokojenosti21 dní

Podpora

E-mail, live chat, autorizovaný požadavek

Těžko budete hledat službu, u které je podpora zásadnější než právě u webhostingu. Zejména při tvorbě webu se často stává, že narazíte na komplikace, které bez ochotné podpory nevyřešíte. Kromě ochoty podpory se též díváme, na jakých frontách jsou k zastižení: telefon, email, live chat či autorizovaný požadavek. Tabulka níže odpoví:

Email
Autorizovaný požadavek
Live chat
Telefon
FAQ
Pracovní doba podporyKaždý den 8:00 - 16:00

Není pro vás Web4U to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.

Více informací →

Web4u recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.5 (2 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem