Tumblr recenze

Tumblr


Výhody
+ Snadné vytvoření blogu a možnost jeho customizace
+ Možnost sdílet cokoliv (text, fotografie, odkazy, hudbu, videa) a odkudkoliv (z telefonu, počítače, e-mailu)
+ Interakce s ostatními uživateli Tumblr

Nevýhody
– Tumblr není vhodný pro sdílení delších textů, ale spíše obrázků a krátkých příspěvků
– Blogy nejsou kontrolované, můžete se tak setkat s nechtěným obsahem včetně pornografie
– Váš příspěvek na svém blogu může sdílet kdokoliv

tumblr-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Velice úspěšná platforma s miliony uživatelů, která umožňuje snadné sdílení čehokoliv – to je Tumblr. Stojí na pomezí mezi sociální sítí a blogem. I když délka příspěvků není nijak omezena, většinou se setkáte s krátkými textovými či obrázkovými posty. Tumblr se tedy nehodí pro delší zápisy ve stylu deníku, kterými se vyznačují tradiční blogy.

Pokud splňujete podmínku minimálního věku (13 let), svou vlastní stránku si vytvoříte velice snadno v pár krocích. Dostupné jsou také šablony, je tak možná částečná customizace. Pokud patříte mezi pokročilé uživatele, můžete si hrát s kódem a vzhled své Tumblr stránky si kompletně přizpůsobit.

Nové příspěvky můžete přidávat klasicky prostřednictvím internetového prohlížeče, k dispozici je také aplikace pro Android a iOs. Na blogy lze vkládat text, obrázek, citace, chat, zvuk nebo video, kreativita zde nezná mezí.

Zajímavé příspěvky od ostatních můžete vyhledávat pomocí tagů nebo se nechat inspirovat doporučenými posty, které jsou vybírány v závislosti na vaší aktivitě. Pokud vás zaujme blog konkrétního uživatele, začněte ho sledovat. Příspěvky ze všech sledovaných blogů se poté přehledně zobrazují na hlavním panelu (tedy podobně jako Facebook Newsfeed). Pokud vás něco zaujme, můžete to sdílet na svém profilu (funkce reblog). Blogy ostatních můžete také komentovat a seznamovat se tak s lidmi se stejnými zájmy, v případě firem získávat nové zákazníky a rozšiřovat povědomí o značce. S absolutní svobodou – sdílení čehokoliv – se však nesou negativa v podobě neřešení autorských práv a šíření nevhodných materiálů.

Vytvoření i provozování blogu na Tumblr je kompletně zdarma, čeština však není k dispozici.

Celosvětově populární mikroblog vhodný pro sdílení kratších příspěvků.

Propagace a marketing

Snadné sdílení na sociálních sítích

Jestliže to se svým webem myslíte vážně, jistě vás zajímá, jaké možnosti propagace se v rámci platformy nabízejí. Mezi nejznámější je SEO (návštěvnost z vyhledávačů), u takového zdroje návštěvnosti potřebujete možnost k vašim stránkám připojit META data. Pro marketing na sociálních sítích oceníte možnost přidat tlačítka pro rychlé sdílení a napojení FB pixelu pro remarketing. Snadné napojení Google Search Console, Google Analytics nebo vestavěné nástroje pro email marketing jsou výhodou. Jak si v tomto ohledu vede Tumblr?

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace

Základní customizaci zvládne každý, pokročilejší vývojář si podobu blogu může přizpůsobit kompletně

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost

Intuitivní používání, bez angličtiny se ale neobejdete

Zvlášť pokud jde o tak náročný proces jako je tvorba webu, je intuitivnost platformy zásadní. Je v češtině? Má drag & drop ovládání? A najdete snadno odpovědi při jakýchkoliv potížích (např. v sekci FAQ či na internetových fórech)?

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry

Bezplatný nástroj pro tvorbu blogu se všemi základními funkcemi, zálohování webu je ale na vás

Mezi zásadní parametry považujeme velikost disku pro web, možnost mít vlastní doménu, SSL zabezpečení (https), zálohování webu či možnost vlastního eshopu. Jak je na tom Tumblr?

Cena0Kč
Velikost na diskuneuvádí
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webů100
Oznámení Cookies

Podpora

Pokud odpověď na svou otázku nenajdete ve FAQ, na podporu se můžete obrátit přes kontaktní formulář

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce níže:

Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Mají autorizovaný požadavek?
FAQ
Podpora v češtině

Není pro vás Tumblr to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších platforem na tvorbu webu.

Více informací →

Tumblr recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem