UPC Recenze UPC Recenze

Hodnotil/a Redakce 5nej

Vydáno: 6. 8. 2019

Aktualizováno: 10. 1. 2024

Shrnutí recenze

Společnost UPC je teď Vodafone. Služby si klienti mohou aktivovat buď jednotlivě, nebo více najednou. Pokud využijí kombinaci více služeb najednou, získají výhody, které jim ušetří spoustu peněz. Na společnosti UPC oceňujeme, že aktivace a zavedení jejich služeb nestojí klienta žádné velké počáteční investice. Ceny za modemy či set-top boxy jsou většinou započítané do měsíčního poplatku za službu.

Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení všech 8 parametrů:
 • Poplatek za instalaci/aktivaci
 • Poplatek za zařízení (GW, materiál)
 • Wi-Fi router
 • Závazek
 • Stahování dat
 • Pevná veřejná IP adresa za příplatek
 • Pevná veřejná IP adresa
 • Výhody
Hodnocení redakce
hodnoceno 8 parametrů
10/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 64x Přidat hodnocení
3.1/5
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 8 parametrů:
 • Poplatek za instalaci/aktivaci
 • Poplatek za zařízení (GW, materiál)
 • Wi-Fi router
 • Závazek
 • Stahování dat
 • Pevná veřejná IP adresa za příplatek
 • Pevná veřejná IP adresa
 • Výhody

Výhody

 • Líbí se nám téměř nulové poplatky při zavedení a aktivaci internetu vedeného přes optické kabely.

Nevýhody

 • Klienti si nemohou k internetu nastavit pevnou veřejnou IP adresu. UPC v současné době tuto službu poskytuje pouze podnikatelům.

Důležité parametry

UPC je společnost, která pro své klienty zajišťuje telefonní, internetové i televizní služby. Klienti mohou odebírat buď jednu, nebo více služeb, přičemž za využívání více služeb najednou získávají slevy a bonusy. UPC není k dispozici po celé České republice, proto je potřeba si nejprve na jejich webových stránkách zdarma ověřit, zda je vůbec možné jejich služby využívat na adrese vašeho bydliště, nebo na adrese, kde se chcete připojit. Teprve po zadání adresy, na které je připojení možné, se vám zobrazí nabídky tarifů, rychlost internetu atd.

Poplatek za instalaci/aktivaci
99Kč
Poplatek za zařízení (GW, materiál)
0Kč
Wi-Fi router
0Kč
Závazek
24 měsíců
Stahování dat
Neomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatek
Ne
Pevná veřejná IP adresa
100 Kč měsíčně
Výhody
Prvních 6 měsíců za 399 Kč u všech tarifů

Internet s nízkou pořizovací cenou
My jsme se zaměřili na internet s rychlostí stahování dat 150/10 Mb/s za cenu 429 Kč měsíčně. Závazek je při tom jen na 12 měsíců. Jedná se o připojení pomocí optických kabelů, které má společnost UPC vedené především ve velkých městech. Poplatek za aktivaci je 99 Kč a zařízení (GW a materiál) získáte od společnosti zdarma. V ceně je zároveň i poskytnutí Wi-Fi routeru. Zřízení internetu přes společnost UPC vás tudíž stojí jen 99 Kč jednorázově za aktivaci. Žádné větší náklady na zřízení a zprovoznění platit nemusíte.

IP adresa jen pro podnikatele
Pokud potřebujete veřejnou IP adresu, bude to u internetu přes UPC problém. V současné době již tuto službu firma neposkytuje. Výjimkou jsou podnikatelé a živnostníci, kteří by ji potřebovali pro svůj obchod.
Internet od UPC je pro běžné uživatele naprosto ideální. Můžete surfovat po internetu i sociálních sítích, chatovat, občas poslouchat hudbu či sledovat filmy on-line, nebo hrát jednoduché on-line hry.

Podpora

Společnost UPC má péči o zákazníky velmi dobře promyšlenou. Pokud klienti nedohledají potřebné informace na webových stránkách UPC, mohou napsat e-mail na podporu, zavolat na klientskou linku, nebo komunikovat přes on-line chat přímo na webu UPC, přes jejich Facebook, nebo přes Skype. My jsme využili on-line chatu a byli jsme spokojení. Podpora okamžitě odpověděla a zodpovídala trpělivě všechny naše dotazy. Odpovědi byly rychlé a pochopitelné.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

UPC zkušenosti a recenze zákazníků

11 zkušeností
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Omlouvám se za mé vyjadřování, ale jedná se o nejhoršího poskytovatele Wifi. Nedokáže poskytnout kvalitní signál pro jeden byt zahrnující 4 členy (tudíž 4 mobily, 2 notebooky, tiskárna). Wifi funguje „docela dobře“, jen když je zařízení přímo u routeru. Jinak se wifi jednoduše odpojuje od zařízení klidně 5x za 10 minut. Pro práci naprosto ideální. Mnohdy mám ten dojem že tu blbou krabičku, která stejně jenom svítí rozmlátím a vyhodím z okna. Rychlost by se dala hodnotit docela dobře, ale co se týče spolehlivosti a výše Ping, tak je to jedna velká hrůza. Za moc peněz málo muziky.

Hodnocení - 1
František Kostílek
6. 2. 2024

Mno co bych asi tak dodala… Dostat se do aplikace není ani možné. Ještě jsem se tam nedostala 😀 časté výpadky a bylo naměřeno, že již několik let mám menší rychlost než platím a mám ve smlouvě. Takže za mě… velký špatný

Hodnocení - 3
Lena Ignácová
23. 3. 2022

Každý měsíc nehorázné výpadky. Máte práci a potřebujete internet? Nezájem. Výpadky jsou tak časté, že nespočítám, kolikrát jsem kvůli nim měl problém.

Hodnocení - 3
Kuba
10. 2. 2022

Absolutně nedoporučuji, jsem IT student, který na svou práci internet často opravdu potřebuje, a jelikož si nemůžeme jen tak dovolit změnu internetu, protože by to konkrétně v našem bytě bylo velice složité, musím trpět tady tento skvost, kvůli kterému na mě buší sousedka, proč tady řvu vzteky. Dali nám úžasný router, který je prý naprosto špičkový na dosah (což není), i přes to, že se zapíná 10 minut, tak to zahrnovat do hodnocení nebudeme, ale zahrneme velice časté výpadky, naprosto ochablou rychlost (upc se zbaběle shovává za to, že musíte mít drátové připojení, ale tím pádem se internet může stát nepoužitelný pro mobil, laptop, tablet, protože ty asi zapojovat přímo do routeru fakt nikdo nechce), naprosto otřesnou cenu a totální neshopnost infolinky. Pokud tedy máte alespoň mírnou cholerickou stránku osobnosti, nedoporučuji kupovat, protože toto vás opravdu dorazí a budete mít pravidelné záchvaty vzteku a paní Jarmilka na infolince se vám ještě bude tlemit do telefonu. 1/10

Hodnocení - 3
Filip P.
3. 9. 2021

Díky bohu tuto recenzi píši jako bývalý zákazník této společnosti. Přešel jsem ke konkurenci . Služba TV + internet . Služby celkem stabilní a bez výpadků .Co se týče placení po jisté době zažijete platební freestyle a ceny každoročně zdražené. Byl jsem u nich cca 7 let z ceny 350Kč/měsíc prvních 6měsíců …v sedmém roce 870Kč/Měs . za stejné služby 🙂 . Při výpovědi obstrukce naštěstí jsem byl připraven a doporučuji vše fotit .Také doporučuji zažádat tuto společnost při ukončení smlouvy o písemné potvrzení bezdlužnosti k této společnosti ,Věřte mi .. časem se bude hodit . Firmu jako bývalý zákazník silně nedoporučuji. s pozdravem.

Hodnocení - 3
M.Musil
3. 8. 2021

Hodne caste vypadky internetu, pri ruseni sluzby nutno posilat dopis, nejde elektronicky ??

Hodnocení - 3
Standa Kostal
16. 10. 2020

Byl jsem spokojen do doby, kdy přestal fungovat set top box horizon. Požádal jsem tedy o výměnu vadného přístroje a bylo mi sděleno, že výměna bez montáže je bezplatná, ale pokud budu chtít nový set top box nainstalovat, zaplatím 404, Kč. Vzhledem k tomu, že mám set top box v pronájmu, očekával jsem výměnu a instalaci bezplatnou, protože se jedná o jejich přístroj. Takže asi přejdu k jinému poskytovaletli.

Hodnocení - 3
Václav Cibulka
25. 8. 2020

Tuto společnosti absolutně nedoporučuji, jsou to zloději kteří svoje zákazníky okrádají přes modemy, boxy, routery a nekonečné obstrukce a další zlodějny při výpovědi služeb. Internet neustále vypadává a když se právem ozvete dozvíte se, že je chyba na vaší straně. Veškeré výpovědi nebo vracení zařízení musíte posílat dopisem a doporučeně jak za krále klacka. Ruce pryč od této společnosti, jsou i jiné možnosti.

Hodnocení - 3
K.Sova
24. 6. 2020

Je to horší a horší a vodafon to ještě vylepšil. Doporučuji nic si s nimi nezačínat a hledat jinde. Já plánuji odchod a už se celkem těším na kvalitnější služby.

Hodnocení - 3
Tomáš Lang
21. 4. 2020

Služba jako taková špatná není, problém je s podporou a jejich routerem Conect box (na webu označeného Extra výkonné bezdrátové řešení). Na podpoře mě několikrát lhaly, že jejich technici prý na dálku nemění parametry v u Vás nainstalovaném routeru Conect box, nakonec to přiznaly. Už to je dost nepříjemé, prože si nastavíte 5GHz WiFi natvrdo na kanál 40, přijdete domů a je tam kanál 100 kzerý v ČR DFS kanálem pro meteoradar. Takže s tím samozdřejmě mají některá zařízení problém a aby toho nebylo málo tak při zahcycení signálu z meteoradaru se WiFi 5GHz vypne a snaží přeladit na jiný kanál ale Conect boxu se to nedaří, někdy je potřeba i restart Conect boxu. DÍKY TOMU JE WIFI 5GHz NEPOUŽITELNÁ. Musíte si koupit 5GHz WiFi směrovač, aby jste to vyřešily. Ke všemu jejich Supervýkonný WiFi router není vůbec výkonný, Tp-link za 650 korun má větší dosah než Conect box. Takže pokud chcete využít rychlost třeba 300Mbit musíte se připojit přes LAN kabelem, potom tato služba ztrácí to proč si ji většina lidí pořizuje.

Hodnocení - 3
Aleš Hovorka
11. 3. 2020

UPC je monopol, který si dělá se zákazníky co se mu zlíbí, láká na zaváděcí ceny nové zákazníky a ti, kteří jim platí 20let, nemají šanci u nich služby slevnit. Když chcete levnější internet, tak nasadí vyšší částky na telefon, prostě s jejich jednáním nejsem vůbec spokojená, kabel mám, ale jsem uvázaná u UPC. Operátorka jak generál, při jednání jsem ji jistě obtěžovala a ráda mě řekla, že nemám na výběr. Kdo nemusíte, nechoďte k nim.

Hodnocení - 3
A.Vávrová
20. 2. 2020