Tele3 recenze

Tele3


Výhody
+ Možnost nastavení parametrů dle potřeby
+ Výhodné tarify pro WP weby

 

Nevýhody
– Zastaralé stránky
– Součástí technické podpory není live chat
– Vyšší ceny tarifů s lepšími parametry

 

tele3-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Webhosting Tele3 působí na našem trhu už od roku 2005 a zastaralé webové stránky kdovíjaký první dojem neudělají, ale to by vás nemělo ihned odradit. Zvlášť když je tento poskytovatel hodnocený vesměs kladně. Pojďme se tedy podívat na jeho nabídku.

Za zmínku jistě stojí možnost webhostingu zdarma. Parametry jsou ale opravdu minimální. Pro web získáte k dispozici pouze 20 MB místa, nemáte možnost založení emailových schránek a datový tok je omezen na 2 GB měsíčně. Podmínkou získání tohoto hostingu je pak doména registrovaná u Tele3.

Dále jsou tu samozřejmě placené webhostingy. Zajímavou službou je „Webhosting na míru“, kde si můžete nastavit většinu základních parametrů v určitém rozsahu a podle toho vám systém vykalkuluje cenu. Například prostor pro web lze nastavit od 100 MB do 5 GB. Vybrat si můžete i počet a velikost emailových schránek, počet databází MySQL či to, zda chcete využít základní SSL certifikát.

Ceny nižších variant (malý prostor atd.) vycházejí ještě relativně dostupně. S vyšším prostorem ale cena neúměrně roste a stává se nevýhodnou. Další službou je multihosting pro neomezený počet domén. Opět si můžete upravit parametry, ale ceny nepatří k nízkým.

Poslední součástí nabídky Tele3 je specializovaný WordPress hosting. Zde jsou ceny vzhledem k možnostem výrazně zajímavější. Na výběr máte ze tří variant. Ta poslední poskytne 2 GB místa pro web, 5 emailových schránek, a dokonce SSL certifikát. Potěší i PHP memory limit 512 MB a některé další parametry. Měsíční cena přitom činí 50 Kč.

Tele3 tedy nabízí různá řešení. Obecně vzato zaujme ale především provozovatele drobnějších webů, kterým má spíš co nabídnout než náročným zákazníkům.

Webhosting s variabilní nabídkou výhodnou zejména pro menší weby.

Finance

Solidní poměr ceny a rozsahu služeb

Cena při výběru hraje důležitou roli, protože jde často o největší náklad, jež budete při provozování webu mít. Jak je na tom cena webhostingu na rok, cena .cz a .com domény? Máte možnost Tele3 vyzkoušet bezplatně?

BalíčekVarianta 3
Roční platba s DPH726Kč
Cena registrace domény cz200Kč
Cena registrace domény com272Kč
Počet webů1
Vyzkoušení zdarma

Důležité parametry hostingu

Parametry osloví spíše méně náročné zájemce

Má webhosting nějaká razantní omezení, jež jsou pro vás neúnosná? Běží na rychlejším SSD disku nebo na starším HDD disku? A podporuje hosting redakční systém WordPress?

Prosor pro web (GB)2 GB
zdarma doména 3. řádu
Počet subdoménneomezeně
Počet email adresneomezeně
Počet My SQL databázeneomezeně (250 MB)
PHP Memory_llimit512 MB
Max_execution timeneuvádí
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeně
PHP 7 a vyšší
Podpora Wordpressu
SSD disk

Zabezpečení

Možnost získat SSL zabezpečení v ceně tarifu

Byť je zabezpečení webu z velké části na vaší zodpovědnosti při tvorbě webu, výběr správného hostingu udělá též dost. Na co se však dívat? Zejména zda-li můžete na web nasadit SSL protokol (https), zda-li má hosting antivir, antispam a pravidelně zálohuje váš web. Díky pravidelnému zálohování můžete kdykoli požádat podporu o obnovení webu. Jak si v této oblasti vede Tele3?

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir
Garance spokojenosti14 dní

Podpora

Nonstop podpora; chybí live chat

Těžko budete hledat službu, u které je podpora zásadnější než právě u webhostingu. Zejména při tvorbě webu se často stává, že narazíte na komplikace, které bez ochotné podpory nevyřešíte. Kromě ochoty podpory se též díváme, na jakých frontách jsou k zastižení: telefon, email, live chat či autorizovaný požadavek. Tabulka níže odpoví:

Email
Autorizovaný požadavek
Live chat
Telefon
FAQ
Pracovní doba podporypracovní dny 10:00 - 18:00

Není pro vás Tele3 to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.

Více informací →

Tele3 recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (3 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem