Seznamování na internetu je v módě. Své o tom ví i americká společnost Match Group, která vlastní seznamku Tinder. Právě tato seznamka vloni znovu potvrdila rostoucí trend oblíbenosti internetového seznamování. Tinder roste už několikátý rok po sobě a své mateřské společnosti přináší více než polovinu veškerých jejích příjmů.

Společnost Match Group pod sebou drží několik dceřiných společností. Většinou se jedná o seznamovací služby, které mají společný jmenovatel. Jsou to lídři v daných oblastech internetového seznamování. Dceřiných seznamovacích služeb a portálů drží v současné době společnost Match Group pod palcem osm. Mezi všemi pak vyčnívá Tinder, který dokázal v roce 2019 přinést do mateřské společnosti přes polovinu celkového zisku.

Tinder Jak Vydelava
Tinder ví, jak na seznamování vydělat. FOTO: 5Nej/Tinder

Společnost odhalila, ve své výroční zprávě, jak si jednotlivé společnosti stojí. Tinder rostl nejvíce ze všech. Za rok 2019 vzrostl jeho zisk o celých 43 % oproti roku 2018. To znamená, že za rok 2019 činily jeho příjmy přes 1,2 miliardy amerických dolarů. Což je na bezplatnou seznamovací aplikaci neuvěřitelné číslo.

Příjmy celé Match Group byly něco málo přes 2,1 miliardy dolarů. Na těchto příjmech se podílely všechny její společnosti – Meetic, OkCupid, Hinge, Pairs, PlentyOfFish, Match a OurTime. Rodinným stříbrem však dále zůstává právě Tinder.

Pár zajímavostí

Co je Tinder?

Tinder je bezplatná seznamovací aplikace, kterou si můžete stáhnout například v obchodu Google Play nebo v App Store. Po celém světě ji používá více než 50 milionů lidí. Tato aplikace funguje na základě geolokace. Tinder vám navrhuje vhodné protějšky, které se nachází v blízkém okolí. Tuto aplikaci jsme poctivě otestovali a můžete si o ní přečíst v článku: Recenze Tinder.

Jak vydělává Tinder?

Byznys této seznamovací aplikace je na první pohled docela nenápadný. Používání aplikace je zdarma. Můžete si prohlížet a navštěvovat cizí profily nebo například nechat hodnotit svůj vlastní profil. A právě v tuto chvíli vám aplikace nabídne možnost předplatného. Většina uživatelů jej využije, protože jim Tinder představí spoustu lákavých funkcí, které jim pomohou k úspěšnému seznámení.

A tady právě vězí největší počáteční zklamání většiny uživatelů a také ten nejvýdělečnější seznamovací byznys všech dob.

Jak konvertovat uživatele v platící zákazníky?

Většina nových uživatelů, po registraci do této aplikace, odejde se zklamáním. V momentě, kdy nejste předplatitelem, a váš profil někdo navštíví, tak vám aplikace nabídne placené členství. Bez toho nikdy neuvidíte, kdo váš profil navštívil nebo ohodnotil. Tento byznys model okamžitě každý prokoukne. Mnoho uživatelů z Tinderu hned odejde.

Pak ale přijde obrat o 360°. Ve spoustě „seznámeníchtivých“ uživatelů nastane zlom, protože se chtějí dozvědět, kdo jejich profil navštívil. Vrtá jim hlavou, kdo jim dal pěkné hodnocení. Třeba to mohl být jejich budoucí partner. Na Tinder se jednoduše vrátí, protože už tam mají vytvořený účet, a zaplatí za jedno z prémiových členství. Používání aplikace je pak už docela návyková věc, takže většina uživatelů své členství dále prodlouží.

Tinder roste i v době pandemie COVID-19

Společnost Match Group nedávno zveřejnila výsledky z prvního kvartálu letošního roku. Tinder znovu zaznamenal růst. A údajně tomu pomohla i současná koronavirová pandemie, kvůli které jsou si lidé dál. Zástupce Match Group k tomu řekl: „Lidé spolu komunikují v delších zprávách a spojují se častěji než kdykoliv předtím.“ Z toho lze vydedukovat, že lidé trávili v době pandemie v seznamovací aplikaci více času než obvykle.

Budoucnost internetového seznamování je ve videochatech

Tinder je v současné době spíše textovou seznamovací aplikací. Provozovatelé aplikace si všimli vzrůstající poptávky po online videohovorech, takže do své aplikace chystají funkci videochatů. CEO společnosti Shar Dubey předvídá videoseznamování velkou budoucnost, takže se na něj zaměří i u dalších společností, které patří pod Match Group.

Divka S Telefonem Videochat Tinder
Videochat umožní lidem rychleji se seznamovat.

„Sociální distancování má dopad na naše podnikání, protože způsob, jakým spolu lidé navazují kontakt se rychle mění. Jednotlivci mění své chování a mnoho z nich se chce seznamovat prostřednictvím videa,“ shrnuje Match Group. Videohovory by se mohly v aplikaci objevit v polovině roku 2020.

V Tinderu nepůjde o hromadné videokonferenční hovory, ale bude se jednat o klasické videohovory jeden na jednoho. Zástupci společnosti věří, že si tuto funkci uživatelé oblíbí. Ostatně, průzkum uživatelského mínění provedli v dalších svých aplikacích. Zde se vždy více než polovina respondentů vyjádřila pozitivně. Tedy, že by podobnou funkci pro seznamování a navazování kontaktů uvítali.

Tinder není jedinou aplikací, se kterou se můžete v České republice seznámit se zajímavými lidmi nebo dokonce s životním partnerem. Například v našem článku o srovnání nejlepších seznamek se o tom můžete přesvědčit.


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!